کد خبر : 32343
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 223 بازدید

انتقاد ملکشاهی از عملکرد ضعیف آبفای روستایی لرستان در کوهدشت/ ثروت‌های عمومی به‌طور عادلانه در كشور توزیع نمی‌شود/دولت اعتبار داده اما بسیار كم

ملکشاهی در ارتباط با عملکرد ضعیف آبفای روستایی لرستان در آب رسانی به شهرستان کوهدشت گفت: در این شهرستان، خشكسالی‌های اخیر، شدیدا بركشاورزی منطقه تاثیر گذاشته و خسارات سنگینی به این بخش وارد كرده است به‌گونه‌ای كه حتی حفر چاه‌های آب برای سیراب كردن زمین‌های كشاورزی هم نتوانسته است نیازهای آبی كشاورزی در این منطقه را پاسخگو باشد.  […]

ملکشاهی در ارتباط با عملکرد ضعیف آبفای روستایی لرستان در آب رسانی به شهرستان کوهدشت گفت: در این شهرستان، خشكسالی‌های اخیر، شدیدا بركشاورزی منطقه تاثیر گذاشته و خسارات سنگینی به این بخش وارد كرده است به‌گونه‌ای كه حتی حفر چاه‌های آب برای سیراب كردن زمین‌های كشاورزی هم نتوانسته است نیازهای آبی كشاورزی در این منطقه را پاسخگو باشد. 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از سرویس استان های برنا ، ملکشاهی نماینده کوهدشت در ادامه افزود :كوهدشت با توجه به داشتن چندین هزارهكتار زمین‌های كشاورزی مرغوبی كه دارد می‌تواند برای كشور یك قطب كشاورزی مهم محسوب شود. 
رییس کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: یكی از موضوعات زیربنایی در شهرستان كوهدشت موضوع كشاورزی و توجه ویژه به آن است. 
در حال حاضر بیش از 200 هزار هكتار زمین كشاورزی مرغوب در شهرستان كوهدشت وجود دارد و این در حالی‌است كه از این میزان تنها 10 درصد به صورت آبی كشت می‌شود. 
الهیار ملکشاهی تاکید کرد:از طرفی در حال حاضر تنها 20 هزار هكتار از زمین‌های كشاورزی كوهدشت به صورت آبی كشت می‌شود. عبور دو رودخانه پرآب از اطراف كوهدشت (رودخانه‌های خروشان سیمره و كشكان) كه از میان زمین‌های حاصلخیز بسیاری در شمال كوهدشت می‌گذرد می‌تواند تاثیر بسیار عظیمی در رونق آبیاری این منطقه داشته باشد اما زمین‌های كشاورزی این منطقه هنوز نتوانسته‌اند از آب سرشار این رودخانه بزرگ بهره‌مند شوند و همچنان به صورت دیم كشت می‌شوند. 
روستاهای شمال كوهدشت كه در مسیر رودخانه سیمره قرار گرفته‌اند، با وجود آب كافی این رود برای آبیاری زمین‌های كشاورزی، سال‌هاست كشت‌های خود را به صورت دیم به عمل می‌آورند. 
وی ادامه داد: خشكسالی‌هایی كه در چند سال اخیر به صورت متناوب شاهد بودیم تولید كشاورزی را با مشكل مواجه كرده است. بروز پدیده خشكسالی در چند سال اخیر موجب خشكی یا كاهش شدید منابع تامین‌كننده آب شرب 170 روستای این شهرستان شده است. 
ملکشاهی گفت: از طرفی در این شهرستان تعدادی از روستاها با مشكل آب شرب مواجه بوده و همچنان با تانكر به این روستاها آبرسانی انجام می‌شود. 
از طرفی به دلیل اینكه آب‌های زیرزمینی كم شده نیاز به حفر چاه‌های زیرزمینی داریم و نیاز به اعتبار، كه متاسفانه شركت آب وفاضلاب روستایی هم اعتباری برای این كار ندارد.دولت اعتبار داده اما بسیار كم بوده كه نتوانسته پاسخگو باشد.به اعتقاد من مهم‌ترین راهكار ، آبی شدن زمین‌های دیمی است.همچنین به دلیل اینكه ثروت‌های عمومی به‌طور عادلانه در كشور توزیع نمی‌شود، ما در روستاها و برخی شهرها با مشكلات عدیده روبه رو هستیم. راهكار دیگرنبود صنایع مادر در این شهرستان است كه این شهر ظرفیت دارد كه كارخانه‌های مادر در آن ایجاد شود. 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

جناب ملکشاهی برابر سنوات شما در پتروشیمی وعضویت در هیات مدیره نمیشه در اب و فاضلاب روستایی هم عضو هیات مدیره بشی تا درستش کنی

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ مرداد , ۱۳۹۲ ۱۳:۲۹:

ای بابا خدای بعضی ها همش دنبال تخریب هستند مگه کدوم یک از نمایندگان ادوار گذشته کوهدشت کاری انجام دادن اما آقای ملکشاهی شخصا خودش رو عضو هیئت مدیره پتروشیمی کرده که روند بهره برداری با جهش خوبی شروع بشه..آیا این خلافه؟آیا کمک به توسعه کوهدشت کار بدی هستش؟ آیا اشتغال جوانان کار خلاف شرعی هستش؟ و …. کامنت رو بزارید

[پاسخ]

ياري ريس صنعت معدن وتجارت كوهدشت در گفته :

خداوند عزوجل را شاهد ميگيرم و گواه ميدهم تلاشي كه اقاي ملكشاهي براي توسعه كوهدشت انجام ميدهد چه براي پتروشيمي و چه ديگر مصوبه ها در هيچ دوره اي نبوده لذا انتظار داريم هر صبحتي و هر مطلبي قبل از گفتن طوري باشه كه وجدان انسان راحت باشه نه از روي سياسي مطمن باشيد در زمان ايشان كوهدشت شهر صنعتي خواهد شد ا

[پاسخ]

بی طرف در گفته :

دمت گرم نازار……………..
وخدا یه گله ای…………………………………………..

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :