کد خبر : 32366
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 52 بازدید

متوسط سرعت اینترنت در انگلیس 14.7 مگابیت بر ثانیه شد

به گزارش سرویس فناوری/دانلود میرملاس نیوز؛ آمارها نشان می دهد سرعت اینترنت کاربران خانگی در انگلیس به 14.7 مگابیت بر ثانیه رسیده است. سازمان Ofcom که سازمانی رسمی در بخش  مقررات و ارتباطات مخابراتی محسوب می شود ضمن اعلام آمار مقایسه ای از روند رشد سرعت اینترنت در این کشور خبر داد و این در حالی […]

به گزارش سرویس فناوری/دانلود میرملاس نیوز؛ آمارها نشان می دهد سرعت اینترنت کاربران خانگی در انگلیس به 14.7 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

سازمان Ofcom که سازمانی رسمی در بخش  مقررات و ارتباطات مخابراتی محسوب می شود ضمن اعلام آمار مقایسه ای از روند رشد سرعت اینترنت در این کشور خبر داد و این در حالی است که متوسط سرعت کاربران امریکایی 8 مگابیت بر ثانیه است.

بر این اساس از نوامبر 2008 (که متوسط سرعت 3.6 مگابیت بر ثانیه بود)، تا مارس 2013 سرعت اینترنت 300 برابر افزایش پیدا کرده است.

مقایسه متوسط سرعت اینترنت از 2008 تا 2013

.

دلیل رشد افزایش دسترسی به فیبر نوری و کابل پر سرعت بوده است. به گفته Ofcom تا مارس 2013 از هر 5 خانه انگلیسی یک خانه به اینترنت فوق سرعت (super fast) دسترسی پیدا کرده اند. (سرعت فوق سرعت سرعتی بالای 30 مگابیت بر ثانیه را می گویند.)

 

برای دیدن جدول در ابعاد بزرگتر روی عکس کلیک کنید

.

متوسط سرعت دانلود در ساعات مختلف بر اساس سرویس دهندگان اینترنت

 

همچنین 86 درصد نیز اینترنت بالای 10 مگابیت بر ثانیه دارند. اما خارج از مناطق شهری، در مناطق روستایی شکاف بیشتر دیده می شود و پهنای باند مناطق روستایی، باید و شاید افزایش نیافته است. دلیل اصلی آن نیز به نوشته Ofcom فقدان فیبر و کابل در این مناطق است که باعث شده تا اینترنت فوق سرعت در مناطق مذکور نباشد و شکاف بین سرعت اینترنت مناطق شهری و روستایی زیاد شود.

به هر حال متوسط سرعت مناطق روستایی در مارس 2013 به 5.8 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

گفتنی است سرعت فوق سرعت نسل چهار سیستم های مخابراتی در حال ازدیاد بوده و وودافون و O2 دو کمپانی معروف در انگلیس در حال سوئیچ به جدید ترین نسل برای کاربران خود هستند.

.

مقایسه سرعت مناطق شهری و روستایی از 2011 تا 2013

برای دیدن تصویر در ابعاد بزرگتر روی عکس بالا کلیک کنید.

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :