کد خبر : 32446
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 72 بازدید

سیگار کشیدن باعث افزایش خطر پاره گی در رگ ها ی مغز می شود.

حبیب نورعلی: میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:آنوریسم مغزی(پاره گی) هنگامی رخ می دهد که یک رگ خونی در مغز ضعیف شده و اين رگ ترکيده و باعث خونریزی (هموراژیک) می شود که می تواند مانند سکته مغزی منجر به آسیب مغزی یا مرگ شود. گفتنی است، این مطالعه شامل 132 زن و 33 مرداست که برای چند سال […]

1284708_599

حبیب نورعلی:

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:آنوریسم مغزی(پاره گی) هنگامی رخ می دهد که یک رگ خونی در مغز ضعیف شده و اين رگ ترکيده و باعث خونریزی (هموراژیک) می شود که می تواند مانند سکته مغزی منجر به آسیب مغزی یا مرگ شود.
گفتنی است، این مطالعه شامل 132 زن و 33 مرداست که برای چند سال تحت نظر قرار گرفتند.از مغز با استفاده از CT آنژیوگرافی غیر تهاجمی هر شش یا 12 ماه اسکن گرفته شد.
 
در طول دوره مورد مطالعه، پژوهشگران متوجه شدند که در میان این داوطلبان آن دسته ای از افراد که سیگار می کشیدند بیشتر دچارافزایش خطر پاره گی رگ های مغزی و نیز رشد ضعیف شدن رگ های مغز شده بودند.
بررسی ها نشان می دهند،در این مطالعه دانشمندان  محاسبه کردند که خطر پارگی آنوریسم درافراد سیگاری به طور متوسط 2.4 درصد درسال رشد می کند در مقایسه با افراد غیر سیگاری که 0.2 درصد این ضعیف شدن در طول سال برایشان رخ می دهد.
پزشکان به افراد سیگاری توصیه اکید می کنند که مصرف سیگار را ترک کرده و رژیم غذایی سالم و ورزش منظم داشته باشند و در صورت صلاحدید پزشک متخصص مغز و اعصاب برای اگاهی از وضعیت رگ های مغزی خود از تصویربرداری برای پایش رشد آنوریسم حتی اگرهم کوچک باشد استفاده کنند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :