کد خبر : 32463
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 217 بازدید

شکار یک قلاده پلنگ ایرانی در خرم‎آباد

مدیرکل محیط زیست لرستان از شکار یک قلاده پلنگ در استان خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ، محمدحسین بازگیر با اعلام این خبر افزود: این اقدام غیرقابل بخشش توسط شکارچی غیر مجاز در روستای سرو خرم‎آباد صورت گرفته است. اینقلاده پلنگ از گونه پلنگ ایرانی بود. وی یادآور شد: با تلاش محیط‎بانان حفاظت محیط […]

مدیرکل محیط زیست لرستان از شکار یک قلاده پلنگ در استان خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ، محمدحسین بازگیر با اعلام این خبر افزود: این اقدام غیرقابل بخشش توسط شکارچی غیر مجاز در روستای سرو خرمآباد صورت گرفته است. اینقلاده پلنگ از گونه پلنگ ایرانی بود.

وی یادآور شد: با تلاش محیطبانان حفاظت محیط زیست استان لرستان شکارچی متخلف دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد. از این شکارچی غیر مجاز یک قبضه اسلحه شکاری، مهمات و سایر لوازم شکار کشف و ضبط شد.

بازگیر خاطرنشان کرد: با توجه به اقلیم بسیار گسترده زیست پلنگ در لرستان و زندگی شبانه آن امکان سرشماری از این گونه جانوری وجود ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه صحبتهایش اظهار کرد: با تلاشهای انجمن یوز، فعالیت آموزشی و رسانهای انجام شده در لرستان برای آگاهی مردم طی سالهای اخیر آمار شکار پلنگ کاهش داشته و این گونه جانوری هم اکنون از گونههای تحت حمایت است.

وی با اشاره به اینکه از سال 88 تا 89، 9 قلاده پلنگ ایرانی توسط شکارچیان در لرستان کشته شده است، گفت: از سال 89 تاکنون این تنها مورد شکار پلنگ در لرستان بوده است.

گونه پلنگ ایرانی از گونههای کمیاب و تحت حفاظت است که دارای زندگی مخفی و بهشدت از انسان دوری میکند .

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اپیکوریسم در گفته :

خداوند او را لعنت کند

[پاسخ]

حالا خداییش این انسان وحشیه یا اون زبان بسته؟

[پاسخ]

کوهدشتی (دیپلمه) در گفته :

حالا یه چی بگم حال کنید! حداکثر این آقا اونم اگه بترکه 2 ملیون تومن جریمه میشه! تازه یک دقیقه هم حبس نمیشه! خب مشکل اینجاس که قوانین حفاظتی مون مسخرس

[پاسخ]

آقای بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست وقتی در جایی که نباید باشی هستی (مدیر کل حفاظت محیط زیست) انتظار کشتار پلنگ را نیز باید داشت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :