کد خبر : 32463
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 216 بازدید

شکار یک قلاده پلنگ ایرانی در خرم‎آباد

مدیرکل محیط زیست لرستان از شکار یک قلاده پلنگ در استان خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ، محمدحسین بازگیر با اعلام این خبر افزود: این اقدام غیرقابل بخشش توسط شکارچی غیر مجاز در روستای سرو خرم‎آباد صورت گرفته است. اینقلاده پلنگ از گونه پلنگ ایرانی بود. وی یادآور شد: با تلاش محیط‎بانان حفاظت محیط […]

مدیرکل محیط زیست لرستان از شکار یک قلاده پلنگ در استان خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ، محمدحسین بازگیر با اعلام این خبر افزود: این اقدام غیرقابل بخشش توسط شکارچی غیر مجاز در روستای سرو خرمآباد صورت گرفته است. اینقلاده پلنگ از گونه پلنگ ایرانی بود.

وی یادآور شد: با تلاش محیطبانان حفاظت محیط زیست استان لرستان شکارچی متخلف دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد. از این شکارچی غیر مجاز یک قبضه اسلحه شکاری، مهمات و سایر لوازم شکار کشف و ضبط شد.

بازگیر خاطرنشان کرد: با توجه به اقلیم بسیار گسترده زیست پلنگ در لرستان و زندگی شبانه آن امکان سرشماری از این گونه جانوری وجود ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در ادامه صحبتهایش اظهار کرد: با تلاشهای انجمن یوز، فعالیت آموزشی و رسانهای انجام شده در لرستان برای آگاهی مردم طی سالهای اخیر آمار شکار پلنگ کاهش داشته و این گونه جانوری هم اکنون از گونههای تحت حمایت است.

وی با اشاره به اینکه از سال 88 تا 89، 9 قلاده پلنگ ایرانی توسط شکارچیان در لرستان کشته شده است، گفت: از سال 89 تاکنون این تنها مورد شکار پلنگ در لرستان بوده است.

گونه پلنگ ایرانی از گونههای کمیاب و تحت حفاظت است که دارای زندگی مخفی و بهشدت از انسان دوری میکند .

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اپیکوریسم در گفته :

خداوند او را لعنت کند

حالا خداییش این انسان وحشیه یا اون زبان بسته؟

کوهدشتی (دیپلمه) در گفته :

حالا یه چی بگم حال کنید! حداکثر این آقا اونم اگه بترکه 2 ملیون تومن جریمه میشه! تازه یک دقیقه هم حبس نمیشه! خب مشکل اینجاس که قوانین حفاظتی مون مسخرس

آقای بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست وقتی در جایی که نباید باشی هستی (مدیر کل حفاظت محیط زیست) انتظار کشتار پلنگ را نیز باید داشت

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :