کد خبر : 32571
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,722 بازدید

کوهدشت جوان ندارد!!!

  راضیه همتی / میرملاس نیوز : کوهدشت جوان ندارد!!!   این بار از راه ناچاری و مثل آتشی که باد از چهار سو بدان وزیدن گرفته باشد،چون اشخاص فکور و فیلسوف،با عینکی میوپ و قیافه ای بزک کرده، قلم بدست و چشم گریخته از مسایل روزانه،بدون هیچ تفکری درزه ی مستعمل دیده ها و […]

66035_134

 

راضیه همتی / میرملاس نیوز :

کوهدشت جوان ندارد!!!

 

این بار از راه ناچاری و مثل آتشی که باد از چهار سو بدان وزیدن گرفته باشد،چون اشخاص فکور و فیلسوف،با عینکی میوپ و قیافه ای بزک کرده،
قلم بدست و چشم گریخته از مسایل روزانه،بدون هیچ تفکری درزه ی مستعمل دیده ها و شنیده هایم را رو میکنم.
من مثل آقای فرانتس نیستم تا نسبت به چیزهایی که جامعه ی بشری آنها را مسلم و مورد احترام قرار داده بی عقیده باشم.
اگر چه در شهر ما دلایل ارائه شده بعضی عزیزان در جواب ندانم کاری بعضی مسئولین قابل تقدیر است،ولی من یکی برای قانع شدم خودم هم که شده و به نیابت از تمام جوانان و نوجوانان کوهدشتی،درگیر شهرم …کوهدشت شده ام و کارهایی که در حد حرف و انجام نشده باقی ماندند و دست هایی که روی هم منتظرند.
حالا قیافه ی شهر و کوچه های شهر،پیشکش
به هم ریختن در و دیوار شهر به بهانه ی نصب اعلامیه ی انتصاب و انتکاس هم قطار ها پیشکش
پر نکردن چاله های شهر و وصله زنی خیابان ها پیشکش
اصلا…میرملاس هم پیشکش
اما بیکاری جوانهای تحصیل کرده ای که طعمه ی هزار زهر مار خانمان سوز میشوند،
پاهای برهنه ی جوانی که زباله جمع میکند
التماس جوانی که به زور پاهایش را ستون بدنش کرده و با دستهایی پر از خواهش سرنگ میخواهد
گریه های مادری جوان که پول داروی بچه ی بیمارش را ندارد
نق زدن های هر روزمان برای پول عمل های جراحی با هزینه ی هنگفت تاااا پول نان سر سفره مان….دیگر قابل پیشکش کردن و دو دستی تقدیم کردن نیست.
ما بزرگ شده ایم و به جمع هزاران نوجوانی پیوسته ایم که رویای دیده شدن و بزرگ شدن دارند.
برایم قابل درک نیست چرا دستی از آستین قدرتش بیرون نمی آید که کاری بکند؟؟و اگر هم بیرون بیاید مخاطب کلمه به کلمه اش فقط و فقط اقوامش است
برایم قابل درک نیست چرا انگشت اشاره ی مسئولین اینجا تنها به مقصد توهین کردن و لجن کردن دیگری بالا میرود نه برای افتتاح پروژه ی چند میلیارد تومانی.
کجاست مدعی که هدفش رسیدگی به اصلاحات امورمردم شهرمان باشد نه افتراء های بی ریشه ی قومیتی؟
کجاست تعصبی که پناهنده ی تحمل های بی جای ما شده است؟
کجاست جوانی که سرزندگی و اشتیاق جوانانه اش را سرلوحه ی سازندگی شهرمان کند؟
این جا در کوهدشت،شهر بی جوان،هرکس هنرمندانه جولان بدهد و گرد و خاکش بلند تر باشد،هرکس پنج بلندگوی تبلیغاتی بیشر داشته باشد و آشکارتر شعار بدهد و عمل نکند،هرکس کاری از پیش نبرد،برنده است.
اینجا آنقدر جوان بیکار میشود وحقوق شهروندی پایمال میشود،آنقدر کار آزموده در خفا به راه نیستی میروند..که افسوس کار همیشگی ماست.
در این بین جوان به معنای کامل کلمه نادیده گرفته میشود و دور برداشته هایی که خودشان را بالا کشیده اند(یا بالا کشیده شده اند)پشت ویترین های رنگیشان فقط تماشا چی هستند.
و جای هیچ تعجبی نیست که برای اهالی اینجا،انتحار،آنهم در قشر خاصی از جوانان و نوجوانان،گزیده ای از شعری آشناست.
ایام میگذرد و کوهدشت بی جوان هنوز وقتش را به بطالت و روزمرگی میگذارند و معصومانه شاهد پیشرفت شهر هایی است که تا دیروز به هیچ کوره راهی وصل نبودند و امروز کوچک ترین نقطه اتصالشان به اینجاست.
خانم ها و آقایان محترم!
این یک معماست…
اعتیاد معماست،
مدرک بالا و خانه نشینی معماست..
قول و قرار و عمل نکردن معماست..
این یک معماست حلش کنید لطفا..
کوهدشت جوان ندارد یا جوان نمیخواهد.

 

“ایمیل دریافتی از نویسنده “

توضیح : مطلب فوق در نشریه ی سیمره چاپ شده است

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سلام،

تا خودشان بفکر نباشند، چرا از دیگران این انتظار را دارند؟

[پاسخ]

سلام به همگي .ناراحت نشيد ها، اما اين جونايي كه شما عكسشون رو گذاشتيد بدرد همين دراز كشيدن رو چمن اونم جلوي مردم مي خورن .
انتظار داريد كساني كه براشون مهم نيست جلوي مردم تو چمن دراز بكشن و اين صحنه زشت و خجالت آور رو بطور دسته جمعي انجام بدن و ندونن اين كار عيب است به كجا برسند ؟؟؟؟
حالا هي بشينيم بزنيم تو سر خودمون بگيم ما هم جوان داريم .
اگر ديديد جايي مي گن چرا جوانها بي كار هستند و چرا كارهاي مديريتي رو به جوانها نميدن منظورشون اين جوانهاي دراز كشيده در عكس شما نيست. منظورشون جوانهاي نخبه اي هستن كه آداب معاشرت و نشست و برخاست رو در مقدمه كار ياد گرفتن .
اكثر جوانهاي ما مرحله اول تعيين آينده شون وقتيه كه دانشگاه قبول مي شن . اولين كاري كه ميكنن تو اون شهري كه دانشگاه قبول شدن دسته جمعي يه خونه ميگيرن كه دور هم باشن . كافيه بري يه تحقيق تو محله اي كه چند تا جوان كوهدشتي با هم خونه گرفتن بكنبي اونوقت ميبيني كه مردم اون منطقه فكر ميكنن كوهدشت يه ده كوره اي پشت كوههاست و مردمش در عصر هجر زندگي مي كنن .تازه اين خوباشون هستن . تا ميرن تو يه شهر ديگه جوگير ميشن و اولين كار عوض كردن تيپ لباس و مدل دادن به موهاشونه كه از بد روزگار با اين كار هم از ده فرسخي كاملا ميشه تشخيص داد كه با بقيه فرق دارن و دارن اداي آدم هاي متمدن و پيشرفته رو در ميارن و غافل از اينكه فقط لباسشون عوض شده و بعضا كارهايي كردن كه اون لباس و اون تيپ از مد بيوفته !!!!!
القصه عيب كار رو بياييد در خودمون و رفتارهامون جستجو كنيم . مقاله اي كه دوستمون نوشته و در بالا خونديم واقعا درسته و بايد روش فكر كرد اما اينها فقط طرح مساله و گذاشتن علامت سوال هستند . علامت سوالهايي كه در ذهن همه ماها روزي هزار بار تكرار مشود و روزي صد هزار بار آرزوي حل شدنشون رو با تمام وجود داريم . اين كافي نيست . تا وقتي كه پي به ارزشها و هنجارهي اجتماعي نبريم آش همين آش است و كاسه همين كاسه . منتها ميترسم روزي برسد كه ديگر تحمل داغي آش را نداشته باشيم و با شكستن اين كاسه لكه هاي سياه روي دامانمان ماندگار شوند . از خودمون شروع كنيم و سعي كنيم مثل جوانهاي ديگر باعث افتخار شهر و ديارمان باشيم . تا جايي كه شنيده ايم هميشه بطورمعمول اسم كوهدشت با توحش و دزدي و بي فرهنگي و نزاع هاي دسته جمعي و سرقت هاي مسلحانه باعث سرشكستگي و خجالت بوده .
بنده دليل تمام اين كم و كاستي ها رو نبود الگوهاي خوبي براي جوانهاي كوهدشت مي دونم . كساني رو داريم كه اگر جوانانمان بدانند كه اين عزيزان هم در همون كوچه هاي خاكي و خانه هاي محقر كوهدشت زندگي كرده اند و با سختي و به مشقت در شرايط بدتر گذشته و هزار مرتبه محروم تر از الان با توكل به خدا و اميد به آينده رشد كرده اند مطمئنم تاثير بسزايي خواهد داشت . ما در سطح كشور مديران ارشدي داريم كه اگر چند مرتبه اي هم اسم كوهدشت رو به خوبي و با افتخار شنيديم به خاطر وجود اين عزيزان و به واسطه اونها بوده . بياييد هربار با يكي از اين عزيزان مصاحبه اي دوستانه داشته باشيد تا همه بشناسن و بدونن كه هيچ كس با تنبلي و تن پروري و پارتي بازي به جايي نميرسه و تا هرآدمي جوهره و شاكله وجودش رو درست نكنه محال ممكنه به جايي برسه . اونوقته كه اين مي تونه يه نقطه شروعي براي اميد جوانانمان به آينده باشه و بتونيم براي ده سال آينده جايگزين هاي خوبي براي ين عزيزان داشته باشيم با اين تفاوت كه اونها فقط خودشون بودن و خودشون اما ماها پشتوانه هاي معنوي و كوههايي از تجربه رو جلوي رومون داريم كه ميتونيم به بركت وجودشون راه درست رو پيدا كنيم و هروقت لازم شد بهشون تكيه كنيم .
حكم مستوري و مستي همه بر عاقبت است

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۴ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸:

در جواب شما باید بگم که من خودم از همین جوان ها هستم اما باید به شما دوست عزیز متذکر میشم که ما و امثال ما آداب معاشرت رو میدونیم این شما هستین که به خودت اجازه میدی و ادب رو رعایت نمی کنی و صریح و بی پرده حرف های بی موردی رو در مورد جوانانی بازگو می کنی که شاید از شما خیلی با معاشرت تر باشند اما شما همه چیز را صرف در دراز شدن بر چمن می بینید که نشان از خستگی و فشار روحی وارده بر جوانی است که ژرف می انیشد و آینده ای را در جلوی چشمان خویش متصور می شود که شما متفکران و برنامه ریزان آن هستیدآن هستید که خود چیزی را در چنته نداشته و فقط دم از داشته های نداشته یتان میزنید اما از یک لحاظ ما جوانانی که مورد حمله شما قرار گرفته ایم بر خود خواهیم بالید که شما را وادار به نوشتن مطلبی نمود ه ایم.

[پاسخ]

تصحيح مي كنم عصر حجر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

جوان کارمند...البته با پارتی! پاسخ در تاريخ سه شنبه ۵ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵:

جناب سوخته تو خودتم نمیدونی چی نوشتی فقط خواستی نشون بدی که یه چیزی بلدی ولی متاسفانه بلد نیستی…اگر تو 1 ثانیه بجای این جوان های عزیز میبودی بجا اینکه تو اینترنت باشی الان تو تیمارستان بودی……واقعا متاسفام واسه ی اون ادبیات بلاجو ویت که بکار بردی!

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۰ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۸:۴۶:

هم من ميدونم چي ميگم و هم شما خوب متوجه شدهي جريان چيه اما داد از وقتي كه انسان خودش رو به خواب بزنه آقاي كارمند پارتي دار . . .

[پاسخ]

بسیار زیبا.
حرف دل خون شده م رو گفتی!

[پاسخ]

جعفر سوری لکی از کوهدشت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۰۶:

دل خون شده من از دروغ های این جماعت به ظاهر سالم آه از بی عدالتی این جماعت

[پاسخ]

بی هویت در گفته :

با سلام من بعنوان یک شهروند در یکی از شهر های ایران همیشه از بردن نام زادگاهم وحشت دارم چرا؟ چون روزی با خانمم به خانه ای یکی از دوستان ایشان رفتیم و پدر دوست خانم بنده فرغ از هر جا شروع کرد به فحاشی کردن به اهالی کوهدشت که عهدهای از جوانان غیور کوهدشتی جنب منزل ایشان در راه کسب علم دور از خانه و کاشانه اردو زده وبه اصطلاح معمول محله را به گند کشیده و هرگونه اعتراض برابر با اربده وقشون کشی این راست قامتان لرستانی می باشد خلاصه کلام اینکه بنده به ایشان گفتم که من هم از اهالی شهر پولدارها( کوهدشت)هستم واینجوری ها هم که شنما میفرمایید نیست گفت که اگر باور ندارید تا گزیدهای از صحنه های که عهدهای از آنان به عنوان دزد از دیوار بالا رفته اند را خدمتتان ارائه نماییم که با پا در میانی دوست خانم بنده قضیه ختم به خیر شد.در جایی دیگر حمله عهدهای دیگر از جوانان برومند کوهدشتی به مراسم اربعین حسینی و بستن در و اقدام به سرقت طلاهای خانم ها به فجیع تریت طرز ممکن را به رخم کشیدند. و من سعی کردم در دیگر جاها ومراسمات هویت خود را فاش نکنم تا نشلید حماسه ای دیگر سروده شود. در خیابان های کوهدشت که رد میشوی خانم ها را میبینی که با بوق و چراغ و فحش و ناسزا سر بر نمی دارند که بعنوان عابر پیاده در یابند که جان آنان توسط خودرویی در حال تهدید شدن است آیا این از عفت اینان سرچشمه می گیرد یا از ریا کار بودن وسنگین ورنگین بودنشان.آیا در دامان اینگونه مادران شخصیت و یا هویتی شروع به رشد و بروز می نماید پس نویسنده محترم مقاله باید نیروی خود را صرف تربیت هم جنسانتان بعنوان مادران فردای کوهدشت وایران بکند و بکوشید که زنانی شایسته پرورش مردان وزنانی سربلند و جهانگیر کنند تا فرزنندان فردایی کوهدشت از آنان بعنوان الگو پیروی کرده وبدانند که برای برجستگی و خو نمایی در جامعه معیار های فراتر از معیار های فعلی کوهدشت اعم از توحش و دزدی و زور گیری نیز وجود دارد که می تئان با تکیه بر آنان در بین سرها سری داشته باشی. یادمان باشد که همانگوننه که امروزه جهاد جهاد قلم و علم است نه جهاد به سبک طالبانیسم غیرت وجسارت نیز در سایه این دو عامل می توانند سازنده و شایسته بر خود بالیدن باشند.

[پاسخ]

میرزایی منش پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۸:۴۰:

با سلام …………….اینطور هم که شما میگید نیست انگشتان همه مثل هم نیستند این را بدان جوانان کوهدشتی دارای توان علمی بسیار بالا که در سطوح مختلف کشوری و لشکری فعالیت میکنند جای بسی تاسف است که شما همه انها را محکوم به دزدی میکنید …………….منظور نویسنده این است که کوهدشت ملمو از جوانان بیکار که اواره شهرها شده اند چرا شهرشهان در این مدت خالی از هرگونه کارخا نه و یا واحدهای تولیدی می باشد گناه جوانان کوهدشت چیست که جناب همه را به یک انگشت نگاه میکنید ان کسانی که هم دزدی کرده اند از روی فقر و نداری بوده است خدا وکیلی اگه از تو کمک میگرفتن به انها کمک میکنی ……………..مشکل شهر ما کوهدشت خیلی است حتی از لحاظ فکری …………..جوانان کوهدشت باید تاوان گناه کدام نماینده را بدهند که در شهرهای دیگر مورد تهمت قرار میگیرند ………………….خداوند میگه اگه شب کسی را در حال دزدیدن دیدید فردا به ان نگاه نگاهش نکنید شاید شب هنگام توبه کرده باشد……..برادر عزیز هیچ گاه در هر زمان و هر مکان از زادگاه و اصل ونصبت فرار نکن میشد بروی انها را راهنمای و کمک کنی . تو چه جوابی دادی به پدر دوستتان

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ دوشنبه ۴ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷:

ملمو اشتباهه دلبندم . مملو درسته

[پاسخ]

میرزایی منش پاسخ در تاريخ سه شنبه ۵ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰:

اشتباه تایپی پیش اومده مرا به بزرگی خودتان ببخشید همانطور که خود شما ……………………شماهم زیاد داشتیدهمانگوننه نه همانگونه………..شنما نه شما………..فرزنندان نه فرزندان………………

[پاسخ]

شهروند پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۶ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲:

جناب بی هویت اولا شما اصالت خود را فراموش کرده اید کو غیرت کوهدشتیت در ثانی اکثر نخبگان کشور و صاحب مقاله های phd کوهدشتی هستن اگه مایلی شماره ها را برات ایمیل کنم از شما خواهش میکنم در باره ی جوانان کوهدشت این طوری اظهار نظر در هیچ جایی از ایران نکن

[پاسخ]

خانم در گفته :

خطاب به بی هویت
باید عرض کنم که بله شهرستان کوهدشت از این مدلها که شما فرودید دارد اما نباید چشم پوشی کنیم از بزرگاه و شخصیتهای و جوانان برومند و با تربیت و فهیم این شهرستان که در دانشگاههای مختلف جهان و در شهرهای مختلف کشو حضور دارند.
عرض کنم که کوهدشت شهریست که تعصب و این چیزهایی که فرمودی بر ان حاکم است و با این حال تحصیکرده های زیادی دارد
من خودم به عنوان یک کوهدشتی شجاعت و غیر و بی باکی را بسیار قبول دارم اما همراه با فرهنگ و تدبیر و شعور و علم و از افراد
اما عربده کشی و دیگر رفتار های زشت شجاعت نیست بلکه حماقت است
عرض کنم که به جای فرار از هویت خود بیایید هویت خود را که دوازده هزار ساله است را به روز و اپدیت کنیم

[پاسخ]

یاسر جلیلیان در گفته :

یعنی مردم از بس که خندیدم
اینا که دوستای خودمونن ….
دمت گرم

[پاسخ]

حسنك راستگو در گفته :

سلام به همگي
چند وقتي بود نبودم دلتون تنگ شده بود ميدونم .
برادر بي هويت سلام .
بمرم ارانت . چنه خجالتت كيشايه ا لا هه سوي رونا . . .
عيب نداره داداش گلم . اينا طور افراد در هر قوميت و شهر و روستايي پيدا مي شن كه مايه شرم هستن و فقط مخصوص كوهدشت نيستن .البته قبول دارم كه ماها يه ذره بيشتر از بقيه هستيم …!!!
منم جات خالي چند باري اينطوري شدم و اين بلا سرم اومده اما سعي كردم طوري رفتار كنم كه وقتي كسي فهميد كوهدشتي هستم خجالت نكشم . روحت رو اونقدر بزرگ كن كه از بد بودن كس ديگه اي انقدر خجالت نكشي و اينطور احساس بدي بهت دست نده . قبول دارم كه هيچ چيزمون تو اين شهر هزار دالان يك وجبي به شهر نشين ها نرفته و آداب و اخلاق و وضعيت زندگيمون فقط ظاهرش فرق كرده .
نون نداريم بخوريم اونوقت اولين چيزي كه تو خونمونه ماهواره است .
شب از زور گرسنگي ميريم دزدي اونوقت مثل بچه كارخونه دارها لباس مي پوشيم .
سالي يكبار حمام نميريم اونوقت روزي ده بار آبقند به موهامون ميزنيم و دنبال لباس مارك دار ميگرديم .
سقف خونمون داره ميريزه رو سرمون اما ميريم دنبال ماشين قسطي كه جلو بقيه كم نياريم .
چي بگم والا . حرف دلت درسته اخوي اما تمام اينا دليل نميشه كه وقتي كسي به آدمهاي كوتوله و بي فرهنگ توهين كرد ما يادمون بره كه آدمهاي بزرگ و خوبي هم داريم كه هم تحصيلات عاليه دارن و هم در اين كشور خدمات كلان داشتن . توصيه مي كنم هرجا همچين صحبتي شد خيلي سريع و بطور اتفاقي
بحث رو عوض كن و از داشته هاي شهرت حرف بزن !!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

میرزایی منش پاسخ در تاريخ سه شنبه ۵ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴:

با سلام راستی ماهواره چه ربطی به نون داره به جای گیرنده دیجیتال استفاده میکنن…….همیشه در همه جا بد و خوب هست اما هیچ وقت نباید به همه قوم اهانت کرد و نباید در هر زمان و مکان اصالت خود را فراموش کرد ………..بعدش شهر ما متاسفانه هیچ نداره از کدوم داشته هاش تعریف کنن یا کنیم

[پاسخ]

حسنك راستگو پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۷ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۶:۳۹:

به آدمهاي بزرگي كه داريم و اسمشون رو از ترس نميبرن افتخار كن . برو يه تحقيقي كن ببين چه انسانهاي شريف و بزرگي تو اين مملكت هستن كه تو اون كوچه پس كوچه هاي كوهدشت زندگي كردن و تو ميتوني به وجودشون افتخار كني . به اينها ميگن داشته ها

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۰ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۸:۴۸:

آخه رفقاي ما فقط به ديدن ماهواره راضي نميشن يواش يواش دوس دارن اداي اوناها رو هم در بيارن عزيز دل برادر .

[پاسخ]

راضیه همتی در گفته :

با سلام و وقت خوشی به عزیزان!
من به عنوان نویسنده ی این متن،باید خدمتتان عرض کنم که در هر دیاری که کمی سرک میکشی،عده ی معدودی که بعضی از شما عزیزان جوان خواندیدشان و بعضی عربده کش و خیابان گرد،همیشه بوده و هست..
و افتخار آفرینان زیادی هم در صحنه هستند که بردن نامشان در این فرصت اندک مقدور نیست
همان افرادی که اگر می ایستند و اگر کتابی مینویسند،با افتخار پشت جلدش نام کوهدشت را رنگین مینگارند
تا یادگار اکنون و آیندگانی باشد که با همین نامه نگاری ها قرار است کوهدشت و کوهدشتی را بشناسند
کوهدشت همیشه خوب یا بد نبوده اما قرار نیست ما اینگونه به کرسی قضاوت بنشینیم و سیاه نمایی کنیم
این جا منظور از جوان،همان راست قامتانیست که فرمودید.منتهی نه آنانی که برای دست درازی به مال مردم قد علم کرده اند.
من منکر این حقیقت نیستم و فقط و تنهاوووووووصرفا جهت اطلاع عرض کردم.
اینجا جوان کم نیست….کو گوش شنواااا؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

سلام.واقعا اسم درخوری برای خودتان انتخاب کرده اید :بی هویت.کاش به همه ی خانمهای کوهدشتی توهین نمی کردید.

[پاسخ]

م.ک.ف ……..از شهرداری تهران .این جوانهای که بیکارن که شماانهارو دوزد خطاب میکنی گناهی ندارن شک نکن اگر من و شما هم پول تو جیبمون نباشه و چند بار پیش دوستان ضایع بشیم میریم به خاطر پول ادم میکشیم .پس مقصر اصلی جامعه و مسولین هستن نه این بدبخت ها خلاصه هرکه به اینا بگه دزد معلومه نفسش از جای گرم بیرون میاد ….و بنده همیشه دربین همکاران و هر جای دیگه با سربلندی میگم بچه کوهدشتم اینم جواب اون اقای بی تعصب که گفته بود نمیگم بچه کوهدشتم .درضمن جوانان ما میخوان راه صد ساله رو یک شبه برن

[پاسخ]

میرزایی منش پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶:

افرین بر غیرت و مردانگیت که اصالت خود را فراموش نکرده ای

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳:

آفرين بر شما . احسن بر اين همه وقاهت .
اگر بوديد كه روسفيد مي كرديد عرب جاهليت رو …
بسوزي تعصب. بخشكي جهل. بميري ذات خراب كه هرچي ميكشه اين شهر همه از اطاعت شماست .
بجاي اينكه اين تفكر رو در نطفه خفه كني نشستي و هورا ميكشي ؟؟؟؟
خداوندا تو ميداني كه انسان بودن و ماندن در اين دنيا چه دشوار است
چه رنجي مي كشد آنكس كه انسان و از احساس سرشار است

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹:

اين از درك نادرست شماست كه اگه پول تو جيبت نباشه آدم ميكشي . خب ما هم دردمون همينه . ميگيم مگه هركي پول تو جيبش نبود آدم ميكشه ؟؟؟؟
مرد حسابي كل دعوا سر اينه كه ميگيم آدما بايد شرافتمندانه زندگي كنن . مگه نشنيدي ميگن طرف با سيلي صورتش رو سرخ نگه مي داره .
آقاي كارمند شهرداري تهران لطف كن با اين تفكرت هيچ اسمي از كوهدشتي بودنت نبر كه ما را به خير تو اميد نيست شير مادرت شر مرسان .
عجب . الان ميفهمم چرا هروقت اسم برگشتن به كوهدشت رو پيش بزرگترهام ميبرم و ميگم بريم برا شهر خودمون و برا پيشرفتش گام برداريم يه خنده تلخي ميكنن و بحث رو عوض ميكنن .
آخه اين تفكره كه شما داريد . اين حرفه كه شما ميزنيد . كسي نيست اين وسط يه دادي بكشه يه فريادي بزنه و بگه كه همين تفكراته كه پدر اين شهر رو درآورده و آبرو برامون نذاشته .
امروز جيبت خالي و دزدي ميكني و ميذاريش به حساب نداري و فردا دلت ماشين مدل بالا ميخواد و بخاطر اينكه داشته باشي آدم ميكشي . رو حرفات فكر كن و با خودت يكبار ديگه مرور كن ببين چي گفتي اونوقت باز هم نظرتون رو بگيد .
به قول اون بنده خدا :
خوشا آنان كه حر از بر ندانند . . .

[پاسخ]

پ.ازاد در گفته :

ای کاش همه ی کاس ها رو روی سر جوونامون نشکنیمممم!!
همه ی مشکلات ما به سیاستمدارامون برمیکرده …
و تمام کسای که ادعای درست کاری میکنن…
بدون تردید…
کاش اونارو بازخواست کنیم نه…

[پاسخ]

امیدان در گفته :

با سلام: در رد حرفهای آقای بی …….هویت باید بگم بخاطر اینکه بگن با کلاسی و خیلی حالیته بگو بچه ی پونک ،نارمک و یا هر زهر ماری دیگه هستم . باید بهت بگم ما در سال 76 دانشگاه بودیم (شهید چمران اهواز) چند تا هم اتاقی داشتیم که قبلا با بچه های لرستانی هم اتاق بودند(از همه شهرها ی ایران بودند)و اینها به هر حال خاطره ی خوشی از لرستانی ها نداشتند. ولی دوست عزیز مایعنی من و دوستان کوهدشتیم که با این آقایون هم اتاق شدیم ،با هویت خودمان و با کوهدشتی بودن خودمان ثابت کردیم که لک ولر جزو با اصالت ترین قومهای ایرانی هستند . دوستانی که این مطلب را می خوانند حتما به یاد این خاطره مافتند که یک روز صبح که ما از خواب بیدار شده بودیم یکی از بچه ها که اهل شمال بود من و دوستم را غرق بوسه کرد ،نهایتا که دلیل را جویا شدیم ایشان گفت: فکر نمی کردم لرها آدمهای خوب هم داشته باشند.

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۲ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۴:۲۲:

سلام برادر يا خواهر عزيز .
چقدر خوب بود همه ماها مثل شما و دوستانتون شان كوهدشت رو حفظ ميكرديم و باعث خوش بيني مردم به خودمون و شهرمون ميشديم .
بر منكرش لعنت كه كوهدشت آدمهاي خوب هم داره .
هزار بار گفتم كه شهر ما و همشهريهاي ما خيلي جاها از همه سر تر هستن و در خيلي موارد واقعا شايسته و برآزنده تعريف . اينهايي كه بنده گفتم براي قسمت بد ماجرا بود . براي كساني كه باعث سر شكستگي من و امثال شماها هستن نه براي آدمهاي درست و انسان كوهدشت .
اينها رو ميگم تا اونايي كه خودشون رو به خواب زدن بيدار بشن و يه فكري به حال آينده بكنن.

[پاسخ]

وای مردم از این همه کلاس جناب سیاه سوخته جان و اقا یا خانمی که الحق والانصاف لقب بی هویت برازنده تو و امثال توست شما ها که در انگلستان زندگی نمی کنید شما که سنگ روشنفکری و های کلاس بودن را به سینه میزنین می دانم شما هم مث کسانی که از هیچ به نان ونوایی رسیدن که دارید مسخره می کنید و مردم را به باد سخره میگیرید به راستی شما چاره پیشنهاد یا راهکاری هم دارید جناب بی هویت جان متوجه شدیم اقوام خانم شما در بروجرد زندگی میکنن.

[پاسخ]

راضیه همتی در گفته :

پرچینمان را با مترسک ها نمیخواهم.
بودن به سبک آدمک ها را نمیخواهم.

[پاسخ]

سارا در گفته :

دمت گرم
خدایی یه یعنی مقاله…
کوشت کل آشتیه گیون یک.

[پاسخ]

علیرضا در گفته :

کوهدشتم مثه همه جا خوب و بد داره منتها خوباش خیلی خوبدن و متاسفانه بدهاش خیلی بد!!!
من 12 ساله از کوهدشت رفتم ولی همیشه به کوهدشتی بودنم افتخار کردم و حتی کسانی که اسم کوهدشت رو نمیدونستن نگفتم خرم اباد که مرکز استانه.بلکه کوهدشت رو بهش شناسوندم و با افتخار گفتم کوهدشتیم.

[پاسخ]

راضیه همتی در گفته :

درود بی پایان بر همه تان که برایم بسیار عزیزید.
کوهدشت رو باید جوری که هست شناسوند.
با تموم زیباییهاش.
با میرملاس و تاریخش که داره زیر بار بی منتی!کمر خم میکنه….
من با شعار بی خود دادن مخالفم…اما کوهدشت و کوهدشتی،ذهن های خاموشی اند که تا ابد سکوت نخواهند کرد(در برابر بی عدالتی و فقرهای ساختگی…و این ثابت شده است)

[پاسخ]

علی در گفته :

جوانان کوهدشتی فدای سیاسی بازی های بعضی شده اند که خود واقوامشان در رفاه هستند اما نمی دانند امثال من باهزار بد بختی توانسته ام مدرکی بگیرم اما الان باید برم دنبال کارگری که آن هم اگر کسی به کوهدشتی بودنمان پی ببرد بهمان کار نمی دهند

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۹ دی , ۱۳۹۲ ۰۹:۰۲:

قابل توجه کسانی که هرم سلطنتشان سیر صعودی دارد …!

[پاسخ]

جعفر سوری لکی از کوهدشت در گفته :

من چه بگم وقتی جوانان این شهر با بی عدالتی این. جماعت باید دود را جایگزین کار کنند متشکر از شما خانم همتی

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۰۶:

آنروز ها گذشت که سرکوب می شدیم

از هر طریق طعمۀ آشوب می شدیم …

ممنون.

[پاسخ]

سلام من بروجرد زندگی میکنم اینجا تااسم کوهدشت میاد میخندن ومیگن دزدا واقعا نمیدونم در پاسخشون چی بگم فقط اینکه هر چه هم نخبه داشته باشیم دزدای کوهدشتی سراسر کشور در ماجرای بم ،سرقت مسلحانه و غیره معروفترن

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ شنبه ۲ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۱:۲۴:

سلام دوست!
چشمم از این همه فانوس شکسته روشن..
شما میتونید در پاسخشون از قدمت فرهنگت بگی ..
از ورزشکاراش بگی
از صدای زخمی زاگرس بگی
از کوه هایی که بدون کسب اجازه !از بالاییا دارن گاز فوران میکنن و انگار تا منفجر نشن و هزار نفرم نابود نکنن صداشون به جایی نمی رسه.
شما از داروهای کشف شده ای بگو که هیچ جای دنیا مشابه ندارن ..
بگو کوهدشت و
ادامه بده…کوهدشت.
(( و
هش دار که قطره خونی در چمنزار
سرخ تر از قطره خونی بر مخمل سرخ است))

[پاسخ]

با سلام به همگی( برادر و خواهر) مقاله خانم همتی حرف دل همه مردم و خصوصا جوانان کوهدشتی است امیدوارم اونایی که دستشان به جایی میرسد خصوصا مسئولین و بزرگان و نخبگان مقیم داخل و خارج از کشور که الحدلله کم نداریم فکری به حال اون بکنند و کمی از بار مشکل کم کنند . حداقلش پیگیری سد معشوره اس

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ فروردین , ۱۳۹۳ ۲۲:۳۱:

بر ستون های ساکت سنگی
شعله ور مانده خیمه ی خورشید
با غروری سترگ ، شاهانه
می روم پله پله تا جمشید

می روم نرم و ساکت و سنگین
زیر پا فرش سایه ها کشدار
ایستاده است لشکری سنگی
نیزه در دست نقش بر دیوار

گنجی از یاد رفته را ماند
این سرای مجلّل عریان
مانده تاریخ راز مرده ی من
در دل این تمدن ویران

.
.
خوش آمدید

[پاسخ]

امرايي در گفته :

بايد کار فرهنگي کرد و همه از لحاظ اقتصادي براي شهرمون کار کنيم که فرهنگ تقريبا با درامد رابطه مستقيمي دارد. اميد که هر کسي بخشي از درامدش را صرف شهرش هزينه نمايد

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۸ خرداد , ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶:

سلام.درود بر شما همشهری.خوش آمدید.

[پاسخ]

فاضل سوری در گفته :

سلام بر همگی
با تشکر از نویسنده جوان خانم همتی که بحق توانست گوشه ای از مشکلات این شهر به ظاهر خاموش و سرشار از پتانسیل جوانی را قلم بزنند.
کاش مسئولین ما فقط یکسال به جوانان و توان این عزیزان اعتماد کنند !

[پاسخ]

راضيه همتى پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۰ مهر , ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲:

خوش آمديد آقاى سورى.
اعتماد….
جوان….
کوهدشت…
همه علامت سوالند…و علامت تعجب و تحير.
سپاس.

[پاسخ]

ارش امیری در گفته :

واقعا برای مسولین این شهر متاسف هستیم که جوانای این شهر از بس که هیچ شغل و منبع درامدی توی این شهر نیست دست به هر کاری میزنن.

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۷ مرداد , ۱۳۹۴ ۱۵:۳۱:

دست به هر کاری نمیزنند…

[پاسخ]

من وخانواده می خواستیم یه راه میانبر بریم تا برسیم ایلام اینقدر ترسوننمون که اگه با ماشین کلاس بالا بری محاله زنده بمونی که ترسیدم ومنصرف شدم وحاضر شدم 200کیلومتر بشتر برم اما ناکام از این دنیا نرم از قرار معلوم اونجا اصلا امنیت نداره.کاش مسنولینش به فکر بودن این خیلی تبلیغات بدی برای کوهدشت.

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۷ مرداد , ۱۳۹۴ ۱۵:۳۲:

سکوت …بهترین جواب من است.

[پاسخ]

محمد صادق قبادیان در گفته :

بهترین جوان دارد مثل خودم جوان تا بخوای

[پاسخ]

راضیه همتی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۷ مرداد , ۱۳۹۴ ۱۵:۳۲:

زنده باشی

[پاسخ]

غریبه در گفته :

مهمتر از بیکاری اونجا مساله ادب و تربیت۰۰۰۰دخالت نکردن و سرک نکشیدن تو زندگی دیگران۰معلم با مسابقه مدرسه اونجا رو میشناسم که نه برخورد درستی توی مدرسه با دانش اموز داشت نه توی فامیل کسی دلخوشی ازش داشت از حرفای رکیک زشت گرفته تا حرف زدن پشت رو و جلو بقیه و بی احترامی کردن به بقیه۰۰۰۰ این از شاغلین بعد برید فکر بیکارهارو بکنید۰۰۰مهمترین مساله اونجا ادب و تربیت هست که واقعا معزل بزرگی هست نه بیکاری۰۰۰۰۰

[پاسخ]

مهاجر در گفته :

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز من ۱۷ ساله از شهرستان کوهدشت رفتم و در تهران زندگی می کنم
شهرستان کوهدشت دارای بزرگانی است که ما از بودن شان افتخار می کنیم.
ولی عده ای هستند که با ……………..مکرر آبروی شهرستان مان را برده اند و وقتی میگوییم کوهدشتی هستیم با خنده و پوزخند مسخره ی دیارمان را می کنند به امید روزی که در شهرمان هیچ‌گونه خلافکاری وجود نداشته باشد و شهرمان باعث سربلندی ما باشد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :