کد خبر : 32653
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 584 بازدید

محسن هاشمی در آستانه “بهشت”!

  میرملاس نیوز/سرویس سیاسی: پس از برگزاری جلسات منظم اصلاح طلبان شورای شهر برای معرفی کاندیدای واحد برای تصدی پست شهرداری تهران، محسن هاشمی به عنوان گزینه نهایی انتخاب شده است. در جلسه ی شب گذشته این جمع اصلاح طلب و اعتدال گرا، گزینه‌های مطرح شده برای شورای شهر تهران شامل مجید نصیری، معصومه ابتکار […]

46035_751

 

میرملاس نیوز/سرویس سیاسی: پس از برگزاری جلسات منظم اصلاح طلبان شورای شهر برای معرفی کاندیدای واحد برای تصدی پست شهرداری تهران، محسن هاشمی به عنوان گزینه نهایی انتخاب شده است.
در جلسه ی شب گذشته این جمع اصلاح طلب و اعتدال گرا، گزینه‌های مطرح شده برای شورای شهر تهران شامل مجید نصیری، معصومه ابتکار و سیدصفدر حسینی به عنوان کاندیداهای تصدی شهرداری کلانشهر تهران مطرح شدند، اما در جریان رای گیری، محسن هاشمی با 20 به عنوان گزینه قطعی شهرداری تهران انتخاب شد.

قابل ذکر است، جلسه ی نخست شورای جدید شهر تهران، 12 شهریور تشکیل می شود.

محسن هاشمی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه پلی تکنیک مونترال کانادا است، ۱۳ سال رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت متروی تهران را بر عهده داشته‌است و نایب رئیس اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل عمومی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است.

46036_269

در زمان مدیریت وی متروی تهران راه اندازی شد و او تا ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ بطور پیوسته عهده دار این سمت بوده‌است. محسن هاشمی در طول دوسال شهرداری محمود احمدی نژاد همچنان پست خود به عنوان مدیرعامل مترو را حفظ کرد. همچنین احمدی نژاد استعفای او را نپذیرفت.

او به زبان‌های فرانسه و انگلیسی تسلط داشته و کتاب آنالیز رایانه‌ای قالب‌های تزریقی، توسعه پاک و ماجرای مک فارلین از تالیفات وی می‌باشد.

او در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ از سمت ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت متروی تهران کناره‌گیری‌ کرد و شهردار وقت تهران محمد باقر قالیباف با استعفایش موافقت کرد و او را به سمت مشاور شهردار و عضو هیئت مدیره منصوب کرد.

کارشناسان مدیریت شهری با اشار به سوابق و تخصص محسن هاشمی معتقدند حضور  او در راس شهرداری تهران، می تواند تهران را پس از سال ها خطای فاحش مدیریتی –  که منجر به تشدید آلودگی هوا، ترافیک و… شده  – به مسیر صحیح بازگرداند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :