کد خبر : 32828
تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۲:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 117 بازدید

میراث فرهنگی لرستان بدون صاحب است

    نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: میراث فرهنگی لرستان، میراثی بدون صاحب شده است. ابراهیم آقامحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد شدید از مسئولان سازمان میراث فرهنگی گفت: در طول دوره‌های مختلف و طیف‌های سیاسی که رئیس جمهور بوده‌اند، متاسفانه هیچ‌کدام گامی در خور میراث فرهنگی […]

n00113679-b
 
 
نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: میراث فرهنگی لرستان، میراثی بدون صاحب شده است.
ابراهیم آقامحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با انتقاد شدید از مسئولان سازمان میراث فرهنگی گفت: در طول دوره‌های مختلف و طیف‌های سیاسی که رئیس جمهور بوده‌اند، متاسفانه هیچ‌کدام گامی در خور میراث فرهنگی لرستان بر نداشته‌اند.

وی افزود: همیشه کمترین توجه به میراث فرهنگی لرستان شده است.

آقامحمدی تصریح کرد: مسئولین میراث فرهنگی لرستان کسانی بوده‌اند که گوش به فرمان استاندار بوده و هیچ‌کدام نتوانسته اقدام مثبتی در این زمینه انجام دهند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان استاندار فعلی طی این سه سال چهار مسئول برای میراث فرهنگی لرستان منصوب شده که هیچ‌کدام شناختی از میراث فرهنگی لرستان نداشته‌اند و این بزرگترین ضربه را به میراث فرهنگی لرستان زده است.

وی افزود: امروز دوباره شایعه سرپرستی میراث فرهنگی به گوش می‌رسد که کسی بدون کوچک‌ترین تجربه می‌خواهد سکاندار این میراث گران‌بها باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: میراث فرهنگی یک ارث بلا وارث است.

آقامحمدی یادآور شد: میراث فرهنگی لرستان و قدمت این میراث یک گنج بی‌نظیری است که کمتر جایی در کشور این‌گونه است.

وی به غارکوگان اشاره کرد و گفت: در نشستی که با استاندار لرستان داشته‌ام، در خصوص راه‌دسترسی غارکوگان مطالبی را بیان کردم که متاسفانه حتی استاندار شناختی در این خصوص نداشته و اعلام کرد که از طریق راه سد بختیاری راه‌دسترسی به این غار امکان‌پذیر است، این در حالی است که این راه هیچ ارتباطی با غارکوگان ندارد.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: ما اعتراض‌مان به این است که افرادی در این مسئولیت قرار می‌گیرند ارزشی برای این میراث نیاکان ما قائل نیستند.

وی افزود: امروز وضعیت میراث فرهنگی لرستان نگران کننده است که امیدواریم در این دولت توجه جدی به این مسئله شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

دوست بايد آينه دوست باشد در گفته :

از کرامات نماینده ما این است
شیره را خورد و گفت شیرین است .
این موضوعی که جنابععالی به اون اشاره کردید اظهر من الشمس است . لطفا بجای طرح سوال به فکر رفع آن و جوابگویی به مردم مظلوم لرستان باشید .

آقای نماینده نظرتون چیه بگییم نماینده های استان قم یا استان تهران یا استان یزد بیان یه فکری به حال این معظل لا ینحل بکنند ؟؟؟؟
مرد حسابی رای آوردی که اینطور مشکلات رو با تدبیر و تعامل حل کنی .
اگه میبینی مشکلی هست می تونی بندازی گردن اون یکی نماینده …
یه جورایی صاحب اون میراث حضرتعالی هستید آقای نماینده .
نماینده فقط برای دخالت در کار استاندار و فرماندار و گرفتن
عیب و ایراد نیست نماینده یعنی نماینده مردم در همه زمینه ها .
خدایی نکرده نمیخوام به شما و کس دیگه ای توهین بشه اما :
هرکجا دارد وکیلی آن حوزه را آباد کرد
جز لرستان که وکیلش روی دستش باد کرد

دانشگاهی در گفته :

با سلام به محضر مبارک جناب آقای دکتر آقا محمدی

برای اولین بار است که یک نماینده عالمانه با افکارش به تعمق می نشیند وبه فکر صنعت نوپای گردشگری که در اکثر کشورهای دنیا درردیف دوم ودر رقابت با صنعت تکنولوژی وارز آوری رقابت می کند که می تواند به عنوان چهارمین فعالیت اصلی اقتصادی تذکر می دهد وطرح این موضوع راباید ازتدبیر ومهندسی خاص فکری این وکیل مردمی دانست .حال جناب آقای دکترشروع خوب شمابه همراه برنامه ی درست در انتخاب گزینه متخصص درعرصه ی فعالیت میتواند ازانتخاب گزینه های مشابه دور ه های گذشته ممانعت بعمل آورده ،وگردشگری لرستان با یک برنا مه ی جامع و از پیش تعیین شده می تواند به توسعه اقتصادی لرستان کمک واین استان را به مقصد گردشگری تبدیل کندو…….

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :