کد خبر : 33022
تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 750 بازدید

تحلیل كرمرضا پيريايي از عملكرد معاونت مطبوعاتي

  تحليل عملكرد مديريت مطبوعات كشور در 3 ساله اخير نيازمند كارگسترده و ارائه مقالات مختلف است و طبيعي است در اين مختصر و در قالب يك يادداشت نمي‌توان از عهده چنين كاري برآمد اما مجوز بزرگان در قالب عبارات موجز منع و ردع را بر مي‌دارد كه اگر نمي‌توانم همه موضوعات و مطالب را […]

 

تحليل عملكرد مديريت مطبوعات كشور در 3 ساله اخير نيازمند كارگسترده و ارائه مقالات مختلف است و طبيعي است در اين مختصر و در قالب يك يادداشت نمي‌توان از عهده چنين كاري برآمد اما مجوز بزرگان در قالب عبارات موجز منع و ردع را بر مي‌دارد كه اگر نمي‌توانم همه موضوعات و مطالب را ارائه كنم مي‌توانم به اندازه وظيفه و در حد ميسور به اين مهم عمل و اهتمام كنم.

 1- جناب آقاي محمدجعفر محمدزاده در مسئوليت مطبوعات دولت دهم هم اهتمام شايسته‌اي در انجام وظايف خود داشته‌اند و هم به نظر اينجانب دچار افراط و تفريط نشده‌اند نه در رويكرد و نه در عملكرد. معاونت مطبوعاتي در دوره ايشان متغيرها را هم خوب ديده و هم خوب عمل كرده است چه در متغير موضوعات چه در متغير جامعه هدف و چه در متغير شيوه و روش و در اخلاق، در همه اين‌ها و حتي المقدور متعادل و خوب اقدام كرده است.

تنها نقدي كه احتياطا بر اين دروه مي‌توان وارد كرد ميزان فراواني مجوزها براي انتشار مطبوعات (درحدود دو هزار مجوز) است كه به نظر مي‌رسد اين مقدار ورودي سنگين باشد و ممكن است آسيب‌هايي هم داشته باشد البته اغلب صاحب نظران در اين خصوص هم موافق و مؤيد عملكرد معاونت مطبوعاتي هستند و اين مقدار معتنابه مجوز را از نقاط برجسته دوره اخير مي‌دانند. معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت دهم بي‌ترديد در مجموعه عملكرد و اقداماتش برجسته‌ترين معاونت وزارت مذكور بوده است البته استعداد چنين برجستگي در نهاد اين معاونت وظايف عمده و اهميتي كه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در جامعه ما دارد نهفته است اما مقايسه اين دوره معاونت با ادوار مختلف آن نقش معاون محترم و همكاران ايشان را در فعليت يافتن قوت‌هاي مذكور واضح مي‌نمايد.

 چرايي چنين توفيقي را در مرور كارنامه دكتر محمدزاده در اين مسئوليت خطير مي‌توان ملاحظه كرد علاقه مثال زدني به اين كار و خدمت و تمركز مسئولانه بر همه وظايف معاونت مطبوعاتي و بهره‌گيري از بينش خوب، مطلوب و استفاده از انواع تعاملات و ارتباطات چه در سطوح كلان دولت است و چه در مجموعه نخبگان جامعه هدف و درون وزارت‌خانه و از همكاران در معاونت و نهايتا بهره‌گيري از هر امكاني كه مي‌توانست به برجستگي معاونت مطبوعاتي كمك كند و نيز علائق و سوابق رسانه‌اي معاون مطبوعاتي دولت دهم و جستجوي شرايط ارتقاء اين عنوان خدمت و احساس خطورت اين جايگاه و مواجهه با اين امكان خدمت، منجر به كسب نتايج مورد بحث شده است.

2- عملكرد عمومي مطبوعات در سه ساله اخير (به استثناي ايام انتخابات) كه روال و رويه مناسب‌تر از ادوار گذشته را فراروي تحليل‌گران اين عرصه خطير اجتماعي قرار مي‌دهد و جامعه مطبوعاتي در مجموعه رفتار به رغم چالش‌هاي لازم دچار تنش نشد حاكي از اداره و مديريت مطلوب اين مجموعه بوده است.

 در اين دوره نقد و چالش امور كم‌تر از ادوار گذشته نيست مطبوعات و خبرگزاري‌ها ضمن بهره‌گيري از راهبرد رقابتي و پويش قابل قبول در تحليل و بررسي امور و ارائه ديدگاه‌هاي كارشناسان رسانه در همه موضوعات با فراواني محسوس، نسبتا مراقب خطوط حساس و قرمز عمومي و اجتماعي هستند.

 براي درك و مقايسه آنچه معروض گرديد كافي است نگاهي به گذشته مطبوعات داشته باشيم. در برخي از دوره‌ها وضعيت تفريطي است نقش مطبوعات نقش مناسب و مطلوب نيست و اصحاب رسانه و مطبوعات به چشم نمي‌آمدند و در دوره‌هاي ديگر شرايط افراط و زياده‌روي حاكم بوده است به نحوي كه سياست‌هاي عمومي و اهداف كلان، روزانه مورد تعرض زنجيره‌‌اي عناصر قلم به دستي قرار مي‌گرفتند كه مي‌خواستند نشريات اعطايي را در اختيار باندها و گروه‌هاي بي‌شناسنامه قرار دهند.

 به نظر مي‌رسد نقش معاونت مطبوعاتي در اين دروه و ويژ‌گي‌هايي كه برشمرديم نقش قابل قبولي است.

 3- از نكات برجسته ديگر ديدن آمايش جديد براي اين ركن مؤثر از طريق حجم فراوان ابتكارات و نوآوري‌هاي معاونت مطبوعاتي است اين ابتكارات در دوقالب ديده مي‌شود الف- در سازوكارهايي كه در گذشته‌ها بوده است مثل نمايشگاه‌ها، جشنواره‌ي ساليانه مطبوعات و… ب- در قالب خلاقيت‌هايي كه در گذشته نظير نداشته مثل ايجاد سراي روزنامه‌نگاران در سراسر كشور، تأسيس اتحاديه مطبوعات جوان اسلام، تدوين دانشنامه‌ي جامع مطبوعات ايران، تأسيس موزه مطبوعات، اعطاي روزنامه به همه‌ي استان‌هاي كشور، برگزاري هوشمندانه جشنواره فصلي مطبوعات و خبرگزاري‌ها براساس يك نيازسنجي راهبردي و…

 اين ابتكارات و فضاها و فعاليت‌ها و منابع جديدِ ناشي از آن، حقاً و انصافاً خدمت بزرگي به اصحاب مطبوعات است و به تعبيري يك آتوريته جديد و نو براي مانورهاي گوناگون فعالان اين عرصه فراهم آورده و از اين به بعد اين ظرفيت‌ها به ظرفيت‌ها و گنجايش‌هاي آمايش رسانه‌هاي مكتوب و مجازي اضافه مي‌شود.

 اين‌كه مديريت آقاي محمدزاده در اين مورد از روي علائق باشد يا ضرورت فهمي بي‌شك مايه اتساع فضا و فعاليت‌هاي اين جماعت است و حتماً امكان بسيار خوبي است. در همين‌جا لازم است تبيين شود كه ضرورت توجه به آمايش امور و از جمله امور فرهنگي و سياسي از اولويت‌هاي غير‌قابل انكار است. هركس سخن از ظرفيت افزايي يا هم افزايي و تعابيري از اين دست مي‌گويد بايد طيف فضاهاي خدمت و مجموعه فعاليت‌ها و انواع آن را بشناسد ظرفيت و منابع انساني مربوطه را بفهمد و گرنه كم‌ترين كار او اتلاف فضا و فعاليت و منابع گوناگون است با اين وصف خدا مي‌داند آنهايي كه فاقد اين بينش هستند چه ظرفيت‌هايي را معطل و ضايع كرده‌اند.

 4- مديريت مطبوعات كشور در دولت دهم مي‌تواند به اتكا آمار و ارقام گزارش دهد كه پرتلاش‌ترين دوره‌ها بوده است از جهات مختلف‌، اما در اين عرض مختصر‌، توجه بنده به حجم ديدارها و ملاقات‌ها ورايزني‌هاي داخلي و خارجي است در قاعده كار و دامنه ارتباطات حجم ديدارها و سفرهاي استاني كه از ويژگي‌هاي دولت آقاي دكتر احمدي‌نژاد است معاون مطبوعاتي هم چه در همراهي و چه در انواع سفرهاي جدا از هيئت دولت ركوردار همه ادوار مسئولان مطبوعاتي كشور است. اين سفرها و ديدارها، فرصت‌هاي متقابل براي مسئولان و مديران معاونت و جامعه هدف فراهم كرده است در بستر اين فرصت‌ها درخواست‌ها – نيازها و مصالح متقابل در مظان دقت و توجه قرار مي‌گيرد و به عنوان موضوع پيگيري‌هاي بعدي مايه تصميم‌سازي‌ها و تصميم‌گيري‌ها‌ي حساب شده و دقيق مي‌شود.

 ارتباط با نخبگان در قالب‌هاي و موضوعات مختلف گسترده‌تر از گذشته‌هاست.

 5- بلا شك يكي از مهم‌ترين وظايفي كه بر عهده حوزه معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد مي‌باشد و مي‌تواند بخش عمده‌اي از ارزيابي‌هاي مسئولان، مردم، ‌رسانه‌ها و دلسوزان را از اين معاونت شكل دهد بخش نظارت بر مطبوعات و خبرگزاري‌ها و شيوه‌ها و سياست‌هايي است كه در اين زمينه اتخاذ مي‌شود. آنچه در بعض ادوار گذشته نقص جدي اين حوزه محسوب مي‌شود رويه افراطي و تفريطي و برخوردهاي سليقه اي با تخلفات رسانه‌اي است.

 از مهم‌ترين مزيت‌هاي دوره اخير معاونت مطبوعاتي كه حقاً در كارنامه آقاي محمدزاده درخشش و برجستگي خاص دارد اصلاح روش‌ها و تدوين برنامه‌ها و سياست‌هايي است كه عملاً موضع اين معاونت را در عرصه نظارت بيش از همه ادوار گذشته به عدالت، منطق، تدبير و مديريت و نظارت حرفه‌اي نزديك كرده است.

 تعامل مطلوب با همه رسانه‌ها و برخورد مسئولانه با نقائصي كه ممكن است درعملكرد مطبوعات و خبرگزاري‌ها به هر دليل پديد آيد باعث شده است تا هم افكار عمومي و بيش‌تر دلسوزان و مسئولان نظام و هم فعالان و اصحاب رسانه از اين تمشيت و نظارت بالغانه رضايت مناسبي داشته باشند.

 اينكه پرونده هيچ نشريه‌اي بدون اعلام قبلي و به طور ناگهاني در دستور كار هيأت نظارت قرار نگيرد و با هيچ رسانه‌اي قبل از تذكرات متعدد برخورد حذفي صورت نگيرد و اينكه مسئوليت انعكاس مطالب طرح شده از تريبون‌هاي رسمي كشور به ناحق برعهده رسانه منعكس كننده قرار نگيرد فقط بعضي از مصاديق اصلاحاتي است كه در حوزه نظارت بر مطبوعات انجام گرفته است.

 و در نهايت اينكه معاونت مطبوعاتي در دوره دكتر محمدجعفر محمدزاده به ترازي از كاركرد مبتكرانه و حرفه‌اي از سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي و اجرا دست يافت كه اميد مي‌رود با ادامه اين مسير تكاملي مطبوعات، خبرگزاري‌ها و همه رسانه‌هاي ما همچنان كه در اين دروه مشاهده شد در آينده نيز به جايگاه واقعي خويش بيش‌تر از پيش نايل شوند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

آدینه وند در گفته :

انصافا محمدزاده راباید اینجور وجور وبی کم وکاست تعریف کرد لابد آقای پیریایی که شناختش نسبت به آقای محمدزاده شناخت دقیقی است این مطالب رابرای هدف ارزشمندی مطرح کرده است امیدوارم همه همشهریان عزیزدراینگونه هدف زنی ها همدل وهم جهت باشند

[پاسخ]

تناقضگویی در گفته :

تناقضگویی بعضی ها

منتخب مردم تهران رای محسن هاشمی برای شهرداری تهران را حتی در میان اصلاح طلبان اندک دانست.
به گزارش افکارنیوز، محسن پیرهادی در خصوص گزینه اصلاح طلبان برای شهردار تهران اظهار داشت: اصلاح طلبان چه در مصاحبه‌ها و چه در برخی از محافل از محسن هاشمی به عنوان گزینه نهایی خود یاد کرده‌اند که البته آقای هاشمی در بین اصلاح طلبان شورا دارای یک کف رای مشخص و تقریبی است.

وی افزود: نظر برخی از اصلاح طلبان روی قالیباف است و آقای هاشمی با توجه به تجربیات خود می تواند در حوزه مدیریت شهری و حمل و نقل عمومی به مردم تهران خدمت کند.

گفتنی است اصلاح طلبان طی هفته‌های اخیر از محسن هاشمی مدیر عامل سابق متروی تهران به عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران یاد کردند و این در حالی است برخی دیگر از اصلاح طلبان با توجه به نزدیکی دولت یازدهم به هاشمی از گزینه‌ای به نام محسن مهرعلیزاده برای شهرداری تهران یاد کرده بودند که به خاتمی نزدیک تر است.

[پاسخ]

والبته مایه بسی تأسف برای آقای ابراهیمی که گویا ایشان هم مز مزه هایی از جریان انحراف را چشیده وزبان به تمجید از جریان انحراف پرداخته

[پاسخ]

امرایی-ازتهران پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۶ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۶:۲۶:

به آقای محمد زاده ! نمی چسبد آنچه آقای پیریایی دراین تحلیل آورده است توانایی ها ودرایت مدیریت آقای محمدزاده است اگر میتوانید درباره مطالبی که در این تحلیل آمده وعالمانه است نکاتی بگویید

[پاسخ]

جناب آقای آزادبخت لطفابگوییدازبزرگ کردن آقای محمدزاذه چه چیزی به دست میاری

[پاسخ]

مسلم پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۷ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹:

اقا سيد شما بفرما از كوچك كردن سرمايه هاي كوهدشت چي به دست مياري ؟ چرا از انعكاس موفقيت هاي فرزندان شهرمان ناراحت ميشوي ؟ قصد قربت داري!!!؟
مگه در اين مطلب چيز غير واقعي و قابل نقدي ميبيني ؟ تازه اگر باشه بايد همون رو نقد كني و رد كني نه اينكه حرف غير منطقي بزني داداش گلم. انصافم خوب چيزيه .
يعني ميفرمايي اقاي ازادبخت چكار بايد بكنه؟ۀ بايد چشمش رو بر موفقيت همشهري ها ببنده يا اينكه هر جا يك كوهدشتي موفق ديد بهش حمله ور بشه تا نكند خداي ناكرده بيشتر از اين رشد بكنه !!! اگه اينه نظر شما پس اصلا فلسفه فعاليت اقاي ازادبخت و ميرملاس عزيز كه الان ديگه رسانه بالغ كوهدشت و لرستانه چيه ؟ يه ذزه كوتاه بيايم از منافع و اغراض سياسي و بزرگواري نشون بديم جاي دوري نميره عزيز . جسارت منو ببخش موفق باشي

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۷ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷:

سيد جان انگار برات مفهوم نيست كه جريان چيه ؟؟؟؟!!!
بزرگ كردن محمدزاده !
به فضل خدا محمدزاده بزرگ هست ؟ انقدر بزرگ كه خاري شده توي چشم آدم هاي كوتوله .
همين كه همشهريمونه افتخار داره عزيز دل برادر . اين رو درك كن .
امثال شما ها از انكار كارآمدي آدمهاي بالياقت چي گيرتون مياد ؟
اينا جملاتي از روي عصبانيت و به سبك همشهريامون بود حالا بريم سر حرف منطقي زدن …

برادر عزيز . دوست خوب . همشهري گرامي . سرور ارجمند . انسان شريف و سيد بزرگوار …
سلام .
بعنوان برادر كوچيك شما وظيفه خودم مي دونم همانطور كه بارها و بارها گفتم بازهم يه گوشزدي بكنم كه به اين نميگويند بزرگ كردن ، به اين كار مي گويند اطلاع رساني . به اين ميگويند انجام دادن رسالت مطبوعاتي .به اين ميگويند انعكاس اخبار و هزار و يك چيز ديگر غير از اون چيزي كه شما برداشت كرده ايد …
گذشته از تمام اينها، مگر جز اين است كه آقاي محمدزاده و امثال ايشان كه همشهري من و شما هستن باعث سربلندي ما و شما هستند ؟
مگر جز اين است كه من و شما بايد به خودمان بباليم و افتخار كنيم كه اسم شهرمان به وسيله امثال محمدزاده ها گاهي اوقات در برابر تمام بدنامي ها يي كه در كشور به اون متهم هستيم با افتخار برده ميشه .
مگر جز اين است كه انسان شريف از پيشرفت انسانها و ديدن درستي و پاكي و انسانيت هم نوعش خوشحال مي شود ؟
از شما مي پرسم، اين بي انصافي نيست كه بدون اينكه كسي گناهي كرده باشد، بجاي عزت و احترام و بدرقه كردن دعاي خير براي براي پيمودن راه پرفراز و نشيبشان بشينيم و عقده حقارت خودمان را با بد و بيراه از راه دور و نديده و نشناخته باز كنيم .
اين كج فهمي نيست كه بجاي نشستن لبخند بر گونه ها از ديدن چنين اخبار مسرت بخشي، چين و چروك حسادت بر پيشاني مان بنشيند ؟
اين بي لياقتي نيست كه با لمس كردن پيشرفت همشهريمان درك كنيم كه قرار است به سوي محروميت زدايي از ديارمان حركت كنيم ؟
هشدار مي دهم .
هشدار به تمام ناشناس هاي قدر نشناس اين ديار كه خود را پشت ابر جهل و تعصب كوركورانه و اسم مستعار پنهان كرده اند .
هشداري از روي بغض شنيدن حرفهاي صد من يك غاز كه پدر اين شهر را درآوره و انگار قرار است تا ابد با در و ديوار اين ويرانه عجين باشد .
اگر اينطور رفتاري ادامه پيدا كند بويي از پيشرفت و عدالت و انسانيت در فضاي اين كوچه پس كوچه هاي باقي مانده كه انگار خشت خشتش با نامهرباني و قدر نشناسي و دشمني عهد بسته است به مشام نمي رسد و تا عمر كفاف ميدهد همين آش است و همين كاسه .
تا يار كه را خواهد و ميلش به كه باشد . . .

[پاسخ]

محمدي پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵:

آقاي سوخته اينطور دفاع كردن درشان آقاي محمدزاده نيست ودرراستاي تحليل آقاي پيريايي نيست

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳:

واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵:

كجاي اين چيزايي كه گفتم اشتباه بود آقاي محمدي ؟؟؟؟

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۰ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۸:۵۲:

آقاي محمدي عزيز بنده در خط ششم نوشته ام اشاره كردم كه اينطور نوشتن رو نميپسندم و صرفا براي اينكه به دوستمون بفهمونم با تعصب حرف زدن راحته ان كار رو انجام دادم . ممنونم از تذكر بجاي شما برادر .

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۰ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۸:۵۳:

آقاي محمدي عزيز بنده در خط ششم نوشته ام اشاره كردم كه اينطور نوشتن رو نميپسندم و صرفا براي اينكه به دوستمون بفهمونم با تعصب حرف زدن راحته ان كار رو انجام دادم . ممنونم از تذكر بجاي شما برادر

[پاسخ]

اگر خدا بخواهد کسی را بزرگ کند میکند (تعز من تشاء )و اگر خدا کسی را خوار گرداند تمام بندگانش دست به دست هم دهند نمی توانند برای او کاری کنند.(تذل من تشاء) پس بیخود بهم بد نگویید بالاخره محمدزاده یک مدیر فرهنگی در سطح کشوری است و عملکرد روشن و قابل تحلیل ونیز در بعضی موارد قابل نقدی دارد مثل همه کس. مهم این است که او کوهدشتی است و توانسته در سطح یک مدیر ملی ظاهر شود. باید قدر او را دانست.

[پاسخ]

ولی الله مرادی در گفته :

البته بایستی شاهین رضایی به لطف محمدزاده به مسند قدرت رسید آقای امرایی از تهران مدیر سرای روزنامه نگارا ن است و پیریایی لیدر گروه انحراف بایستی از محمد زاده تعریف کنند محمدزاده کوچکترین قدمی نه برای لرستان و نه کوهدشت بر نداشت شما برید از مدیر مسئول نشریات سئوال کنید یارانه نشریات چطور تقسیم میکرد

[پاسخ]

ولی الله مرادی در گفته :

البته هم بایستی شاهین رضایی و مجید امرایی مدیر سرای روزنامه نگاران پیریایی و … از محمد زاده تعریف کنند .

[پاسخ]

محمدي پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱:

آقاولي اله:سلام شما چرا؟شما بايد تحليل را نقد كنيد

[پاسخ]

مير مسعود در گفته :

انصافا اگر كسي حداقل اطلاعي از اوضاع كشور مخصوصا مطبوعات و رسانه ها داشته باشد و اخبار و اوضاع را مرور بكند اين تحليل اقاي پيريايي را تحسين ميكند چون بسيار دقيق و كارشناسي نوشته شده.

[پاسخ]

آريايي ماد در گفته :

به عنوان كسي كه در دوره ي مديريت ايشان بر معاونت مطبوعاتيِ وزارت ارشاد، به دليل قلم زني، به دادگاه رفته و محكوم شده ام و از نزديك رابطه ي دوستي با ايشان ندارم ميتوانم بگويم كه ايشان به دليل اينكه هم روزنامه نگار است و هم اهل قلم و هم اهل فكر، شخصاً علاقه مند به آزادي مطبوعات است و آقاي احمدي نژاد نيز پس از تغيير رويه و دوري گرفتن از اصولگراها، ايشان را به جاي محمدعلي رامين (كه وزارت ارشاد را با وزارت اطلاعات اشتباه گرفته بود)، برگزيد. به نظر من، آقاي محمدزاده يكي از معدود مديرانِ موفق دولت احمدي نژاد بودند. اگر فشارهاي بيروني بر ايشان وارد نميشد، قطعاً بهتر از اين كار مي كرد. صدور مجوز دو هزار نشريه كه بيشترشان سياسي، اجتماعي و خبري بودند به عنوانِ يك عملكرد تاريخي از ايشان باقي خواهد ماند. برخلاف نظر برخي از دوستان كه كوتاه مدت مي انديشند، صدورِ اين دوهزار مجوز ، همه اش حُسن است و هيچ انتقادي بر تعدادش نيست. زيرا در حوزه ي رسانه نيز بايستي تنوع و رقابت آزاد وجود داشته باشد؛ اگر كسي توان اداره كردن يك مطبوعه را از نظر كيفي و اجرايي نداشته باشد، خود به خود در فضاي رقابت رسانه اي كنار ميرود و نيازي نيست كه به خاطر ترس از اين مسئله، جلو ظهور و بروز نشرياتي را كه ممكن است بسيار موفق باشند گرفت. دليلِ موفقيتش، علاوه بر روحيات شخصي، اين بود كه ايشان اين كاره يعني رسانه اي بودند. وقتي كه ميگوييم موفقيت، بايد آنرا در ظرف مكاني و زماني اش تصور كرد يعني در شرايطي كه جناحي بر هر سه قوه حاكم بود كه باورِ قلبي به اين موضوعات نداشت و هرگونه تساهل و تعادل را با برچسب هاي واداده ، غربزده ، غيرانقلابي و… بايكوت ميكردند. نبايد عملكرد ايشان را با زمان اصلاحات مقايسه كرد. چون ايشان در دوره ي پاييز مطبوعات به اين سمت برگزيده شد و لي آن زمان بهار مطبوعات و تيراژهاي يك ميايوني بود. به هر حال اگر ساير مديران دولت مهرورز چنين عمل ميكردند اكنون وضع مان به از اين بود كه هستيم. براي ايشان آرزوي موفقيت دارم

[پاسخ]

ازادبخت هم مجوز نشزیه گرفته که اینقد سنگشون رو به سینه میزنه

[پاسخ]

با سلام
این اقای پیریایی که این همه از او تعریف میکنیم و میگوییم همشهری داریم که در سطح مدیریتی کلان قرار دارد باید خدمت تمام همشهریانم عرض کنم که این بزرگوار در دولت اقای احمدی نژاد بزرگ شدن و از ویژگی های مدیران احمدی نژاد غلام حلقه به گوش بودن است و شک نکنید که در دولت تدبیر و امید هیچ جاییی نخواهد داشت.

[پاسخ]

این پیریایی دیگه کیه نشنیدیم

[پاسخ]

سوخته پاسخ در تاريخ شنبه ۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲:

حق داري . اين بنده خدا پيريايي تا حالا نه سرقت مسلحانه داشته و نه درگيري و نزاع طايفه اي .
چطور بايد مردم هميشه در صحنه و طرفدار انسانيت و درستي كوهدشت بشناسنش .
امثال پيريايي ها بدرد كوهدشت نميخورن . اگه عرضه داشتن تاحالا يكي دو تا درگيري تو خيابونها داشتن و طرفداراشون چند باري در خونه هاي همديگرو به رگبار بسته بودن .
اين كه نميشه . هيچكس تو كوهدشت نشناسدت و بخوايي تو كشور موفق باشي .
موارد لازم براي شناخته شدن در بين هم ولايتي هاي عزيز :
1- داشتن طايفه اي جنگ آور . شر و متعصب .
2- داشتن سابقه اي به اندازه آزاد كردن چند زنداني و دادن چند فقره وام به آشنايان .
3- انجام اموراتي در راستاي فريضه مهم پارتي بازي .
4- انتخاب بي لياقت ترين ها از بين آشنايان و معرفي براي فعاليت در مشاغل حساس .
5- شركت در مراسمات كفن و دفن و ختنه سوران همسايه ها. اقوام و دوستان آشنايان براي عرض اندام . ترجيحا با چند دستگاه خودرو (بايد توجه داشت كه خودرو ها در گذشته جيپ و لندرور بوده اند اما اكنون فقط شاسي بلند و مارك خارجي براي جلب توجه بيشتر مورد نياز است )
6- داشتن تعداي گرز براي مواقع لازم در زير صندلي هاي خودرو هايي كه در بالا ذكر شد .
7- همراه داشتن قرآن براي دست گذاشتن روي آن كه فقط با شما هم پيمان هستيم
و ديگر مواردي كه خودتان از بنده بيشتر استحضار داريد و تقريبا استاد هستيد .

پيريايي رو ميشناسي .حداقل بيشتر از من …

خداوندا اگر روزي بشر گردي
ز حال بندگانت با خبر گردي
پشيمان ميشوي از قصه خلقت
از اين بودن از اين بدعت

[پاسخ]

خوشناموند- در گفته :

آقای اشکان سلام !این آ قای پیریایی را که این گونه می شناسید مربوط است به اینگونه شناختن شما .لابد حلقه بگوش صدا وسیما هم بوده است که ظرف سالهامدیر ارشد رسانه بوده است -مدیرارتباطات صدا وسیما -مدیرکل استانهای ایلام وکردستان-ریاست برمرکز موسیقی وسرود صدا وسیما که درسطح معاون رسانه ملی است .این مدیریتها در حد خودش میگوید همشهری مادر ده سال قبل ازآقای احمدی نژاد هم درجهت ارتقا به سطح مدیریت کلان بوده است….واماازدهه 60 و70 اگرنمونه بیاوریم طولانی میشود..وبگذریم از مدیریتها وفرمانداریهای مختلف…….ولی جناب آقای آزادبخت:درد این آقای اشکان چیز دیگری است که دراشکان شناسی کامنتتها ی اشکانی دیگر معلوم میشود.واینچنین “اینگونه شناختن” رونمایی میشود واما نکته مهمتر:ظاهرا اهمیت وموفقیت میرملاس است وگرنه درده مورد دیگردررسانه های دگر همین یادداشت آمده است وتعریف پیریایی ازمحمدزاده هم حق است وهم امرعجیبی نیست

[پاسخ]

میر مسعود در گفته :

برادر امین توقع داریم کامنت ها را درج کنید

[پاسخ]

هفت اقلیم در گفته :

من از بیگانگان هرگز ننالم که برمن هرچه کرد آن آشنا کرد جناب آقایان امید و سید و اشکان شما اگه به کسی برخورد کردید یا در خصوص این آقایان موضوعی پیش اومد بگید اینا اصفهانی هستن یا اصلاً بگید ما کودشتی نیستیم چون قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

[پاسخ]

سكوت در گفته :

اين برادران من كه همه نوع سخن گفتند ، نه حسودند ، نه بي محبت و نه قدر ناشناس و نه اهل خصومت، گناهي هم ندارند ، تنها نقص اين برادران من، عدم شناخت است هم از افراد هم از معيارهاي سنجش عملكرد افراد، هركه در قبال اين برادران من احساس مسئوليت مي كند ، آنها را آگاه كند و به آنها بفهماند كه وقتي مي خواهيد جواب مقاله اي را كه نمي پسنديد ، بدهيد بايد جوابي هموزن و در خور ادبيات و سواد نويسنده ي مقاله را تنظيم كنيد و آنگاه در فضاي مطبوعاتي قرار دهيد . من گاهي كه به مير ملاس مي آيم و گردشي مي كنم ، از ديدن اين جدال هاي مجازي دلخور مي شوم و تاسف مي خورم ، بچه هاي كوهدشت از با محبت ترين مخلوقات خدا هستند .بايد بزرگان و مقاله نويسان كه در شهر حضور دارند با مقالات پخته تري اين عزيزان را به واقع بيني و پختگي هدايت كنند ، بزرگتر ها ! بر كسي كه شناخت ندارد خرده نگيريد سال 57 ما به سن اين برادرانم بوديم شخصيت هاي جهاني آن زمان به ما معرفي مي شدند : گاندي ، آبراهام لينكلن، فيدل كاسترو و … ناگهان ما بي خبر از همه جا توهين مي كرديم . توهين لكي و لري اصيل ، اما حالا كه محاسن سفيد كرده ايم و گرد پيري بر سر و صورتمان نشسته و شناختي نسبي پيدا كرده ايم ، براي گذشته و شناخت ناقص و سطحي مان از آن آدمها و قضاوت هاي عجولانه و بيرحمانه ي مان متاسفيم .اما ديگر گذشته است و پشيماني اش مانده است ، خدا مارا ببخشد

[پاسخ]

محمدي پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۰ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۰:۰۱:

چه سكوت خوب وگويايي من به آقاي سوخته هم گفتم حريم پاسخ بايد رعايت شود ولي جواب او تكرار تندي بود بهر حال براي خدمت فرهنگي بايد مجاهدت كرد اماجناب سكوت عزيزشايد اشكال نداشته كه جنابعالي از مواضع درست انقلابي بهره گرفته باشيد وراجع به افكاراشخاصي كه نام برده ايد تحليل ونقدي كرده باشيد از آن خيلي هم پشيمان نباشيد واينكه :قياس اشخاص وموضوعات مشابهت مي خواهد

[پاسخ]

كوهدشتي در گفته :

آقاي پيريايي به درستي و با انصاف و نظرعلمي به بحث پرداخته اند، اگر منصفانه بخواهيم قضاوت كنيم همين است كه جو ملتهب مطبوعات با همه حواشي آن، كه زماني در حد ايجاد بحران كشور را به سمت تنش و نابساماني سوق ميداد، در زمان مديريت آقاي محمدزاده با اينكه طبق آمار و ارقام موجود و مورد اذعان موافق و مخالف سياسي ايشان و جريان دولت نهم و دهم، بهترين و پرافتخارترين دوره مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را رقم زده است، بنده اعتقاد دارم دولت آقاي روحاني يا هر دولت ديگري براي پويا بودن خود نبايد چنين مديران لايق و توانمندي را از دست بدهد. همچنين درباره آقاي پيريايي بايد گفت كه جرم ايشان آن است با اشتباه برخي از دوستان قديم خود كه راه را به خطا و اشتباه رفتند همراهي نكرد و با اينكه آنها خود از آبشخور انديشه ايشان به جايي رسيده و حرفي براي گفتن داشتند، ولي تعصبات جناحي غبار تجاهل را بر اظهار نظر منصفانه درباره ايشان را از اين آقايان سلب كرد. نكته ديگر اينكه هر قوم و شهري از اينكه هم شهري و هم ولايتي آنها پيشرفت مي كند خوشحال ميشوند و با افتخار از او نام ميبرند، هرچند كه با سليقه جناحي و سياسي او همخواني هم نداشته باشد، اما نميدانم چرا ما اينگونه با مفاخر خود كه در سطح كلان مديريت كشور روي آنها حساب مي كنند برخورد نامهربانانه مي كنيم؟!! جالب اينكه هنوز از حمله به يك نفر فارغ نشده كه به مديران ديگر شهرستان كه پاكي و تدين و صداقت آنها بر همگان مشهود است حمله مي كنند تا سوژه بعدي تخريب آنها باشند. آقاي امرايي جوان مستعد و باانگيزه اي كه با همه كمبودها و محروميتهاي شهرمان كه همه از آن مطلعيم در كلان كشوري مطرح و باعث افتخار مي شوند؛ آقاي شاهين رضايي كه سابقه تدين و سلامت رفتار و كار ايشان چه در زمان مديريت بر ارشاد كوهدشت و چه قبل از آن واضح و مشخص است و الآن در پست مهم مديريت گزينش استانداري قم كه حساسيت جايگاه آن را هر بچه اي هم ميداند واقعا سزاوار بي مهري همشهريان خود نيستند. الحمدلله مديران توانمند كوهدشتي در سطح كلان كشوري كم نداريم ولي چون نام افراد فوق برده شد وظيفه دانستم كه درحد خودم دفاعي هرچند كم داشته باشم. به اميد روزي كه همه همشهريان عزيزم از پيشرفت و موفقيت يكديگر صرف نظر از گرايشات سياسي خوشحال شوند و باعث دلگرمي آنها باشند نه فراري شدن از شهر و ديارشان و به اميد آنكه همه مسئولين كوهدشتي كه در سطح كلان كشوري هستند ديار و شهرشان را فراموش نكنند و هركاري از دستشان مي آيد براي پيشرفت آن انجام دهند.انشاالله

[پاسخ]

محمدي پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۱ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۵:۱۱:

كوهدشتي عزيز .من خود شاهد بودم درجبهه جنوب (نميدانم طلاييه بود يا زيد ياآبادان)حدودزماني سالهاي 61تا63 يكي از آن دوستان قديمي آقاي پيريايي كه مي گوييداز مسايل ميپرسيد وآقاي پيريايي توضيح ميداد اورا توجيه ميكردشايد» آقاي فرج اله مومني بود ياكس ديگر الان خوب يادم نمي آيدبلاخره يكي از آنها بوداما بعدا قدر ناشناسي شد ودر امور سياسي اشتباه كردند ولطمه زيادي هم به كوهدشت زدند ودارند ادامه مي دهند آن راه راه مقصد درست نيست ودرشرايط جديدهم خيري درخطوط افراطي نيست وديگر امروزه روزگاررسانه است بايد حرفها ي مناسب رشد وپيشرفت استان وشهرستانمان راتبليغ كنيم وخدارا شكر رسانه ها هم هستند مثل همين رسانه معتدل وقوي ميرملاس نيوز كه دارد كشوري ميشود

[پاسخ]

صدرا در گفته :

سلام
به نظر مياد برادراني كه كامنت گذاشتن با حب و بغض است .
برادران كوهدشتي يادتون نره اين سايت رو از اقصا نقاط كشور يا فارسي زبانان هم مشاهده ميكنند.
من برادران كوهدشتي را فرهيخته تر از اين ديدم كه داشته هاي خود را چوب حراج بزنند بعنوان فردي خارج از لرستان كه هردوي اين عزيزان توانمنديعني پيريايي و دكتر محمد زاده را ميشناسم به توانمندي و استحكام در ايمان ودفاع از ارزشها با معدل بالايي ازتوانمندي شناختم
اين دو از سرمايه هاي ارزشمند شما عزيزان بشمار ميآيند كمي استراتزيكتر فكر كنيد وبخود بباليدچون تراز ايندو نفر بسار بالاست
گرچه پيريايي با شم وشخصيتي كاريزماتيك توانايي هاي فراواني براي مديريتهاي كلان دارد و اين مهم را بارها شما عزيزان دز وجود پيريايي ديده ايد
بله باشناختي كه پيريايي از محمد زاده دارد در تعريف از ايشان غلو نكرده ا ند چون اين نوشته در سپهر عمومي منعكس شده است.
هم اينكه پيريايي اهل مداهنه با نزديكان خود نيز نيست.
كادر سازي و تربيت بهترين مديران در سطح ملي از كمترين كارهاي ايشان براي همشهريان تان بوده البته شايد
اين امكان براي ديگران نيز فراهم باشد.خيلي خوب ومناسب است افراد باصلاحيت وارزشي رشد كنند.
مناسب است به واقعيت مهم اشاره كنم دكتر محمدزاده استعداد (كه معدل تواناييهاست )بالايي در مديريت مطبوعات كشور از خود نشان داده است.
پيريايي نيز طبق وظيفه بعنوان يك همشهري شما يك يادداشت نوشته است كار ديگري نكرده وبنظر ميرسد بهترين معروف را ثبت نموده اند.ودامنه انديشه والا و ارزشي شما برادران لر بسيار وسيع تر از اين نوشته منست.
يكبار ديگر با خواندن يادداشت به مرغوبيت قلم وانديشه پاك پيريايي ميتوان رسيد.
پيريايي و محمد زاده مانند بسياري از دلهاي پاك شما مخاطبان ستودني دوست داشتني اند.
زلال تر از من نگاهتان آسماني!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :