کد خبر : 33057
تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 172 بازدید

حجامت غیر اصولی نکنید.

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: در این شرایط باید مردم هوشیار باشند و برای حجامت باید نزد پزشکانی مراجعه کنند که دارای دانش و تجربه کافی پیرامون حجامت دارند، زیرا حجامت بی‌جا و غیر اصولی نه تنها سبب درمان نمی‌شود بلکه عدم تعادل در سیستم داخلی بدن ایجاد کرده و عواقب بدی به دنبال دارد.در […]

1289282416_136057574_2-Pictures-of--AL-shiffa-Hijama-Center

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: در این شرایط باید مردم هوشیار باشند و برای حجامت باید نزد پزشکانی مراجعه کنند که دارای دانش و تجربه کافی پیرامون حجامت دارند، زیرا حجامت بی‌جا و غیر اصولی نه تنها سبب درمان نمی‌شود بلکه عدم تعادل در سیستم داخلی بدن ایجاد کرده و عواقب بدی به دنبال دارد.
در طب سنتی بر اساس مزاج‌ها و طبع‌های چهار گانه ( دموی، بلغمی، صفراوی و سوداوی) از داروهای گیاهی، رژیم غذایی و حجامت و دیگر روش‌ها در بهبود بیماری‌ها بهره می‌گیرند. هدف اصلی طب سنتی، متعادل سازی طبع هاست.
حجامت برای درمان بیماری‌های تصلب شرایین، گرفتگی عروق، غلظت خون بالا، اوره، واریس، دیابت در شرایط خاص و آلرژی بوسیله تحریک سیستم ایمنی کاربرد دارد.
حجامت به تنهایی درمانگر نیست و نیازمند آن است که درمان از طریق داروهای گیاهی، غیرگیاهی و رژیم غذایی که توسط پزشک تجویز شده است، توام باشد.
حجامت دارای سابقه چند هزار ساله است که علاوه بر این‌که مورد تایید پیامبر اکرم (ص) است، ابوعلی سینا نیز در کتاب “قانون”، حجامت را از ارکان درمان دانسته است.
پزشکان طب سنتی معتقدند: امکان انجام حجامت برای هر فرد از سن ۴ ماهگی تا ۸۰ سالگی بر حسب تشخیص پزشک و بر حسب نوع بیماری ۶ ماه یک‌بار تا ۲سال یک‌بار امکان پذیر است.عمق خراش در حجامت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر عمق خراش زیاد باشد باعث کم خونی می‌شود و اگر سطحی باشد حجامت فایده‌ای ندارد.
 هم زنان و هم مردان مشتریان این نوع درمان هستند اما آقایان بیشتر از این روش درمانی بهره می برند و حجامت برای خانم‌ها با توجه به اهمیت ذخایر خونی با وسواس خاصی انجام می‌شود.
مناسب ترین زمان حجامت در ماه ربیع الاول و روزهای ۱۷، ۲۰ ،۲۱، ۲۳، ۲۷ و هنگام صبح تا قبل از غروب آفتاب است اما برای حجامت زمان خاصی مطرح نیست و پزشک می‌تواند با تشخیص خود برای درمان بیماری در هر فصل و زمانی اقدام کند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :