کد خبر : 33071
تاریخ انتشار : ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۱:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 352 بازدید

معرفی برترين هاي هفتمين جشنواره موسيقي زاگرس نشينان /داوود رضايي موفق به كسب رتبه برگزيده هيات داوران شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ايرنا ، از سوي هيات داوران متشكل از فريدون شهبازيان ، هادي منتظري و مجتبي صادقي ،تكنوازان و گروه هاي موسيقي در چهار بخش معرفي و تجليل شدند. در بخش سازهاي بادي اين جشنواره هيات داوران از سجاد جمالي نوازنده ني از چهارمحال و بختياري و محسن اقايي […]

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ايرنا ، از سوي هيات داوران متشكل از فريدون شهبازيان ، هادي منتظري و مجتبي صادقي ،تكنوازان و گروه هاي موسيقي در چهار بخش معرفي و تجليل شدند.
در بخش سازهاي بادي اين جشنواره هيات داوران از سجاد جمالي نوازنده ني از چهارمحال و بختياري و محسن اقايي نوازنده ني انبان از بوشهر با اهدا لوح ،تقدير كردند.
در بخش سازهاي كششي نيز داوود رضايي نوازنده كمانچه از لرستان موفق به كسب رتبه برگزيده هيات داوران شد.
در بخش سازهاي كوبه اي ، عطيه قليجاني از اصفهان با ساز دف رتبه تقديري و فريد زندي و مختار زند سليمي هر دو از كردستان حايز رتبه هاي برگزيده اين بخش از جشنواره شدند.
هيات داوران در بخش مقام خواني نيز جايزه خود را به سيامند امينه دار از آذربايجان غربي اهدا كرد.
صداي زيبا و دلنشين اين خواننده كرد آذربايجان غربي با استقبال گسترده مخاطبان جشنواره و منتقدان نيز همراه شد.
در بخش سازهاي مضرابي نيز صمد مهدوي مقدم با ساز قوپوز از آذربايجان شرقي و ايوب مراد گوراني از كردستان با ساز ديوان رتبه هاي برگزيده را به خود اختصاص دادند.
اما هيات داوران در بخش گروه نوازي نيز با قدرداني از گروه مهر آيين چهارمحال و بختياري از گروه موسيقي همايون به سرپرستي منصور چراغي از چهارمحال و بختياري تقدير كرد.
در اين بخش گروه آلا برز به سرپرستي وحيد شاه ابراهيمي از استان مركزي و گروه مهرگان به سرپرستي سعيد اكبري از لرستان جايز تنديس و لوح تقدير و رتبه سوم شدند.
گروه موسيقي آشيق لار به سرپرستي احمد ملكي از آذربايجان شرقي و گروه مشكلات به سرپرستي مهرنوش مختاري از اصفهان حايز رتبه دوم و تنديس جشنواره شدند.
در اين بخش گروه موسيقي كامبادان به سرپرستي فرزاد نامداري از كردستان موفق به كسب رتبه نخست و تنديس جشنواره شد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: هفتمين جشنواره موسيقي زاگرس نشينان ايران از چهارم شهريورماه به مدت سه روز در اين شهر برگزار شد.
حسين گنجي در ايين اختتاميه افزود: اين جشنواره با هدف شناخت هنر موسيقي در مناطق و نواحي زاگرس نشين كشور كه داراي فرهنگ مشترك هستند و براي حمايت و قدرشناسي از اقدامات و خدمات هنرمندان اين رشته برگزار ‌شد.
وي گفت:۲۵۰ اثر شامل ۱۹۰ اثر تكنوازي و ۶۰ اثر گروه نوازي به دبيرخانه اين جشنواره رسيد، كه در بازبيني هاي داوران ۱۴ اثر گروه نوازي و ۳۰ اثر تكنوازي به جشنواره راه يافت.
گنجي گفت:هنرمندان رشته موسيقي استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اصفهان، ايلام، بوشهر، چهارمحال و بختياري، خوزستان، فارس، كردستان، كرمانشاه، كهگيلويه و بوير احمد، لرستان و هرمزگان در اين جشنواره حضور داشتند.
به گفته وي، آثار بخش گروه نوازي متناسب با موسيقي محلي هر منطقه و مناطق زاگرس نشين و بخش تك نوازي جشنواره موسيقي مناطق زاگرس شامل سازهاي كوبه اي نظير تمبك،دهل، نقاره، دف، سازهاي كششي شامل كمانچه، ني، شمشال، نرمه ناي، دوزله، سرنا، كرنا، بالابان، ني انبان، سازهاي مضرابي شامل تنبور، ديوان، دوتار، قپوز و چگور و شاهنامه خواني و مقام خواني بود.
به گزارش ايرنا،ايين اختتاميه اين جشنواره در فرهنگسراي بروجن با استقبال گسترده و كم نظير مردم اين شهر همراه شد.
شهرستان بروجن در فاصله ۶۲ كيلومتري مركز چهارمحال و بختياري قرار دارد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مهدیه در گفته :

باسلام و تشکر از استاذ خودم آقاداوود رضایی.دوستون دارم گلـــــــــــــــــــــــــــم

[پاسخ]

مهدیه در گفته :

سلام استاد کی میاید آموزشگاه هر وقت اومدم نبودین.میشه جواب بدین

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

استاد رضایی تبریک میگم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :