کد خبر : 33086
تاریخ انتشار : ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 47 بازدید

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان: ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان است

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا،  “محمدحسین بازگیر”  با بیان این مطلب افزود: لرستان با توجه به آب و هوای چهار فصلی که دارد حدود ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور را به خود اختصاص داده و زیستگاه گونه‎های گیاهی […]

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان، گفت: ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا،  “محمدحسین بازگیر”  با بیان این مطلب افزود: لرستان با توجه به آب و هوای چهار فصلی که دارد حدود ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور را به خود اختصاص داده و زیستگاه گونه‎های گیاهی و جانوری زیادی است.

 وی ادامه داد: به فرض مثال از ۱۹۴ گونه پستاندار کشور، بیش از ۴۰ گونه در استان وجود دارد و یا از ۲۱۲ گونه پرنده کشور ۶۵۰ گونه آن در استان است.

 مهندس بازگیر اضافه کرد: در حال حاضر لرستان زیستگاه ۱۷۰۰ گونه با ارزش گیاهی بوده که این گونه‎ها شامل گیاهان علفی یکساله تا گونه‎های شاخصی چون بلوط است.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه باارزش‎ترین گونه منطقه بلوط است، اظهار کرد: متأسفانه به علت مشکلات طبیعی چون تغییر اقلیم که در حال حاضر در منطقه ایجاد شده، شاهد خشک شدن بلوطستان‎های استان هستیم.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :