کد خبر : 33121
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 188 بازدید

با این آمار، لرستان گلستان می شود؟! / طرح های در دست اجرا از زبان استاندار

  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ايرنا، حبيب الله دهمرده  با تاكيد بر فعاليت هاي موثر و زيربنايي انجام شده براي محروميت زدايي از لرستان، افزود: اين سدها با هدف مهار آب هاي سطحي و جلوگيري از خروج بي رويه و بدون استفاده روان آبها از استان و رشد و توسعه بخش كشاورزي […]

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ايرنا، حبيب الله دهمرده  با تاكيد بر فعاليت هاي موثر و زيربنايي انجام شده براي محروميت زدايي از لرستان، افزود: اين سدها با هدف مهار آب هاي سطحي و جلوگيري از خروج بي رويه و بدون استفاده روان آبها از استان و رشد و توسعه بخش كشاورزي لرستان، طي چند سال اخير آغاز شده است. 
وي اظهار كرد: سد معشوره با يك ميليارد و ۶۰۰ ميليون مترمكعب ظرفيت ذخيره سازي، سد بختياري به عنوان بلندترين سد بتوني دو قوسي جهان و بيش از پنج ميليارد متر مكعب حجم ذخيره سازي از جمله طرح هاي بزرگ سدسازي لرستان هستند. 
دكتر دهمرده تصريح كرد: طرح احداث و آبگيري سد مروك با ۱۲۰ ميليون مترمكعب حجم ذخيره سازي ،احداث و آبگيري سد حوضيان با بيش از ۳۱ ميليون متر مكعب ظرفيت و تامين دو ميليون متر مكعب آب موردنياز در سال و احداث و آبگيري سد ايوشان با ۵۱ ميليون مترمكعب ظرفيت ذخيره و پوشش چهار هزار و ۳۵۰ هكتار زمين زراعي از ديگر طرح هاي سدسازي لرستان است. 
به گفته وي، با اجراي طرح سد معشوره بالغ بر ۳۶ هزار هكتار از اراضي ديم كشاورزي لرستان به كشت آبي تبديل مي شود. 
استاندار لرستان افزود: اجراي چند طرح مهم و زيربنايي در حوزه حمل و نقل شامل راه آهن هاي دورود – خرم آباد – انديمشك و دورود – بروجرد – غرب كشور و آزادراه خرم آباد – اراك نيز از ديگر اقدامات چند سال اخير براي تامين زيرساخت هاي موردنياز رشد استان لرستان است. 
دكتر دهمرده گفت: دراين راستا، قرارگاه خاتم الانبيا براي اجراي چند طرح مهم و بزرگ زيربنايي و عمراني در حوزه هاي مختلف استان لرستان حدود ۱۲۰ ميليارد ريال سرمايه گذاري در اين استان انجام داده است. 
وي تصريح كرد: اين سرمايه گذاري عظيم و قابل توجه در حوزه فعاليت هاي عمراني استان لرستان كه در تاريخ اين استان بي سابقه است، نشاندهنده تلاش و كوشش ويژه مديران اجرايي استان و عنايت ويژه نظام براي رشد و توسعه استان لرستان است. 
وي اظهار داشت: همچنين طرح مجموعه بزرگ ورزشي (دهكده المپيك) خرم آباد به عنوان تنها طرح و مجموعه بزرگ و كامل ورزشي كشور با دريافت رديف قانوني بودجه نيز در لرستان درحال ساخت و تكميل است. 
به گفته وي، اين مجموعه عظيم و مجهز ورزشي در زميني به وسعت ۲۶۰ هكتار و با دارا بودن تمامي امكانات و بخش هاي ورزشي درحال ساخت است. 
استاندار لرستان در ادامه به ساخت مجتمع بزرگ تفريحي و تحقيقاتي ۱۴ معصوم (ع) خرم آباد اشاره كرد و گفت: اين مجموعه عظيم فرهنگي، گردشگري و تحقيقاتي با ۸۰۰ هكتار وسعت، يكي از بزرگترين اقدامات و فعاليت هاي عمراني درحال اجراي استان لرستان است. 
به گفته وي، با اجراي اين طرح، يكي از مناطق حاشيه اي شهر خرم آباد كه تهديدي در حوزه آسيب هاي اجتماعي محسوب مي شد، به يك مجموعه عظيم فرهنگي و گردشگري و تحقيقاتي تبديل شده است. 
وي تصريح كرد: در مجموع سرمايه گذاري هاي انجام شده در چند سال اخير به خصوص طرح احداث مجتمع ۱۴ معصوم(ع) خرم آباد، معادل اعتبارات عمراني ۵۰ سال استان لرستان است كه به طور يقين تحولي شگرف در حوزه هاي مختلف در راستاي عمران و آباداني استان ايجاد مي كند. 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یک ;,کوهدشتی در گفته :

باسلام
چرا دیگه خبری از راه آهن کوهدشت نیست.نکنه فقط در حد یک مصوبه باقی مانده است .از نماینده محترم وعموم مردم می خواهم که این بحث راه آهن را از مطالبات جدی خود بحساب آورند.
اگر لازم است با نوشتن طومار وحتی رفتن به مرکز آن را به مسئولین گوشزد نمایند.
از تمامی رسانه ها مخصوصا میرملاس عزیز می خواهم که پی گیر این مهم باشند.ویادمان باشد که حق گرفتنی است نه دادنی.

[پاسخ]

محمد يوسفي rika در گفته :

منم قبول دارم وقتي با ترك ها هم كلام ميشم ميكن شما بايد خودتون حقتون رو بكيريد اينكه حقمون رو خوردن همش حرفه ،به قول دوستمون حق كرفتنيست نه دادني!!

[پاسخ]

شهروند در گفته :

از استاندار ونماینده محترم مجلس آقای ملکشاهی می خواهیم پیگیری کنند زمینهای کشاورزی بخش طرهان از توابع شهرستان کوهدشت که دیم می باشند وچند سال است پشت سرهم در این منطقه خشکسالی می باشد زمین های دیم این بخش از طریق آب سدسیمره آبیاری شوند این خواسته بحق مردم این بخش از استاندار ، فرماندار ونماینده محترم میباشد

[پاسخ]

مثل لکی قدیمی تون یرو تعریفکم

وتون ژنی ا پیای قهر کردی تی داشت مچیا امانت میاتی موت حواستون ورکله بو شیر دنیاله نمیژن

حالا حکایت استاندار بیکار لرستان

[پاسخ]

سنگ بزرگ برداشتن نشانه نزدن است. چرا وقتى اسم سدمعشوره مياد ميگى اراضى لرستان ؟ اسم كوهدشت براتون سنگنينه يا قراره اين هم مثل پتروشيمى ارا ك ببخشيد به شهرستان ديگه؟

[پاسخ]

این که لرستان نشد !!!!!! همش خرم آباد

[پاسخ]

شعباني در گفته :

با سلام..
دشت بزرگ و پهناور طرحان كه اراضي آن ديم مي باشد نيازمند همتي نه چندان زياد است..كه آب سيمره را از طريق سرطرحان به اين منطقه انتقال دهد كه خواسته 30 ساله مردم از نمايندگان شهرستان مي باشد..
اينو هم اظافه كنم كه قبل از انقلاب با استفاده از دو پمپ اين كار انجام گرفته و فكر نميكنم خاسته زيادي باشه…

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :