کد خبر : 33223
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 360 بازدید

پلمب کشتارگاه سنتی شهرستان‎های سلسله و دلفان

    مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: در حاضر هشت کشتارگاه سنتی، صنعتی و نیمه‎صنعتی در استان فعال است. به گزارش میرملاس نیوز ، جواد گودرزی در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد چهار کشتارگاه سنتی، دو کشتارگاه صنعتی و دو کشتارگاه دیگر نیز به صورت نیمه‎صنعتی است. وی اظهار کرد: کشتارگاه نیمه صنعتی بروجرد به […]

tm.aspx

 

 

مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: در حاضر هشت کشتارگاه سنتی، صنعتی و نیمه‎صنعتی در استان فعال است.

به گزارش میرملاس نیوز ، جواد گودرزی در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد چهار کشتارگاه سنتی، دو کشتارگاه صنعتی و دو کشتارگاه دیگر نیز به صورت نیمه‎صنعتی است.

وی اظهار کرد: کشتارگاه نیمه صنعتی بروجرد به زودی به کشتارگاه صنعتی تبدیل خواهد شد.

گودرزی با اشاره به این‌که کشتار سنتی و غیرمجاز دام باعث به مخاطره افتادن سلامت جامعه می‎شود، افزود: در این راستا مصوبات شورای سلامت استانداری لرستان مرتبط با کشتارگاه‎ها در تمام کارگروه‎ها با اهتمام استاندار لرستان مورد تاکید قرار گرفته است.

وی گفت: به همین منظور کشتارگاه‌های سنتی شهرستان‎های سلسله و دلفان به علت غیربهداشتی بودن وضعیت نامطلوبی دارند و تا پایان شهریورماه جاری تعطیل خواهند شد.

گودرزی یادآور شد: فعالیت این دو کشتارگاه منوط به رعایت بهداشت، ساماندهی و کشتار دام در حد استاندارد و مطلوب است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت کشتارگاه صنعتی دراین شهرها وجود ندارد و درصورت تعطیلی این کشتارگاه‎ها گوشت مورد نیاز مردم این شهرستان از طریق ناوگان حمل و نقل مجهز به سردخانه تامین می‌شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :