کد خبر : 33228
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 109 بازدید

رئیس،نايب رئيس و منشی‌های هیئت رئیسه شورای شهر تهران مشخص شدند

 چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز بعد از برگزاری مراسم تحلیف  و قرائت متن سوگندنامه اعضای شورای شهر رسما آغاز شد.  به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، این مراسم با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، مرتضی تمدن استاندار تهران و فرمانداران سه حوزه مرتبط تهران، شهرری، شمیرانات و مدیران دستگاهی اجرایی استان […]

 چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران امروز بعد از برگزاری مراسم تحلیف  و قرائت متن سوگندنامه اعضای شورای شهر رسما آغاز شد. 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، این مراسم با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، مرتضی تمدن استاندار تهران و فرمانداران سه حوزه مرتبط تهران، شهرری، شمیرانات و مدیران دستگاهی اجرایی استان برگزار شد.

در این سوگند نامه آمده است: من در برابر کلام الله مجید به خداوند متعال سوگند یاد می کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می نمایم که در حفظ امانت و انجام هر چه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چهارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادامی که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم.

در ادامه  راي گيري براي انتخاب چهارمين رئيس شوراي شهر انجام شد که مهدي چمران و احمد مسجد جامعي نامزد رياست چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر تهران شده بودند که
از ۳۱ راي اخذ شده در اين انتخابات، احمد مسجد جامعي توانست با كسب ۱۶ راي بعنوان رئيس چهارمين دوره شوراي شهر تهران انتخاب شد. 
هيات رئيسه سني اين دوره از شورا را عباس شيباني، حسين رضا زاده و محسن پيرهادي تشكيل مي دادند. 
مرتضي طلايي و احمد حكيمي پور براي انتخاب نايب رئيس شوراي شهر تهران كانديد شده بودند كه پس از برگزاري انتخابات، احمد حكيمي پور به نفع طلايي انصراف داد اما بر اساس نظر اعضاي شورا و هيات نظارت تصميم بر شمارش آرا گرفته شد و بر اساس آراي ماخوذه مرتضي طلايي با كسب ۲۲ راي توانست به عنوان نايب رئيس چهارمين دوره شوراي شهر تهران انتخاب شود. 

 

همچنین با رای گیری اعضای شورای شهر هادی ساعی و الهه راستگو منشی‌های هیئت رئیسه شورای شهر شدند.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اولاً متن سوگندنامه با دستورالعمل مراسم تحليف شوراها مصوب 1385 شوراي عالي اسلامي استانها مغاير است. ثانياً چرا خزانه‌دار و سخنگوي شورا تعيين نشد؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :