کد خبر : 33517
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 28 بازدید

قائم مقام صدا و سیمای کشور:جهاد دانشگاهی نقش تعیین کننده‎ای در ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه‎ها دارد

  قائم مقام صدا و سیمای کشور گفت: جهاد دانشگاهی نقش تعیین کننده‎ای در ترویج فرهنگ نماز، اشاعه فرائض دینی و سبک زندگی و سلامت اقتصادی در دانشگاه‎ها دارد. به گزارش میرملاس نیوز، حجت‎الاسلام موسوی مقدم در گفت‎وگو با ایسنا، با بیان اینکه نماز ابعاد مختلفی دارد، افزود: بخشی از نماز مرتبط با سبک زندگی و […]

 

قائم مقام صدا و سیمای کشور گفت: جهاد دانشگاهی نقش تعیین کننده‎ای در ترویج فرهنگ نماز، اشاعه فرائض دینی و سبک زندگی و سلامت اقتصادی در دانشگاه‎ها دارد.

به گزارش میرملاس نیوز، حجت‎الاسلام موسوی مقدم در گفت‎وگو با ایسنا، با بیان اینکه نماز ابعاد مختلفی دارد، افزود: بخشی از نماز مرتبط با سبک زندگی و بخشی دیگر به سلامت اقتصادی برمی‎گردد.

 وی ادامه داد: نماز دارای اسرار و پیچیدگی در زندگی اجتماعی است و چنانچه این کارکرد از سوی دانشگاه‎ها تئوریزه و نهادینه شود، به بسیاری از اهداف خود دست خواهیم یافت.

 حجت‎الاسلام موسوی مقدم با بیان اینکه رسانه‎ها در ترویج نماز نقش اساسی دارند، اضافه کرد: تئوریزه کردن نماز باید توسط دانشگاه‎ها صورت گیرد چراکه مجموعه ارتباطات علمی و روابط عاطفی و نقش تأثیرگذار نماز در زندگی فردی و اجتماعی از رسانه‎ها شروع و نشر پیدا می‎کند.

 قائم مقام صدا و سیمای کشور با تأکید بر اینکه نقش دانشگاه‎ها از حیث علمی بیشتر از نقش رسانه‎ها است، بیان کرد: دانشگاه‎ها زوایای پنهان نماز را استخراج و آن را با سبک زندگی مرتبط می‎سازند.

 وی تصریح کرد: همان‎گونه که جهاد دانشگاهی در ترویج مسائل علمی و فرائض دینی بعد از انقلاب نقش بسیار بالایی و تعیین کننده‎ای در دانشگاه داشته در این حوزه نیز می‎تواند مدل‎های علمی ارائه و آنها را در دانشگاه‎ها توسعه دهد که این مدل‎ها می‎تواند در خصوص سبک زندگی و سلامت اقتصادی باشد.

 حجت‎الاسلام موسوی مقدم خاطرنشان کرد: تمام تلاش ستاد اقامه نماز در صداوسیما بر این است که بستر مبانی اعتقادی و هویت ملی ایرانی را در جامعه ترویج دهد. 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :