کد خبر : 33572
تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,798 بازدید

دلاوران لرستان / بخش پنجم / سردار شهید علی مردان آزادبخت

سردار شهید علی مردان آزادبخت : مطلبی دارم ،كوله‌ پشتی حميد سوری پيش من است و او هم وصيت كرده كه اگر ما به كربلا رسيديم، كوله او را به كربلا برسانيم و بگوييم ای حسين (ع) حميد رزمنده‌ای بود که برای رسيدن به كربلایت از جان خود دريغ ننمود. سردار شهید علی مردان آزادبخت […]

سردار شهید علی مردان آزادبخت : مطلبی دارم ،كوله‌ پشتی حميد سوری پيش من است و او هم وصيت كرده كه اگر ما به كربلا رسيديم، كوله او را به كربلا برسانيم و بگوييم ای حسين (ع) حميد رزمنده‌ای بود که برای رسيدن به كربلایت از جان خود دريغ ننمود.

21045773794220316904

سردار شهید علی مردان آزادبخت فرمانده گردان محبین تیپ 57 ابوالفضل(ع) لرستان

زندگینامه شهید :

در اسفند ماه 1340 ، آنجا كه جلوه بهار به تدريج نمايان مي‌گردد،‌ در روستای سرآسياب، واقع در 6 كيلومتری شهر كوهدشت،‌ در استان لرستان و در خانواده‌ای مستضعف به دنيا آمد . كودكی را با احساس در خانواده‌ای گرم به پايان برد . تحصیلات ابتدايی را با موفقيت و زحمات زیادی که در کنار درس خواندن می کشید، به پايان برد.
برای رفتن به مدرسه راهنمايی ‌بايد هر روز مسافت 6 کیلومتری روستای سر آسیاب تا شهر كوهدشت را با پای پياده بپیماید.
او هر روز این مسافت را می رفت ،در روزهای سرد زمستان، بدون لباس گرم و در روزهای گرم تابستان ، بدون هيچ گونه امكانات رفاهی دوره راهنمایی را پشت سر گذاشت و دوره دبيرستان را آغاز کرد.در این دوران مشكلاتش بیشتر شد. هزینه تحصیل در دبیرستان سبب شد تا او به سختی در كنار پدرش كار كند و پول دريافتی را صرف تحصيل خود نمايد. تا سال سوم دبيرستان بی وقفه درس خواند و هميشه شاگرد ممتاز بود. سالهای پاپانی تحصیل او در دبیرستان همزمان بود با اوج مبارزات مردم ایران بر علیه حکومت خود فروخته و وابسته پهلوی. او نیز که خود طعم فقر و نداری حاصل از سیاستهای فاسد نظام شاهنشاهی را چشیده بود، وارد مبارزه با حکومت شاه شد.
در تظاهرات ميليوني مردم بر ضد رژيم طاغوت او از اولين كسانی بود كه در میدان حاضر می شد. بعد از پيروزي انقلاب اسلامی به انجمن اسلامي دبيرستان محل تحصیلش در كوهدشت پيوست. جنگ که شروع شد به بسيج پيوست و جزو اولين كسانی بود كه راهی جبهه شد .از روز اول ورود به جبهه فرمانده دسته شد و با اثبات لیاقت و کا رآمدی خود به فرماندهان جنگ، ديری نپاييد كه فرمانده گردان ‌شد.
او و گردان تحت فرماندهی اش در علميات‌ خط شكن بودند. در طول جنگ چند نوبت مجروح شد، اما دريغ از اندكی نوميدی، پس از هر بار التيام زخم و بهبودی نسبی راهي صحنه‌های نبرد مي‌شد. در سال 1365 به سمت فرماندهی طرح عمليات لشكر 57 حضرت ابوالفضل منصوب شد. همزمان در رشته علوم اجتماعي در دانشگاه قبول شد،‌ اما به دانشگاه نرفت.او می گفت: اگر عمري باشد، پس از جنگ ادامه تحصيل مي‌دهم.
در سوم خرداد سال 1366 ، هنگامی كه فرماندهی طرح عمليات را در عملیات كربلای 10 عهده‌دار بود،‌به شهادت رسید.

روحش شاد یاد گرامی

  17

ایستاده زنده یاد سردار حاج حمید قبادی

نشسته از راست سرداران شهید حمیدرضا ابراهیمی و علی مردان آزادبخت

28

شهیدعلیمردان

از چپ نفر دوم سردار شهید علی مردان آزادبخت

شهید علی مردان،مصطفی ویونس آزادبخت

از چپ سردار شهید علیمردان آزادبخت و مصطفی و یونس آزادبخت

محل شهادت علیمردان

محل شهادت سردار شهید علی مردان آزادبخت

shahid (439)

از راست سرداران شهید علی مردان آزادبخت و محمود رضایی

Shahid (1225)

از چپ نفر دوم سردار شهید حجت اله سرتیپ نیا و نفر سوم سردار شهید علی مردان آزادبخت

97

نفر اول سردار شهید علی مردان آزادبخت

وصیت نامه سردار شهید علی مردان آزادبخت :
بسم الله الرحمن الرحيم
گواهي مي دهم كه خداوند يكي است و محمد (ص) پيامبر اوست و قرآن كتاب خدا و معجزه پيامبر (ص) است .
وصيت من وصيت‌نامه تمامي شهدا است كه هر كدام به نحوي براي پيروزي دين خدا و اسلامي به شهادت رسيده‌اند. از امام خميني پيروي كنيد و دستورات او را يك به يك انجام دهيد و مقلد او باشيد و كاملاً مطيع امر او باشيد. اما مطلبي با زوار كربلا دارم. انشاء الله كه راه كربلا باز مي‌شود و همه انشا الله به زيارت كربلا برويم و اما اگر راه كربلا باز شد و به كربلا رفتيد و ما در ميان جمع‌تان نبوديم، به جاي رزمندگان شهيد صدا بزنيد كه اي حسين (ع) شهيد، شهداي ما به عشق آزادي كربلايت آمدند. اگر آن زمان در كربلا نبودند كه به ياريت بيايند، اكنون با اندك زماني فاصله به سوي تو آمدند تا قيام و انقلاب تو را تداوم بخشند و تجلي‌گر قيام تو باشند ، اما آفتاب عمرشان بين راه غروب كرد و غروب‌‌ها را خون فشاندند و اينك سحرگاهان فرا رسيده و ما آمده‌ايم تا لاله خون را بچينيم. باز مطلبي دارم،كوله‌پشتي حميد سوري پيش من است و او هم وصيت كرده كه اگر ما به كربلا رسيديم، كوله او را به كربلا برسانيم و بگوييم اي حسين (ع) حميد رزمنده‌اي بود که براي رسيدن به كربلایت از جان خود دريغ ننمود . در اين راه خستگي‌ناپذير بود، اما قاتلان علي اكبرت خنجر خصمانه زمان را بر قلب او فرو بردند. اينك اين كوله آن شهید. اگر بنده نيز در بين راه كربلا به شهادت رسيدم، كوله‌ام جفت كوله ‌حميد به كربلا ببريد و همين مطالب را نيز از طرف من آنجا كنار مرقد مطهر امام حسين (ع) بخوانيد.
اما پدر و مادرم، شما براي رشد و شكوفايي نهال من دريغ نكرده‌ايد، زندگي‌تان را در پاي اين نهال گذاشتيد و مرا به اينجا رسانديد، ولي من نتوانستم آن چنان كه شايد و بايد، جوابگوي زحمات شما ‌باشم، اما خدا را شاهد مي‌گيرم من هم آن زحمات شما را به ياد داشته و هم ضرورت وجود در جبهه را طبق دستورات ائمه(ع) اولويت دادم و در نظر داشتم زحمات شما را. از اين كه نتوانستم خدمتگزاريتان نمايم، ببخشيد و شهادت مرا لياقت و نعمتي از طرف خدا بدانيد كه به شما دست داده است . توفيق در صف حسينيان را براي من طالب باشيد و اگر جنازه‌ام به دستتان رسيد،‌ در بهشت زهرا زير پاي محمود و كنار حميد دفنم كنيد و اگر جنازه‌ام به دستتان نرسيد، بدانيد كه من در صحراي جنوب و غرب كشور،‌ در بيابان‌ها همرزم دارم و در پيش آنها هستم. در غرب پيش جهانشاه‌ها هستم و در جنوب پيش دهقان و اسدها هستم .
اما همسر عزيزم اميد است كه حالت خوب باشد و هيچ گونه ناراحتي نداشته باشيد. از تو نيز مي‌خواهم كه مقاوم و استوار در برابر مشكلات ايستادگي كني و ناراحتي به خود راه ندهي، چون من كه راضي به رضاي خدا هستم و تو نيز اگر مرا مي‌خواهي، تو نيز راضي به رضاي خدا باش و هر موقع مورد فشار قرار گرفتي، به خدا پناه ببريد و بسيار ذكر كن و ذكر فاطمه (س) را زياد كن (34 مرتبه الله اكبر و 33 مرتبه الحمد لله و 33 مرتبه سبحان الله) نماز بخوان. در برابر گرفتاري‌ها به خدا پناه ببر و صبور باش كه قرآن كريم فرمود: ان الله مع الصابرين. صبور باش كه خدا با صابرين است. بيش از هر چيز توكل بر خدا كن . من خانواده ترا مي‌شناسم كه صبرشان تا چه اندازه هست. تو از نسل آن خانواده هستي و مي‌خواهم كه صبورتر باشي انشا الله. تو را فراموش نمي‌كنم. تو نيز نماز بخوان و هر چه بيشتر سعي كن قرائت نمازت صحيح باشد و نماز قضا دارم، برايم بخوان تا آنجا كه در توان داري. و روزه قضا دارم، سه ماه يا چهار ماه دارم. سال 1365 ده روزه دارم كه در ماموريت بوده‌ام، نتوانسته‌ام ادا كنم و سال 1364 ده روز و سال 1363 هفت يا ده روز و سال 1362 يك روز و سال 1361 بيست و يك روز و سال بعد قضا است كه انشا الله برايم به جا آوريد و فاتحه زياد برايم بخوانيد كه من عاصي بودم و قرآن نيز زياد بخوانيد، تاروحم تازه شود. برادرانم را درس قرآن ياد بدهيد تا برايم بخوانند و از آنها مي‌خواهم كه از خط امام واسلام جدا نشويد و محكم و پوينده راه امام و شهدا باشيد. در ضمن مرا با لباس فرم سپاه دفن كنيد كه حق به گردن من دارد، ببخشيد و مرا حلال كنيد و من نيز اگر حقي پيش كسي دارم، حلال مي‌كنم.
اي حسين، شهداي ما به عشق كربلا آمدند، اگرچه نتوانستند مرقد مطهر تو را زيارت كنند،‌ ولي اكنون در محضر تو هستند. شهدا آمدند تا قيام انقلاب تو را تداوم بخشند و تجلي‌گر قيام و حماسة حسيني باشند. اما آفتاب عمرشان در بين راه غروب كرد. تو خود ياريگر ديگر رزمندگان باش تا به آرزوي شهدا جامه عمل بپوشانند. بعد از شهادتم فرزندانم را طوري تربيت كنيد كه پيرو رهبر باشند. دخترم را فاطمه‌گونه و پسرم را حسين‌وار تحويل جامعه بدهيد تا در مسير اسلام حركت كنند. در پايان از خدا مي‌خواهم ما را از ياران حسین بن علي قرار دهد و مرگي نصيبم كند كه رضايت خدا در آن باشد. علی مردان آزادبخت

1002522kakc001

از چپ سردار شهید علی مردان آزادبخت و زنده یاد سردار حاج حمید قبادی

974ce5ac6606

از راست سرداران شهید حاج محمد و علی مردان آزادبخت

86

سمت چپ سردار شهید علی مردان آزادبخت

04232447070815177031

از چپ : سردار شهید علی مردان آزابخت و امیر قبادی

56

43

از راست سردار شهید علی مردان آزادبخت و رزمنده دلاور حاج یونس آزادبخت و سردار شهید حمیدرضا ابراهیمی

110

سرداران شهید حاج محمد آزادبخت و محمود رضایی و علی مردان آزادبخت

116

از چپ نفر دوم سردار شهید علی مردان آزادبخت

94

از چپ : نفر اول سردار شهید علی مردان آزادبخت، نفر سوم حاج یونس قبادی، نفر چهارم سردار شهید محمود رضایی، نفر پنجم حاج یونس آزادبخت

 

6

از چپ سرداران شهید علی مردان آزادبخت و حمیدرضا ابراهیمی

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

وختی مری نمی آیی گیر گرداوی دگونجی توی ودیوار و دیوار جا پایات پر د بنارن

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰:

چیزی نمی توان گفت در برابر بزرگی این شهدا جز بوسه بر خاک پایشان روحشان شاد

[پاسخ]

آرش آزاد پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲:

روحش شاد و یادش گرامی

[پاسخ]

محمد جواد گراوند در گفته :

خداوند همه شهیدان را رحمت کند بخصوص شهید علی مردان ازادبختکه به حق لیاقت شهادت در راه خدا را داشتند هیج وقت فراموش نمیکنم درسال 65 فرمانده گردان همیشه پیروز محبین بودند وبنده به عنوان بسیجی در گردان ان سردار بودم در تربیت معلم قبول شده بودم وفرصتی برای ثبت نام نمانده بود گردان در امادگی کامل بود به هیچکس مرخصی نمیدادند با ایشان مشورت کردم گفتند ناراحت نباش هر طور شده ثبت نامت میکنیم دو روز او را ندیدم روز سوم باروی باز وخندان امد ند وگفتد فلانی از اقای حاج نوری فرمانده لشکر اجازه گرفتمودرب

[پاسخ]

بسم رب ااشهداء والصدیقین
قلم ناتوان است از وصف شهداء
هیچ قلمی توانایی ذکر اوصاف والای شهدای والا مقام را ندارد .
شهید والامقام علیمردان آزادبخت ، چه بگوییم از او ، واقعاً توانی برای نوشتن از او وجود دارد! ، شهید علیمردان از چهره های ماندگار جنگ تحمیلی بودند که با درایت و توان نظامی توانسته بود بارها از امتحان های سختی با پیروزی وسربلندی گذر کند ، هیچ کس هدایت ورهبری او را در عملیات کربلای 4 فراموش نخواهد کرد ، او حتی فرماندهان خود را نیز متعجب کرده بودکه چگونه وبا چه تدبیری از این همه موانع عبور کرده و خطوط دشمن را درهم کوبیده است .
ابعاد توان وقدرت وتصمیم گیری این شهید والامقام همواره برای دوستان قابل درک وفهم نبود وبه راستی او یک فرمانده به تمام معنی بودکه الحق به شایسته ترین حق خود که همانا شهادت فی سبیل الله بود رسید. شادی روحش صلوات
از برادر بالنگ نیز به خاطر زحمات تشکر می شود.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۰:۲۰:

اللهم صلی الله محمد و آل محمد و عجل فرجهم
سلام آقای قبادی
ممنون از حضورتون

[پاسخ]

روحش شاد؛شهید علیمردان آزادبخت یکی از افتخارات لرستان می باشد

[پاسخ]

سلام به شهدای گمنام هم بپردازید این بخشتان خیلی تکراری شده حاج بالنگ

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۲۳:۵۴:

سلام دوست عزیز
شهدا هیچ وقت تکراری نمیشوند

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۲۱:۰۴:

شما خودتونو معرفی کنید به جای اسم مستعار و خوشحال میشیم اگر در این زمینه با ما هکاری و کمکمون کنید

[پاسخ]

شاهد پاسخ در تاريخ دوشنبه ۵ اسفند , ۱۳۹۲ ۱۳:۲۶:

از شهید علی مردان هم گمنامتر هست برادر عزیز !

[پاسخ]

رضا حاتمیان در گفته :

به نظرم هر کوهدشتی وقتی این تصاویر را ببیند باید به خود ببالد ، عزیزانی که از جانشان گذشتند تا ما با خیال آسوده و با عزت زندگی کنیم . مردانی که قلم در وصفشان قاصر است . یادشان گرامی باد .

[پاسخ]

اللهم عجل سریعا شهادتی در گفته :

شادی روح دلاورمرد لرستانی سردار غیرت وشجاعت شهید وارسته علی مردان آزادبخت صلوات

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸:

اللهم صلی الله محمد و آل محمد و عجل فرجهم

[پاسخ]

محمود حاتمی در گفته :

با سلام قدم برداشتن در راه معرفی ستاره های ماندگار این مرز وبوم قابل تقدیر است و زیباتر این که کسانی دراین راه قدم برمیدارند که جنگ را لمس نکرده اند اما به حقیقت درک کرده اند .

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۲۳:۴۸:

سلاام آقای حاتمی
ممنون از حضورتون

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

شهید علیمردان از اعجوبه های دوران دفاع مقدس ماست . ای کاش دوستانش دست به قلم برده و از زوایای شخصیت والای او بدون اغراق و مبالغه ، نکاتی را به قلم آورند و یا در قالب مصاحبه یا ذکر خاطره بر زبان جاری سازند . وقوف به آن ابعاد شخصیتی می تواند برای همگان بسیار مفید باشد .

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۲۳:۴۹:

سلام حاج آقا
ممنون از حضورتون

[پاسخ]

بهروز پیری در گفته :

چنین است هر چند مانیم دیر/نه پیل سرافراز ماند نه شیر/دل سنگ و سندان بترسد زمرگ/رهایی نیابد از او بار و برگ/
دبیر محترم سرویس شهدا جناب اقای بالنگ به بهانه بخش پنجم دلاوران لرستان برانم که با شفاعت و همراه شدن با شهیدان عزیز قدم در وادی مقدسی که با خون خدا ابیاری شد یعنی کربلا, بگزارم,چرا که سنگینی بار گناه و روسیاهی و شرمندگی,به همراه کوری و خجالت سسبی شده که تنها با شفاعت انان اجازه ورود به سرزمینی که گرانترین و عظیم ترین و دردناک ترین تراژدی تاریخ و عالم در ان رقم خورد رامیتوان پیدا کرد.
ابتدا باید شهادت را درفلسفه انسان شناسی تفسیر کرد.خلقت ادمی بدین صورت است که انسان ترکیبی است از شیطان و الله ویا لجن و بعد حیوانی و روح و بعد خدایی.یعنی ترکیبی از پست ترین و عالیترین.در این ترکیب مذهب و احکام مذهبی,عبادات,احکام,خیرات,علم و….کوششها و تمرینهایی هستندد که انسان میکند تا بودن پست و حیوانی خود را به نفع بودن متعالیش,نیمه اجنی و شیطانی خویش را به سود نیمه خدایی و روحانیش تضعیف کند.
اما شهادت عبارت است از عملی که ناگهان به شکل انقلابی بودن پست خویش را در اتش یک عشق و ایمان میافکند و یکپارچه نور و خدایی میشود.
و اینگونه است که شهید غسل ندارد ,کفن ندارد و شهید حساب و کتاب قیامت ندارد.زیرا ان انسانی که گناه و خطا میکرد,بودن پیش از شهادت را پیش از مرگ قربانی کرده است (انگونه که حر قربانی کرد) و اکنون حضور یافته است.
و این است که عصر عاشورا امام حسین,با ان دقت نظافت میکند,استحمام میکند,و بهترین لباسهایش را میپوشد. در اوج خون و در اوج مرگ و در اوج نابودی همه کسش,و در استانه رفتن خودش هر ساعتی که میگذشت و شهدا بر هم انباشته میشدند,چهره او گلگون تر و برافروخته تر و قلبش از شوق بیشتر به طپش می امد,زیرا میدانست فاصله حضور اندک است.که شهادت حضور است.
در همه قرنها و عصرها هنگامی که پیروان یک ایمان و اعتقادی قدرت دارند با جهاد,عزت و حیاتشان را تضمین می کنند ووقتی که به ضعف دچار شدند و همه امکانات مبارزه را از انان گرفتند,با شهادت حیات و حرکت و زندگی و ایمان و عزت اینده و تاریخ خودشان را تضمین میکنند.چونکه شهادت دعوتی است به همه عصرها و به همه نسلها.
ان کیست کاندر راه دل او را نباشد اه دل /کار ان کسی داند که او غرقابه ان اه شد

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۸ شهریور , ۱۳۹۲ ۲۳:۵۱:

سلام آقای پیری
ممنون از حضورتون
موفق باشید

[پاسخ]

بهزاد سوري در گفته :

روحش شاد ويادش گرامي

[پاسخ]

دکتر سامان در گفته :

شهیدان و از جمله شهید علی مردان آزادبخت افتخار و آبروی کوهدشت هستن ما به غیرتشون مینازیم و همه جا سرمونو بالا میگیریم. شهید علی مردان انطور که همرزماش میگن نابغه بوده تو جنگ ایشون به لحاظ نظامی و البته اخلاص در صف شهدای بزرگی مث همت و باکری و کاوه هستن البته همه شهدا بر اوج اسمانند

[پاسخ]

شاهد پاسخ در تاريخ دوشنبه ۵ اسفند , ۱۳۹۲ ۱۳:۲۲:

ممنون از شما دکتر عزیز

[پاسخ]

اگر سایت میر ملاس فقط همین قسمت را داشت یعنی فقط بخش دلاوران لرستان را داشت به تنهایی می توان این سایت را واقعا سایت بسیار خوبی دانست.قسمت های دیگر سایت هم مفیدند اما خبر وتحلیل وبگو مگو های سیاسی که بعضا بیشتر انها متاسفانه تکذیب شده در هم سایت ها ورسانه پیدا میشود اما انچه کم هست وانچه تمامی افراد باز دید کننده از میر ملاس را مجددا به این سایت می اورد همین بخش جبهه وجنگ است .بدون تریدید افرادی که ان روز ها را بیاد دارند حتما خاطراتی هم دارند که بعضا با دیدن این عکس ها و یادواره ها اشک در چشمان انها جمع می شود .در ان روز ها همه خانواده در گیر جنگ بودند یا فرزندانشان در جنگ یا شهید وزخمی یا حداقل یکی از اقوام درجه یکشان در جنگ بود.بیاد ان روز ها وبیاد صفا وصمیمیت ان روز ها واخلاصی که در ان روز ها در جامعه بود وبه خاطر این که به برخی از جوانان امروزی ونسل جوانان چند موبایله و جوانان ماهواره نشین این روز ها یاد بدهید این کار را ادمه دهید و سعی کنید از تمام شهدای شهرستان عکس وگزارش تهیه کنید امیدوارم مردم نیز شما را یاری کنند که یاد و فرهنگ شهدا وجبهه وجنگ در جامعه یاد اوری شود

[پاسخ]

خدا قوت انشاله بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم

[پاسخ]

مهرداد در گفته :

سلام آقای بالنگ
بسیار عالی بود ممنونم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶:

سلام مهرداد جان
ممنون از لطفتون
موفق باشید

[پاسخ]

سلام اقا سعید اجرکم عندالله

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۶:۲۳:

سلام آقای
سوری
ممنون

[پاسخ]

با سلام
آقای بالنگ خسته نباشید .وصف رشادتهای شهید علیمردان آزادبخت رو زیاد شنیدیم.
امیدوارم فرصتی پیش بیاد که بتونیم زندگی این شهید بزرگوار رو رصد کنیم
چند جمله هم با آقای یونس آزادبخت :
آقای آزادبخت در خیلی از تصاویر شهدا شما هم هستید. قطعا گذشته شما سرشار از خاطرات این بزرگوارانه
شاید سختیها و گرفتاریهای زندگی امکان نوشتن خاطرات جنگ رو به شما نده.ولی ما همچنان امیدواریم که کم کم نوشتن خاطرات خودتون رو شروع کنید.
موفق و پیروز باشید

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۶:۲۸:

سلام خانم احمدی
ممنون از شما
بله من در تصاویری که از شهدا دارم آقای یونس آزادبخت رو در کنار اکثر شهدا دیدم
انشاالله که هم ایشون و هم بقیه رزمندگان و دوستان شهدا بیشتر همکاری کنند که شهدای مظلوم کوهدشت بیشتر از این فراموش نشوند

[پاسخ]

سلام. ظاهرا شما باید راه خودتان را بروید آقای محترم من بعد برو روی شهدای گمنام کار کن که فردا دیرست

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ شهریور , ۱۳۹۲ ۲۳:۳۷:

به جای اسم مستعار خودتونو معرفی کنید در ضمن خوشحال میشیم اگر افتخار بدین باهامون همکاری کنید

[پاسخ]

آقای ……….اگه برای حفظ زندگی همشهریت”حفظ ناموست”حفظ بچه ات “وخلاصه برای نسلهای بعدیه گلوله نه بیشتربه پهلوت بخوره چه حالی داری.تعجب نداره که نمیتونی شهدارودرک کنی

[پاسخ]

........ پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۱ شهریور , ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰:

سلام اسم من مشکلی از شما حل نمیکنه . شما توضیه منظقیو بپذیر

[پاسخ]

وروجک پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۱ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۴:۰۱:

خدا رو سفیدت کنه که شیر پاک خورده ای آقای من

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

روحش شاد یادش گرامی و جاودان
یا و جیها عندالله اشفع لنا عندالله

[پاسخ]

ساکن اراک در گفته :

از شهدای روستای اولادقباد هم عکس هایی ارائی کنید .

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۱ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۸:۲۶:

سلام دوست عزیز
اگر به پست های قبلی رجوع کنید تصاویر شهدای اولادقباد رو قرار دادیم

[پاسخ]

سامان بهرامی عارف در گفته :

روحتان شاد ویادتان گرامی باد

[پاسخ]

اصغرازادبخت در گفته :

شهید علیمردان ازادبخت وشهدای دیگرهمچنون شهید مروت طرهانی (ازادبخت)وشهید اسدازادبخت وهمچنین شهید جهانشاه ومحمد ازادبخت افتخار طایفه ازادبخت ها هستند. روح تمام شهدای با غیرت کوهدشتی اعم از قبادی ها .بالنگ ها .ابراهیمی ها رضایی هاو…..شاد.

[پاسخ]

ازادبخت عظيم در گفته :

بنده حقير به عنوان برادر شهيد علي مردان ازادبخت از همه شما عزيزان مخصوصا اقاي بالنگ تشكر و قدر داني مي كنم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۴ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱:

سلام آقای آزادبخت
ممنون از شما
با ما در ارتباط باشید

[پاسخ]

ازادبخت عظيم در گفته :

خاطره اي از شهيد علي مردان .ايشان از ناحيه دست چپ به شدت زخمي شده بود به طوري كه بعد از دو بار عمل جراحي فقط انگشت كوچك ايشان حركت مي كرد بنده در آن زمان كلاس پنجم ابتدايي بودم با شهيد علي مردان بسيا دوست و رفيق بودم در كارهاي شخصي به ايشان كمك ميكردم مثلا جوراب پوشيدن لباس .يك روز مي خواستم به ايشان در پوشيدن شلوار كمك كنم در همين هنگام آثار تيرو جراحت بر روي پاي ايشان را ديدم مادرم را صدا زدم كه به بگوييم علي مردان از ناحيه پا هم زخمي شده خدا را شاهد مي گيرم دهانم را گرفت و گفت چكار كردي مگر نمي داني اگر مادرم آثار اين زخم ها را ببيند نارحت و به شدت مي ترسد .در نهايت مادرم متوجه شد .و ايشان با لبخند هميشگي كه داشت مادرم را قانع كرد كه اين يك زخم سطحي است نارحت نباش با وجودي كه تير مستقيم دشمن قسمت ران ايشان را هدف گرفته بود . يادش گرامي باد

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۷ شهریور , ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸:

روحش شاد یادش گرامی

[پاسخ]

محسن در گفته :

با سلام
در بيان دلاورمرديهاي شهيد عليمردان آزادبخت همين بس كه فرمانده لشكر57 (حاج روح اله نوري) بعد از شهادت ايشان گفته بود كه با شهادت اين عزيز بازوي راست لشكر 57 از دست رفت

[پاسخ]

عظیم در گفته :

شهدا متعلق به احاد جامعه هستند میخواستم به عنوان برادر شهید علیمردان و احساس غرور با داشتن برادران قدر شناسی مثل شما که هرکدام بنحوی یاد میکنید از شهدا و به نمایندگی از اعضای خانواده شهید علیمردان به همه خسته نباشید بگم راستش سالهاست که انتظار چنین حرکتهای خود جوشی از شما داشتیم که ترویج فرهنگ شهید و شهادت همگانی شود چون به قول شاعر قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری شاید متولیان به هر دلیل نتوانند کاری را که شایسته مقام شهدا باشد انجام دهند اما باید بگم که فردای قیامت باید در بیشگاه شهدا جوابگو باشند اجر همگی با امام حسین

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ آذر , ۱۳۹۲ ۱۴:۵۵:

درود بر روح بزرگ سردار شهید علی مردان آزادبخت
سلام آقای آزادبخت
ممنون از حضورتون

[پاسخ]

عظیم در گفته :

یادم رفت جهت اطلاع مطلبی رو خدمتون بگم یادمه وقتی سردار حاج نوری برای مراسم فاتحه خوانی شهید علیمردان به منزل ما تشریف اوردند با بابام وحاضرین در مراسم گفتند که من حکم ایشونو با حفظ سمت فرماندهی گردان به فرماندهی محور یکم لشگر 57 نوشتم ودست به جیب شدند و حکمو نشون به همه نشون دادند که عمرشون بقا نداد و شهید شدند خداوند روح همه شهدا و اموات شما را با امام حسین محشورگرداند

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۹ آذر , ۱۳۹۲ ۱۴:۵۴:

سلام
اگر مایل باشی با بخش شهدا در ارتباط باشی و خوشحال میشیم در خدمتون باشیم

[پاسخ]

علیکم سلام خسته نباشی اقای بالنگ خدا قوت انشالله اگر نیاز به ارایه اطلاعات در خصوص شهید علیمردان باشه در خدمتم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۰ آذر , ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶:

ممنون آقای آزادبخت
اگه شماره تون رو برای ما بذارید ممنون میشم تا تماس میگیرم خدمتون

[پاسخ]

شبی که علیمردان شهید شده بود پدر شهید خیلی بیقرار بود انگار تو این دنیا نبود با کسی حرف نمیزد دور ورش را نمیدید هیچ صدایی نمیشنید نصف شب از خواب بیدار شد با صدای بلند شروع کرد به مویه کردن و به قول خودمون مور آوردن بطوریکه همه بیدار شدیم هر چه از مادرمون سوال میکردیم که چه خبر شده اونم اطلاع خاصی نداشت ولی تلویحا فهمیده بود جرات نمیکرد به رو بیاره آخه داغ فرزند چیزی نیست که به همین راحتی بپذیری صبح فردا منو پدر جهت گرفتن خبر از بچه های سپاه از روستا حرکت کردیم تقریبا نصف راهو که رفتیم بهمون خبر دادن که علیمردان شهید شده و بعدشم …………….

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۰ آذر , ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵:

روحش شاد یادش گرامی

[پاسخ]

عظیم در گفته :

با تشکر

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۶ آذر , ۱۳۹۲ ۱۵:۲۳:

ممنون آقای آزادبخت
تماس میگیرم خدمتون

[پاسخ]

خط هشتم در گفته :

من دختری 18ساله هستم یعنی تقریبا نسل 4انقلاب، اگر امثال شما اهداف وعمل شهدا را برای ما ترویج نکند ما باید چگونه متوجه این همه رشادت واز خود گذشتگی شهدا ک برای آسایش و رفاه من و امثال من انجام دادند آگاه شویم؟! با تشکر از شما آقای بالنگ و دیگر کاربران عزیز، (برادرزاده شهید علیمردان)

[پاسخ]

یادهمه شهدابخیر شادی روح شهداصلوات الهم صل اله محمدوآل محمد منکه اشکم دراومداین عکسهاکه واقعاهمه معصومااعصاب آدموخراب میکنن انشاله بتونى راهشونوادامه بدیم

[پاسخ]

فريدون طرهاني در گفته :

هرچه از رشادتها وشجاعت شهيد علي مردان آزادبخت بگوييم كم گفتيم يادم هست كه بچه بودم رفتم روستاي سه آسيابه باران باريده بود زمين گل شده بود شهيد علي مردان هم سوار بر يك تراكتور آمد .گفت بچه هامن با اين تراكتور براتون دايره درست ميكنم باسرعت حركت ميكرد فرمان راكاملا به يك سمت مي پيچيدسرعت كه زياد مي كرديك سمت تراكتور بلند مي شدوبايك سمت تراكتور دايره اي كوچك بدون يك زره اختلاف درست مي كرد.وقتي عكس يا نوشتهاي از اومي بينم به ياد اين خاطره مي افتم ياد اين دلاور مرد شجاع دوران دفاع مقدس گرامي ورحش شاد

[پاسخ]

حمداله کوشکی در گفته :

غبار زمان هرچیزی را کهنه می کند مگر خون شهید

و با تشکر از شما بخاطر زنده نگهداشتن یاد این عزیزان

[پاسخ]

محمد نجاتی در گفته :

زندیاد شهید علی مردان ازادبخت یکی از عجو زه های دفا ع مقدس بود او برای رسیدن به کربلا وامام حسین حاضر بود از جان خو دش هم بگذرد شادی رو حش صلوات

[پاسخ]

حیدری از بندر امام خمینی (ره) در گفته :

روحش شاد.

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

سلام خسته نباشید
یاد و خاطره این دلاورمرد گرامی باد روحش شاد
لطفا اسم روستای زادگاه شهید علیمردان آزادبخت رو اصلاح کنید روستای ” سه آسیابه” صحیح می باشد نه سرآسیاب

[پاسخ]

امیررضا در گفته :

شهدا شرمنده ایم تنها جمله ای است ک میتوانم بگویم
خداوند روحت را شاد کند پسر دایی جان

[پاسخ]

مصطفی آزادبخت ملایر در گفته :

باسلام شهدا رافقط خدامیشناسد شهیدعلی مردان نیزاینگونه است درسفربه جبهه درخدمتش بودم مقصددوکوهه بوددربین راه صحبتهای زیادی درمورددفاع مقدس مطرح شد درمورد رویاروئی بادشمن فرمودندزمانی که خط شکسته میشودآنقدربرایم عادی شده مثل اینکه مادرم درب منزل رابه رویم بازمیکند جمله ساده ای ولی دنیایی ارزش وایثار پشتش خوابیده است این رزمنده بزرگواربه درجه ای ازایمان واخلاص رسیده است درست میگویداگردرمنزل مادربه “استقبالش میروددرمیدان رزم وجهادفرشتگان الهی یارویاورش میشوندمیدان خون وجهاد رامانندحضور درکنار مادر میداند به حق اینگونه بودند که ایران اسلامی عزیز رابربال ملائک نشاندند روحشان شاد وراهشان پررهروباد94/4/30

[پاسخ]

مصطفی آزادبخت ملایر در گفته :

باسلام عکس سه نفره شهیدعلیمردان یونس آزادبخت وبنده کمترین مصطفی آزادبخت مربوط به منطقه عملیاتی تنگه چزابه میباشد درعملیات والفجرشش رزمندگان لشکر حضرت ابوالفضل آماده عملیات بودند ازدومحوربنابودعملیات صورت بگیردخط شکن محور یک گروهان یک ازگردان ثارالله بافرماندهی شهید علیمردان ومعاونت یونس آزادبخت وآرپی جی زنی شهیداسدحسنوندو حمیدآزادی بودندرزمندگان باندای الله اکبربرخصم زبون حمله بردندمقابل رزمندگان گاردجمهوری عراق اززبده ترین نیروهای عراقی بودند ولی کمترین مقاومت راداشتندبعدازشکسته شدن خط دشمن فرمانده شجاع وخوش قدوقواره گروهان بدنش آماج ترکش خمپاره میشودولی درمیدان رزم میماندبرای اینکه روحیه رزمندگان تضعیف نشودعلیرغم شدت جراحات مردانه و راست قامت درکنار رزمندگان میماند تاجاودنه تاریخ ومحبوب قلوب وعلیمردان لرستان بماند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :