کد خبر : 33701
تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 339 بازدید

43 کشته و 44 زخمی در برخورد دو اتوبوس در اتوبان قم-تهران

    در پي تصادف دو دستگاه اتوبوس 87 تن از هموطنانمان كشته و زخمي شدن شدند. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از روابط عمومي استانداري قم، در این حادثه كه منجربه آتش سوزی هر دودستگاه اتوبوس گردیده است تا کنون 43 نفر از هم وطنانمان کشته و 44 نفر نیززخمی شده اند که […]

 

 

در پي تصادف دو دستگاه اتوبوس 87 تن از هموطنانمان كشته و زخمي شدن شدند.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از روابط عمومي استانداري قم، در این حادثه كه منجربه آتش سوزی هر دودستگاه اتوبوس گردیده است تا کنون 43 نفر از هم وطنانمان کشته و 44 نفر نیززخمی شده اند که مصدومين به بیمارستانهای شهید بهشتی ونکویی قم منتقل شدند.
این دو  دستگاه  اتوبوس از شرکت آسیا سفر و تعاونی 13 ترمینال جنوب به مقصد یزد در حال حرکت بوده است که با اتوبوس دیگری از اصفهان به مقصد تهران در 25 کیلو متری قم برخورد كرده و دچار آتش سوزی می شود.

 سرهنگ اردشیر جمشیدی‌ راد رییس پلیس راه قم با بیان اینکه هر دو اتوبوس پس از برخورد با یکدیگر دچار حریق شده اند، گفت: علت اصلی بروز این حادثه نقص فنی (ترکیدگی لاستیک) و نقص در سیستم سوخت و برق اتوبوس تعیین شد که این دو علت در میزان خسارات نقش عمده‌ای را ایفا کرد.

این تصادف شدید منجر به انفجار یکی از اتوبوس‌ها شد و همین مسئله باعث شد تعداد مجروحان و فوت شدگان بسیار زیاد باشد.

 

 

به گزارش روابط عمومي استانداري قم، پيريايي استاندار قم ضمن عرض تسلیت و اظهار تاسف از بروز این حادثه ،با حضور در صحنه تصادف دستورات لازم جهت رسیدگی فوری دستگاههای امدادی به حادثه دیدگان را صادر کرده و فرماندار قم رابعنوان نماینده ویژه خود تاپایان عملیات امداد ونجات مامور رسیدگی به وضعیت مصدومین وحادثه دیدگان کرد.

 کرم رضا پیریایی همچنین نمایندگان ویژه ایی را به هریک از بیمارستانهای شهیدبهشتی ونیکویی قم اعزام وآنهارامامور رسیدگی وپیگیری امور مصدومین کرد.

 

 

 همچنین  ایسنا نیز گزارش داد:

دکتر محمدی تقی طالبیان رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در تشریح جزئیات امدادرسانی به مصدومان برخورد دو دستگاه اتوبوس اسکانیا با یکدیگر که در کیلومتر ۲۸ اتوبان تهران به قم رخ داد گفت: با توجه به نوع گزارش دریافتی بلافاصله ۱۱ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس پیش‌بیمارستانی ۱۱۵ از پایگاه عوارضی به محل حادثه اعزام شد.وی با بیان اینکه اولین آمبولانس پنج دقیقه بعد از اعلام ماموریت و در ساعت 22:56 در محل حادثه حاضر شد گفت: 44 تن از مصدومان این حادثه پس از دریافت اقدامات اولیه و تخصصی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان‌های شهید بهشتی، علی بن ابیطالب و نکویی انتقال داده شدند.

 به گفته طالبیان سه تن از این مصدومان تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

 سازمان پزشکی قانونی درباره این حادثه اعلام‌کرد: بر اثر انحراف یک دستگاه اتوبوس اصفهان – تهران در ساعت 11:30 دیشب، در محدوده پاسگاه کوشک نصرت اتوبان قم و برخورد با یک اتوبوس تهران یزد و یک تاکسی، 43 تن در صحنه آتش‌سوزی ناشی از تصادف جان باختند.

 براین اساس، همگی جان باختگان در صحنه تصادف در بیمارستان شهید بهشتی و آرامستان بهشت معصومه قم منتقل شده‌اند و کار معاینه اجساد، توسط پزشکی قانونی استان قم تا ساعتی دیگر خاتمه می‌یابد.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ازادبخت در گفته :

افسوس

[پاسخ]

ای واااااااااااااااااااااااااااااااای

[پاسخ]

خدارحمتشون کنه…

[پاسخ]

امرایی(تهران) در گفته :

این افراد شهید اند یا…
خداوند رحمتشون کنه کی پاسخگو این مصیبته !!! صاحب ماشین؟ پلیس؟ راهداری؟
چرا صاحب ماشین به ماشینش رسیدگی نکرده
چرا پلیس این ماشین رو توقیف نکرده به خاطر نقص فنیش که همون لاستیک هاش میشه
چرا راهداری به کیفیت جاده ها مخصوصا جاده های پر تردد توجه نمی کنه
امیدوارم که یکی از سه مورد بالا حداقل در اینجا جهان پاسخگوی بازماندگان این عزیزان باشن و برای توجیه ملت تقصیر رو گردن هم ننذازن و امیدوارم هیچ حادثه ای در اثر بی توجهی برخی انسانها رخ نده

[پاسخ]

و اگر مرگ نبود دست انسان در پی چیزی می گشت.

[پاسخ]

کورش در گفته :

من صحنه رو دیدم،خیلی وحشتناک بود

[پاسخ]

سه نفر آنها از همسایگان ما بودند یک زن و شوهر و طفل معصومشان واقعا سخته ، برای آنها طلب مغفرت وبازمندگان صبر مسئلت مینمائیم ، باید فکر اساسی برای سرعت اتوبوسها بشود

[پاسخ]

خیلی خیلی غم انگیز است خدا رحمتشان کند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :