کد خبر : 33826
تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۲:۱۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,573 بازدید

8 میلیاردر و غول ثروت در ایران /سلطین ثروت ایران زمین را بشناسید+تصویر

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: «برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. ». حسین ثابت 1 -حسین ثابت     حسین ثابت بکتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (5 هزار تخت) […]

20110411144443cb-SAE_9804

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

«برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. ». حسین ثابت

1 -حسین ثابت

 

27292_880

 

حسین ثابت بکتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (5 هزار تخت) داشته است و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته است. وی، غیر از این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش دارد (هتلهای هلیا، لاله، تماشا، و پانیذ) شرکت تجارت بین المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین های کیش (دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار) متعلق به اوست.
حسین ثابت چند هتل نیز در جزایر قناری اسپانیا تاسیس کرده و هم‌اکنون نیز بزرگترین شرکت هتل داری اسپانیا را صاحب است و خود او نیز در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی میکند.
در سر در دفتر آلمان آقای ثابت نوشته شده است: « حق الناس را دست نزن. مصمم باش. عاشق تصمیمت باش. آن وقت است که محال پا به فرار میگذارد »او در یک اظهار نظر گفته است: «برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. »

2- محمد جابریان

 

27293_672

 

محمد جابریان مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند خریدار بلوک فولاد خوزستان بود که حتی افزایش 87 درصدی قیمت عرضه نسبت به قیمت پایه نیز او را از دور رقابت خارج نکرد و سرانجام با اضافه کردن یک ریال سهامدار عمده فولاد خوزستان شد. او به همراه شش برادرش حدود سه دهه است که در بازار فولاد فعالیت میکنند. یک نفر جدی یا شوخی گفته بود حاضر است سرقفلی موبایل جابریان را 100میلیون تومان بخرد. فکرش رابکنید او با این خط موبایل چه میکند.

3- محمد صدر هاشمی نژاد

 

27298_783

شاید شما نامی از شرکت استراتوس نشنیده باشید که یکی ازبزرگترین شرکتهای عمرانی ایران است اما به طور قطع با نام بانک اقتصاد نوین آشنایی دارید. محمد صدر هاشمینژاد رئیس هیات مدیره این بانک خصوصی مردی است که درمورد ثروتش افسانه سرایی میشود.
از مؤسسان اولین بانک خصوصی کشور و رئیس هیأتمدیره بانک اقتصاد نوین، مدیر عامل شرکت توانمند ساختمانی استراتوس، کسی نمیداند او چقدر ثروت دارد، اما در زمینه ساختمانسازی و بازرگانی از بزرگان به شمار میرود.
4- اسدالله عسگر اولادی
 
27294_355
 
هرچه هست او رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین است و وضعیت واردات ما از چین هم معلوم. در جریان نگرانی بخش خصوصی از واگذاری نمایشگاه بین المللی تهران با آن وسعت در آن نقطه اعیان نشین تهران در جمع هیات نمایندگان اتاق چنین گفته بود: جناب رئیس(آل اسحاق) اگر اجازه میدهید، بنده به عنوان یک «کاسب جزء» همین حالا چک خرید نمایشگاه را بکشم!
از اعضای به نام مؤتلفه، رئیس اتاق مشترک ایران و چین، دارنده شرکت بزرگ «حساس» که در عرصه صادرات خشکبار و به خصوص پسته ایران در سطح جهان صاحب نام است. تابستان سال گذشته هم گفته شد دو بانک چینی را خریده.
5- حاجی علاءالدین
 
27295_650
 
امکان ندارد موبایل داشته باشید و نام « علاءالدین» را نشنیده باشید. صاحب هر برند موبایلی که میخواهید باشید، باید موبایلتان در ایران به فروش برسد، در ایران هم باید در پایتخت عرضه شود و در پایتخت هم باید اول در پاساژ علاءالدین باشید. صاحبش مردی است به همین نام. از پاساژ سرخ رنگ حافظ-جمهوری صحبت میکنیم، سرمایه حاجی علاءالدین مشخص نیست، ما هم اینجا چیزی نمیگوییم، اما بزرگ بازار گوشی موبایل، که امروزه دست هر ایرانی یکی هست، کم کسی نیست. جالب است بدانید، این مرد همیشه در اتاقی کوچکی مینشیند که در طبقه همکف پاساژ قرار گرفته است. ظاهر مغازه چیز خاصی ندارد و رنگ و رو رفته هم هست، اما از پله های آهنی باریک انتهای مغازه که بالا بروید، حاجی، بزرگ بازار موبایل جمهوری، آنجا نشسته. سرمایه دار بازار موبایل جمهوری در دفتری با سقفى کوتاه، عرضى کم و طولى حدود ۲ تا 2.5 متر مینشیند.
این هم طنز روزگار است. ثروت آقای علاء الدین به سرقفلی فروشگاههایی است که واگذارکرده ومی کند.
6- علی انصاری
 
27296_485
 
غول بازار مبل یافت آباد. محله و خانه قدیمیاش در مهرآباد جنوبی، 20 متری زاهدی (شمشیری فعلی) و دقیقاً روبه روی مسجد امام جعفر صادق (ع) بود اما حالا دیگر آنجا نیست و در شمال شهر تهران باید سراغش را گرفت. خودش وبرادرانش که اکنون صاحبان و مالکان اصلی یافت آباد هستند.
علی انصاری، اگرچه رئیس گروه سرمایهگذاری تات است ، به هر حال این طور هم نیست که ثروت انصاری را بتوان با ماشین حساب معمولی برآورد کرد. این تاجر مبل، ثروت متحرکی است که آشتیانی ابتدا ان را به دوچرخه سواری کشاند و به کمکش آنجا را آباد کرد وحتی باعث قهرمانی استقلال شد.
7- حسین هدایتی
 
27299_971
 
او که در سنین جوانی پدرش را از دست میدهد با تلاش و زحمت خرج خانواده را در میآورد. حسین هدایتی 45 ساله و متولد تهران از محله دولاب است. مالک صنایع استیل آذین، مالک کارخانه های فولادسازی و ورق، دارنده بزرگترین شرکت پرورش میگوی ایران، برج ساز در دبی و دارای ملک و املاک در دوبی، مالک زمینهای کشاورزی، سهامدار بازار مبل ایران، رئیس شرکتهای تجاری در ایران و خاورمیانه و چندین و چند فعالیت تجاری دیگر عناوینی است که به حسین هدایتی نسبت میدهند.
یکی از بچه محلهای حسین هدایتی میگوید او دهها کارخانه بزرگ در آسیا و خاورمیانه دارد، در یکی از حسابهایش در ایران بیش از 100 میلیارد پول دارد و بیش از 500 میلیارد هم در بانک دبی پس انداز است.
8- احمد ابریشم چی
 
27297_187
 
غول نوکیا. از او با عنوان پدرخوانده نوکیا در ایران یاد می شود. احمد ابریشم چی، متولد سال ۱۳۱۷ قم از کسانی است که در واردات تلفن همراه و وسایل جانبی و دستگاههای مخابراتی یکی از چهره های شاخص در ایران به شمار میرود. همه نام او را در کنار ایراتل، نوکیا میشناسند. مثلا تعطیلات نوروزی را در باغ رویایی! و چند ده هکتاری خود در منطقه خوش آب و هوای شمال سپری می کند. با توجه به اینکه این مدیر در یکی از شهرهای شمالی کشور، املاک زیادی دارد، احمد ابریشمچی بنیانگذار یک صندوق قرض الحسنه نیز به حساب میآید.
 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

كليدسازداس فروش در گفته :

داس داس داس داس…

[پاسخ]

صادق در گفته :

آیا در این لیست 8 نفره بابک زنجانی جایی ندارد؟

[پاسخ]

Rainy Sky در گفته :

مغزم داره سوت می کشه.نمی دونم چی بگم.

[پاسخ]

محمد در گفته :

ثروتی که در ورای ان فایده ای برای مردم نباشد ارزش ندارد

[پاسخ]

رضا پاسخ در تاريخ شنبه ۱۷ اسفند , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۷:

محمدجان باهات موافقم

[پاسخ]

حسنی در گفته :

خدا وکیلی جالب بود دست درد نکنه آقای آزادبخت

[پاسخ]

آخرش چی. دومتر کفن + دومتر قبر .خداوند اول به انسان عزت وآبرو وبعد سلامتی عطاکند.

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

بدبختي ما در اين است كه هيچكدام از اين غول ميلياردرها خودرو يا كامپيوتر يا دوچرخه يا يخچال يا لباسشويي يا بولدوزري نه اختراع كرده اند نه توليد كرده اند نه … فقط از رانت تجاري و اطلاعاتي برخوردار بوده اند و به اينجا رسيده اند. نمونه اش آقاي حسين هدايتي. البته اسم هاي ديگري هم هست كه هم گمنامند و هم كسي را توان بردن نام شان نيست. به اين ميگن كشور ويرانه. كشوري كه با دلالي و رانت پولدار ميشوند نه با توليد و كارآفريني و خلاقيت.
در غرب، اديسون ها، بيل گيتس ها، برادران رايت،(مخترع هواپيما)، راكفلرها و مخترعان راه آهن پولدار ميشوند ولي در ايران …

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

من از سقف هایی که روزی آوار خواهند شد بیزارم
بیا به سیاه چادرمان برگردیم

[پاسخ]

سامان در گفته :

ببخشید … من نمیگم همشون علیه سلام هستند ولی بی انصاف هم نباید بود! هتل داری تولیو و عرضه مبل، تولید میگو…کارخانه تولید فولاد و بانک داری در همه جا دنیا یک نوع صنعت تولیدی به شمار میره.

[پاسخ]

airanyazad در گفته :

احاج اقا انصاری انسان وقتی میرود خانه خدا پرهیز میکند از حق خوری شهرداری اجازه کار به شماها یا برادرانت نمیدهد گناه ما پیمانکاران بدبخت چیه که اموالمان را ضبط ومالمان را بلوکه میکنید ما زیر سایه خداوند متعال ورهبر کبیر فرزانه داریم زندگی میکنیم دوران خان زاده سلطنت تمام شد با گردن کلفتی نمیتوانید زور بگویید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :