کد خبر : 33892
تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 397 بازدید

جشن 85 سالگي بانك ملي ايران برگزار شد

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ روز گذشته با حضور مديران و كاركنان بانك ملي ايران به همراه مشتريان اين بانك، مراسم جشن هشتاد و پنجمين سالگرد تاسيس بانك ملي ايران در مركز آموزشي رفاهي كوثر (آجودانيه) برگزار شد. در اين جشن با شكوه كه مدير عامل و اعضاي هيأت مديره ، تني چند از […]

b6683fd65f__ad4e9a9711

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ روز گذشته با حضور مديران و كاركنان بانك ملي ايران به همراه مشتريان اين بانك، مراسم جشن هشتاد و پنجمين سالگرد تاسيس بانك ملي ايران در مركز آموزشي رفاهي كوثر (آجودانيه) برگزار شد.
در اين جشن با شكوه كه مدير عامل و اعضاي هيأت مديره ، تني چند از مديران عامل و اعضاي هيأت مديره سابق بانك و همچنين رئيس كل سابق بانك مركزي حضور داشتند.

فرشاد حيدری مدير عامل بانك ملي ايران با تبريك سالروز تاسيس اين بانك ، تاسيس بانك ملي ايران در عرصه اقتصاد كشور را يكي از مهمترين وقايع اقتصادي سده اخير دانست .
وي تاسيس بانك ملي ايران در سال 1307 را نقطه عطف غلبه آرمان خواهي و استقلال طلبي ملت ايران بر ممانعت ها و مزاحمت هاي قدرت هاي خارجي در امور داخلي كشور دانست و گفت: اين مهم موجب اعتماد به نفس ملت براي مطالبه ساير حقوق خود گرديد. نهال بانك ملي ايران در آن روزگار، امروز درختي تناور است كه موجب بسياري بركات براي كشور گرديده است.
بانك ملي ايران، نهاد ساز
وي به نهادسازي بانك ملي ايران در كشور اشاره كرد و ابراز داشت: بانك ملي ايران موسسه اي نهادساز بوده كه از بطن آن  ده ها نهاد عمومي و موثر نظير بانك مركزي ، سازمان بورس، سازمان برنامه و بودجه و … ايجاد شد.
وي اضافه كرد: اولين برنامه توسعه كشور توسط بانك ملي ايران در سال 1327 تهيه شد ، همچنين ايجاد و ساماندهي بخش مالي شركت ملي نفت ايران و تاسيس دانشكده نفت پس ازملي شدن صنعت نفت توسط تعدادي از نخبگان بانك ملي ايران صورت پذيرفت.
حيدري انتشار اسكناس و انجام وظائف بانك مركزي را يكي ديگر از مسئوليت هاي بانك ملي ايران تا قبل از تاسيس بانك مركزي در سال 1339 عنوان و تاكيد كرد: كمتر موسسه اي را در كشور مي توان با چنين تاثيرگذاري در اقتصاد كشور نام برد. 

 

d87728f92a__86c0bb10bb

بانك ملي ايران و تامين ساير مطالبات ملت ايران
وي مهمترين اثر تاسيس بانك ملي ايران را ايجاد اعتماد به نفس در مردم براي تحقق آرمان هاي ملت نظير تاسيس راه آهن و ملي شدن صنعت نفت دانست و گفت: در حال حاضر نيز ملت ايران مانند گذشته با پافشاري بر حقوق اساسي خود، در آينده نزديك شاهد به رسميت شناخته شدن حقوق ايران اسلامي در دستيابي به دانش صلح آميز هسته اي خواهند بود.
مدير عامل بانك ملي ايران در بخش ديگري از سخنان خود با تشريح وضعيت فعلي بانك ملي ايران اظهار داشت: بانك ملي ايران امروز با داشتن بيش از 42 هزار نفر كارمند متعهد و متخصص، بيش از 3500 شعبه در داخل و خارج از كشور، يكصد هزار ميليارد ريال سرمايه و بيش از يك هزار تريليون ريال دارايي، بالنده تر از گذشته زمينه پيشرفت اقتصاد كشور را فراهم ساخته است.
به گفته وي امكانات مناسب بانك شامل منابع انساني پرتوان، سهم بازار مناسب، گستردگي در پهنه ايران اسلامي و تغيير رويكرد در جهت حركت به سمت بانكداري الكترونيك ، تبديل به احسن كردن دارايي هاي مازاد و كاهش هزينه ها، شرايط لازم را براي كمك به بخش توليد كشور فراهم نموده است.
حيدري با اشاره به خدمات جديد بانك نظير شعب شهاب ملي و كانون جوانه ها به عنوان مدل توسعه يافته قلك هاي پس انداز سابق براي آموزش علم زندگي و پس انداز به نوباوگان ايران اسلامي ابراز اميدواري كرد با تلاش كاركنان اين بانك و با استفاده از تمام توان بانك در طليعه فعاليت دولت تدبير و اميد و  در سال «حماسه سياسي و حماسه اقتصادي» بتوان به پيشرفت كشور و رفع دغدغه هاي اقتصادي و موضوع اشتغال جوانان كمك موثر نمود.

 

ef32557560__56c6eda089

بانك ملي ايران از استوانه هاي استقلال كشور است
در ادامه مراسم دكتر محمود بهمني رئيس كل سابق بانك مركزي با تقدير از برگزاري اين مراسم ابراز داشت: بانك ملي ايران افتخار ما و از استوانه هاي استقلال كشور است.
وي با اشاره به روند تاسيس بانك ملي ايران در كشور گفت: بانك ملي ايران از محل سرمايه هاي مردم تشكيل شد و لذا اين بانك واقعاً ملي است. 
بانك ملي ايران هميشه با مردم است
علي صدقي مدير عامل اسبق بانك ملي ايران نيز در اين مراسم به ايراد سخن پرداخت و گفت: بانك ملي ايران حقيقتاً بانكي مردمي است كه از متن مردم بوده و هميشه با مردم است چون از خواست مردم برخاسته است.
وي با تقدير از مدير عامل و هيأت مديره بانك به جهت اقدامات موثر ظرف يك سال اخير خاطر نشان كرد : همكاران، عاشق اين بانك هستند و همين عشق و علاقه است كه بانك را اين­گونه نگه داشته است.
در بخش ديگري از جشن 85 سالگي بانك ملي ايران، 2 نفر از هنرمندان محبوب كشور، جواد انصافي و رضا بنفشه خواه كه از مشتريان قديمي بانك ملي ايران هستند با تشريح روند كاري خود به بيان خاطراتي از دوران هنري خود پرداختند و در ادامه از سوي مدير عامل بانك ملي ايران با اهداي لوح، مورد تقدير قرار گرفتند.
در ادامه كاتوزيان از بازنشستگان بانك ملي ايران افزايش سرمايه اين بانك را اقدامي مهم و درخور تقدير دانست و گفت: همه همكاران بازنشسته به بانك ملي ايران تعصب دارند و به آن عشق مي ورزند.

 

cdc3a30bbd__f4d707cfb7

 

رونمايي از سكه يادبود و تمبر بانك ملي ايران
يكي از بخش هاي جالب توجه مراسم ، رونمايي از سكه يادبود و تمبر 85 سالگي بانك ملي ايران توسط مدير عامل و تني چند از مديران فعلي و سابق بانك ملي ايران بود.
همچنين در مراسم مذكور يكي از كاركنان جانباز بانك به نمايندگي از همكاران جانباز از سوي مدير عامل مورد تقدير قرار گرفت.
تقدير از برندگان مسابقه شعر هشتاد و پنجمين سالروز تاسيس بانك ملي ايران و برش كيك 85 سالگي اين بانك از ديگر برنامه هاي اين جشن بزرگ بود.

 

f1b66695c0__373015f178 

 

f878230e56__aebb7f2800

 

85__e45e7aee93

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

آموزشگاه آزادهنری میرعماد/صمدزال پور در گفته :

افتخار كوهدشت و كوهدشتي

[پاسخ]

يك لرستاني در گفته :

از بزرگي و عظمت جناب حيدري هرچه بگويم كم است ايشان واقعاً انسان بزرگي است

[پاسخ]

فرشاد حیدری کیه تا الان کجا بوده

[پاسخ]

بله دیگه دایی خودمه

[پاسخ]

دكتر حيدري مدير عامل بانك مليه
رييس شوراي عالي بانكها
عضو هيات مديره بانك مركزي
دمش گرم
يه دونه س

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :