کد خبر : 33954
تاریخ انتشار : ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 908 بازدید

نخستین آمبولانس ریلی کشور در سپیددشت لرستان راه‎اندازی شد

  با حضور نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولان استانی نخستین آمبولانس ریلی کشور در سپیددشت لرستان راه‎اندازی شد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایلنا، امین طالب قبادی، رئیس شبكه بهداشت و درمان سپیددشت در این رابطه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: […]

 

با حضور نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از مسئولان استانی نخستین آمبولانس ریلی کشور در سپیددشت لرستان راه‎اندازی شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایلنا، امین طالب قبادی، رئیس شبكه بهداشت و درمان سپیددشت در این رابطه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به سخت گذر بودن خطوط راه آهن جمهوری اسلامی ایران در لرستان و مشكل نبود راه دسترسی برای خدمات درمانی، استقرار آمبولانس ریلی در این مسیر یكی از نیازهای ضروری و حیاتی بوده است.
وی عنوان کرد: به همین منظور این آمبولانس نخستین دستگاه تخصصی انتقال بیماران در طول خطوط راه آهن كشوراست كه به همت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و با تلاش متخصصان وكارشناسان شركت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن طراحی و ساخته شده است.
وی اظهار داشت: برای ساخت و راه اندازی این آمبولانس بدون احتساب هزینه تجهیز آن، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تامین و هزینه شده است.
قبادی گفت: این آمبولانس قابلیت جابجایی سه تا چهار بیمار را به طور همزمان دارد و مسیر حركت آن از شهر سپیددشت به طرف ایستگاه بیشه و شهرستان دورود، و از طرف دیگر هم به سمت شهرستان اندیمشك است.
وی گفت: با توجه به نبود دسترسی بسیاری از ساكنان مناطق مسیر راه آهن در لرستان كه از نقاط سخت گذر محورهای ریلی كشور است، می تواند نیازهای درمانی و اورژانس مردم محروم منطقه را به ویژه در صورت وقوع حوادث طبیعی و ریلی برآورده كند.
وی اضافه كرد: خدمات رسانی این آمبولانس ریلی به صورت ICUموبایل و در هر ساعت از شبانه روز به مصدومان و حادثه دیدگان خواهد بود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اگه یه قطار جلوتر از آمبولانس بود وآمبولانس مریض اورژانسی داشت تکلیف چیست آیا فکری برا این جور موارد کردند.بهتر نبود این هزینه ای که برا آمبولانس کردند هزینه یه درمانگاه مجهز یا برای همیشه جاده براشون درست میکردند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :