کد خبر : 34160
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 117 بازدید

در پرونده هسته‌اي براي توافق با غرب اختيار تام دارم .

  میرملاس نیوز/سرویس سیاسی : حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس‌جمهور شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با ان.‌بي.‌سي، به سوالات اين شبكه تلويزيون سراسري آمريكا پيرامون موضوعات مختلف پاسخ داد.  نامه نگاري رؤساي جمهوري ايران و آمريكا، مذاكرات هسته اي، برنامه سفررييس جمهور به نيويورك، سرنوشت سوريه و دورنماي روابط ايران و آمريكا از اصلي ترين […]

20130919113333695

 

میرملاس نیوز/سرویس سیاسی : حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رييس‌جمهور شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با ان.‌بي.‌سي، به سوالات اين شبكه تلويزيون سراسري آمريكا پيرامون موضوعات مختلف پاسخ داد.
 نامه نگاري رؤساي جمهوري ايران و آمريكا، مذاكرات هسته اي، برنامه سفررييس جمهور به نيويورك، سرنوشت سوريه و دورنماي روابط ايران و آمريكا از اصلي ترين محورهاي مصاحبه شبكه ان بي سي با روحاني بود.
روحاني در پاسخ به يكي از سوالات خبرنگار آمريكايي مبني بر ديدار احتمالي او با باراك اوباما در نيويورك گفت: ديدار با اوباما در دستور كار سفر من نيست اما هرچيزي در دنياي سياست امكان پذير است البته بسته به شرايطي كه بوجود مي آيد.
رييس جمهور در پاسخ به سوال ديگري درباره سفر به نيويورك نيز گفت :‌ ما مي خواهيم مواضع‌مان را در مجمع عمومي سازمان ملل، راجع به سياست خارجي، مسائل بين المللي و از جمله مسائل هسته‌اي و مسائل منطقه‌اي به صراحت بيان كنيم. انتظار ما اين است كه دنيا صداي ما را بخوبي بشنود.
حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني در گفت‌وگو با شبکه ان.‌بي.‌سي آمريکا همچنين گفت که لحن نامه دريافتي از باراک اوباما رييس جمهوري آمريکا، مثبت و سازنده بوده است.
وي درباره نامه همتاي آمريکايي‌اش گفت: بعد از انتخابات رياست جمهوري و شروع به کار رسمي‌ام، آقاي اوباما نامه‌اي خطاب به من نوشتند و تبريک گفتند و برخي مسائل را مطرح کردند. من هم به آن نامه پاسخ دادم و مواضع جمهوري اسلامي ايران را نسبت به برخي مواردي که ايشان مطرح کرده بودند و برخي موارد ديگر، مطرح کردم.
وي افزود: اين مي‌تواند قدم‌هاي بسيار کوچکي براي آينده اي مهم باشد. من معتقدم رهبران در همه کشورها بايد به فکر منافع ملي باشند و نبايد تحت تاثير گروه‌هاي افراطي فشار قرار گيرند. اميدوارم شاهد چنين جو و صحنه‌اي در آينده باشيم.
روحاني با تاكيد بر انتخابات اخير رياست جمهوري در ايران ادامه داد:‌ صداي من در واقع تكرار صداي ملت ايران است. ملت ايران در اين انتخابات مسير اعتدال و ميانه روي را برگزيد و اعتدال و ميانه روي در سياست خارجي به معناي تعامل سازنده با كشورهاي جهان است.
در همين حال شبکه ان.‌بي.‌سي آمريکا به نقل از حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران، اعلام کرد که ايران به دنبال سلاح اتمي نيست و وي اختيار تام دارد تا درباره پرونده هسته‌اي تهران با غرب به توافق برسد.
مشروح اين گفت و گو جمعه شب از سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

مسلم شیراوند در گفته :

درود بردکترروحانی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :