کد خبر : 34171
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 140 بازدید

پزشكان طب سنتي كدام نان را توصيه مي‌كنند؟

  میرملاس نیوز/سرویس سلامت : دكتر ابراهيم خادم متخصص طب سنتي در خصوص تدابير غذايي گفت: نگاه مكتب طب سنتي به مقوله سلامتي نگاهي است كه اساس و پايه آن بر «حفظ سلامتي» قرار دارد تا «درمان».  از اين رو حكماي طب سنتي ايران با وضع قوانين ساده و دستورالعمل‌هاي كاربردي و قابل اجرا موجبات […]

IMG08410770

 

میرملاس نیوز/سرویس سلامت : دكتر ابراهيم خادم متخصص طب سنتي در خصوص تدابير غذايي گفت: نگاه مكتب طب سنتي به مقوله سلامتي نگاهي است كه اساس و پايه آن بر «حفظ سلامتي» قرار دارد تا «درمان».

 از اين رو حكماي طب سنتي ايران با وضع قوانين ساده و دستورالعمل‌هاي كاربردي و قابل اجرا موجبات سلامتي جامعه را فراهم مي‌آورند.
  وي در ادامه گفت: شش اصل ضروري براي حفظ سلامتي انسان از مباحث بسيار ارزشمند طب سنتي ايران است كه شامل آب، هوا، خوردني‌ها، آشاميدني‌ها، خواب و بيداري، حركت و سكون (ورزش) مي‌باشد كه در اين ميان نقش تغذيه در حفظ تندرستي افراد بسيار حائز اهميت و اساسي است چرا كه برخورداري از سلامتي بدون داشتن تغذيه صحيح ميسر نيست.
 وي با اشاره به ويژگي‌هاي مهم غلات در مقايسه با ساير دسته‌هاي مواد غذايي گفت: هضم سريع و آسان آن يكي از بارزترين اين ويژگي‌هاست.
 به گفته اين متخصص: طبيعت گندم، گرم واز لحاظ رطوبت و خشكي معتدل به شمار مي‌آيد. بين انواع آردهاي گندم، آردي كه به ميزان كافي سبوس داشته باشد، ارجعيت دارد.
 وي تاكيد كرد: از بين نان‌هاي گندم موجود در جامعه امروزي نان سنگك به جهت دارا بودن سبوس گندم و نيز استفاده كمتر مواد افزودني همچون جوش شيرين در آن بيش از ساير انواع نان توصيه مي‌شود.
 وي عنوان كرد: جو را نيز از ديگر غلات پرمصرف مي‌دانيم كه البته غذائيت آن كمتر از گندم است.طبيعت آن سرد و خشك است و به خاطر طبيعت سردش نفاخ نيز مي‌باشد.
 وي اضافه كرد: از نگاه طب سنتي مداومت برخوردن نان جو برخلاف نان گندم سبب لاغري مي‌گردد.
 وي با اشاره به اينكه برنج نيز جزء غلات پرمصرف جامعه امروزي است گفت: غذائيت برنج كمتر از گندم و بيشتر از ساير غلات مي‌باشد.
 وي در پايان تصريح كرد: مداومت برخوردن برنج موجب چاقي و افزايش وزن است. برخي افراد به دلايلي به جاي نان گندم يا جو از نان برنج استفاده مي‌كنند، نان برنج از نان دير هضم‌تر بوده و ممكن است در برخي افراد ايجاد مشكل نمايد.
 
 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :