کد خبر : 3422
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۳:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 381 بازدید

مراتع لرستان قربانی کوچ زودهنگام/ دامداران به تقویم کوچ توجه کنند

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ کوچ زودهنگام عشایر استانهای همجوار لرستان موجب وارد آمدن خسارات زیادی به مراتع این استان که در مسیر کوچ عشایر قرار دارد می شود که باید برای این امر تدابیری اندیشیده شود. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: باید دستگاههای متولی […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ کوچ زودهنگام عشایر استانهای همجوار لرستان موجب وارد آمدن خسارات زیادی به مراتع این استان که در مسیر کوچ عشایر قرار دارد می شود که باید برای این امر تدابیری اندیشیده شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: باید دستگاههای متولی امر به گونه ای برنامه ریزی کنند که عشایر کوچ زودهنگام نداشته باشند.

علیرضا احمدوند با اشاره به آماده باش این اداره کل در ایام کوچ عشایر در راستای حراست از منابع طبیعی استان افزود: در این راستا برای تامین خودرو و نیروی لازم درخواست همکاری کرده ایم.

وی با بیان اینکه لرستان در چهارراه کوچ عشایر واقع شده است، عنوان کرد: در این راستا باید اعتباری برای افزایش گشتها به این اداره کل اختصاص یابد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان ادامه داد: همچنین به منظور جلوگیری از کوچ زود هنگام عشایر اداره کل امور عشایری باید امکانات لازم برای کوچ نشینان را فراهم کند تا از میزان خسارات به منابع طبیعی کاسته شود.

احمدوند با اشاره به هماهنگی با جهاد کشاورزی استان به منظور توزیع علوفه میان عشایر کوچ رو افزود: همچنین هماهنگی لازم برای تامین آب مورد نیاز عشایر با امور عشایری صورت گرفته است.

وی با اشاره به توزیع اطلاعیه هایی میان عشایر کوچ رو یادآور شد: در این اطلاعیه ها از دامداران خواسته شده است که به تقویم کوچ توجه داشته باشند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :