کد خبر : 34587
تاریخ انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 90 بازدید

رئیس دستگاه قضا: سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل متین و منطقی بود/ مذاكره با غرب و آمریکا ممنوعیت ذاتي ندارد

  رئيس قوه قضاييه با متين و منطقي خواندن سخنان رئيس جمهور در مجمع سازمان ملل گفت: مذاكره و روابط ايران با ديگر كشورها ممنوع ذاتي نيست و آنچه موجب تاخير و يا انجام شدن برخي مذاكرات شده بود مرهون بي‌اعتمادي به صداقت در گفتار و رفتار غربي‌ها و بويژه آمريكايي ها بود. به گزارش […]

IMG14411955

 

رئيس قوه قضاييه با متين و منطقي خواندن سخنان رئيس جمهور در مجمع سازمان ملل گفت: مذاكره و روابط ايران با ديگر كشورها ممنوع ذاتي نيست و آنچه موجب تاخير و يا انجام شدن برخي مذاكرات شده بود مرهون بي‌اعتمادي به صداقت در گفتار و رفتار غربي‌ها و بويژه آمريكايي ها بود.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: آيت الله آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي اقتدار ايران اسلامي و صدور ارزش‌هاي انقلاب را مرهون فداكاري رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: در دوران دفاع مقدس ارزش‌هاي بسياري پديد آمد و ماندگار شد و بر همه ما فرض است در هر زمان و تاريخي اين ارزش‌ها را گرامي بداريم و نگذاريم كه از خاطره نسل‌هاي آينده فراموش شود. انقلاب با جنگ صادر نمي‌شود بلكه با فرهنگ عاشورايي مي‌توان آن را به جهان صادر كرد آنگونه كه در سال‌هاي گذشته شاهد بوديم.

وی ايثارگران و رزمندگان دفاع مقدس را انسان هايي پاك‌باخته و بزرگ توصيف كرد كه براي سربلندي كشور و رسيدن كشور به نقطه اوج و اقتدار از جان خود گذشتند و با اتكا بر فرهنگ عاشورايي، مشعل فروزان ايثار و شهادت را ماندگار كردند. در همين جا بر خود فرض مي‌دانيم كه از همه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي: سپاه پاسداران، ارتش، بسيج و ساير نيروهاي مسلح كه با صلابت در دوران دفاع مقدس ايستادند و براي ملت و نظام اسلامي سرفرازي و اقتدار خريدند، تشكر كنيم.

آيت الله آملي لاريجاني در ادامه به سخنراني رئيس جمهور كشورمان در مجمع عمومي سازمان ملل اشاره كرد و با متين و منطقي خواندن سخنان رئيس جمهور گفت: مذاكره و روابط ايران با ديگر كشورها ممنوع ذاتي نيست و آنچه موجب تاخير و يا انجام شدن برخي مذاكرات شده بود مرهون بي‌اعتمادي به صداقت در گفتار و رفتار غربي‌ها و بويژه آمريكايي ها بود.

رئيس قوه قضاييه با استناد به سخنان مقام معظم رهبري مبني بر اينكه ملت ايران سابقه خوبي از غربي‌ها و به خصوص آمريكا نديده است سخنان رئيس جمهور آمريكا در ابتداي حضور در عرصه سياسي و اجرايي آن كشور و اعمال متعاقب آن را نمونه‌اي از رفتار و گفتار غيرصادقانه آمريكايي‌ها عليه ملت و دولت ايران اعلام كرد و افزود: رئيس جمهور آمريكا در بدو ورود خود شعار تغيير سرداد و مدعي شد كه دست دوستي به طرف ملت ايران دراز مي كند اما در عمل با تحريم‌هاي بي‌سابقه، مشت آهنين خود را به مردم ايران نشان داد و اكنون ملت ايران فرصت اعتماد سازي دوباره‌اي به اوباما و دولتمردان آمريكا داده است كه بتوانند اعتماد ملت ايران را جلب كنند.

وی با تاكيد بر اينكه نظام جمهوري اسلامي ايران در صورت وجود شرايط عادلانه و عزتمند و احترام متقابل ابايي از مذاكره ندارد به سخنان رئيس جمهور آمريكا در سازمان ملل درباره رفتار عملي مسئولان ايران اشاره كرد و گفت: در واقع اين ملت ايران است كه منتظر رفتار صادقانه آمريكايي ها و غربي‌ها است و اين آنها هستند كه بايد در عمل نشان دهند كه آيا به صحبت‌هاي خود پايبند خواهند ماند و آيا دست از رفتار متخاصم و متناقض خود با ايرانيان برخواهند داشت؟

رئيس قوه قضاييه مذاكره را «در شرايط كاملاً عادلانه و متساوي و بر مبناي اعتماد عملي و تكريم متقابل» قابل اجرايي شدن دانست و تاكيد كرد: در چنين مذاكره‌اي احتمال رسيدن به نتايج مثبت وجود دارد.

آيت الله آملي لاريجاني القاي برخي رسانه هاي غربي درباره عقب‌نشيني و يا چرخش و نرمش ايران را نادرست و كذب خواند وافزود: ملت ايران در جريان غني‌سازي و استفاده از انرژي هسته‌اي حق خود را مي‌خواهد و از حق خود عقب نخواهد نشست و شرايط روزهاي اخير نشانگر پايبندي ملت و نظام اسلامي ايران به خواسته‌هاي خود و عقب‌نشيني غربي‌هاست چرا كه اهداف ملت ايران عوض نشده و گرچه ممكن است تاكتيك‌ها عوض شوند اما هيچ‌كس نمي‌تواند و حق ندارد از حقوق هسته‌اي ملت كوتاه بيايد و اميدواريم با رفتار معقول كشورهاي غربي موانع پيش روي مذاكرات برداشته شود.

 

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :