کد خبر : 34691
تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 399 بازدید

ملکشاهی : لرستان از قافله توسعه عقب مانده است/ ضعف زیرساختهای سرمایه گذاری در استان

    میرملاس نیوز/سرویس سیاسی:رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید این موضوع را بپذیریم که با توجه به توسعه فزاینده ای که در کشور رخ داده، استان لرستان از این قافله تا حدود زیادی عقب مانده است. به گزارش میرملاس نیوز  به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی عصر شنبه در مراسم […]

 

 

میرملاس نیوز/سرویس سیاسی:رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید این موضوع را بپذیریم که با توجه به توسعه فزاینده ای که در کشور رخ داده، استان لرستان از این قافله تا حدود زیادی عقب مانده است.

به گزارش میرملاس نیوز  به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی عصر شنبه در مراسم تودبع و معارفه استاندار لرستان با بیان اینکه آقای بازوند استاندار جدید لرستان چهره آشنایی برای مردم لرستان است، اظهار داشت: ایشان زمانی که در سمت معاون عمرانی استانداری لرستان بودند خاطرات بسیار خوشی در ذهن مردم لرستان از خود به جای گذاشته اند.

وی با بیان اینکه انتخاب آقای بازوند موجی از خوشحالی در بین مردم لرستان ایجاد کرده است، ادامه داد: از این رو از رئیس جمهوری و همچنین وزیر کشور به خاطر لبیک گفتن به خواست مردم، روحانیت، ائمه جمعه، نمایندگان و مردم استان تشکر می کنیم.

ملکشاهی با بیان اینکه استان لرستان دارای ظرفیتهای ویژه ای در بخشهای مختلف است، عنوان کرد: لرستان در زمینه های مختلف مانند منابع انسانی، خاک غنی، وجود ۸۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی، معادن غنی، گردشگری و … دارای ظرفیتهای فراوانی است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول ۳۰ سال گذشته کارهای فراوانی در استان لرستان توسط دولت انجام شده است، عنوان کرد: این امر موجب شده که استان لرستان امروز قابل قیاس با ۲۰ سال گذشته نباشد.

ملکشاهی ادامه داد: با این وجود باید این موضوع را بپذیریم که با توجه به توسعه فزاینده ای که در کشور رخ داده، استان لرستان از این قافله تا حدود زیادی عقب مانده است.

وی تصریح کرد: در این راستا اصلی ترین وظیفه مسئولین، استاندار و نمایندگان باید این باشد که لرستان را از نظر توسعه یافتگی به سایر استانها نزدیک تر و به یک معدل واحد برسانیم.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل عقب ماندگی استان لرستان در زمینه های مختلف عنوان کرد: متاسفانه بعد از جنگ تحمیلی امکان سرمایه گذاری در استان لرستان فراهم نبود و این در حالی بود که در سایر استانهای کشور راه اندازی کارخانجات و صنایع موجب توسعه یافتگی آنها شد.

وی با اشاره به روند خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ در کشور، عنوان کرد: در این راستا دولت باید زیرساختهای لازم را برای حضور بخش خصوصی و همچنین ایجاد انگیزه برای این بخش فراهم کند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در استانهای محروم مانند لرستان زیرساختهای لازم مانند راه، برق، آب، گاز و … ایجاد کند، ادامه داد: متاسفانه استان لرستان به لحاظ وجود زیرساختها در وضعیت بسیار بدی به سر می برد و جایی که زیرساختهای مناسب در آن وجود نداشته باشد به طور حتم بخش خصوصی نیز انگیزه لازم را برای سرمایه گذاری نخواهد داشت.

ملکشاهی با بیان اینکه متاسفانه استان لرستان در زمینه اشتغال جوانان نیز در وضعیت مطلوبی به سر نمی برد و جزء رتبه های اول بیکاری در کشور است، عنوان کرد: متاسفانه مردم لرستان با  وجود عزت نفسی که دارند به لحاظ فشارهای معیشتی در پشت نوبت تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی هستند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

محمود در گفته :

ماشاالله .درود بر ملکشاهی.

كوشكي در گفته :

از سخنان آقای ملکشاهی خیلی متعجب شدم تو که طرفدار دوستی بودی!!

محمود در گفته :

آقای کوشکی به دفکر منافع شهر واستان نتان باشین نه افکار پوچ برادر سپاس

احمدی از تهران در گفته :

تمام زندگیش اینجوریه

خواننده در گفته :

خیلی از ماها اگرچه به ظاهر در دسته عوام قرار نداریم ولی دچار نوعی عوام زدگی شده و حرفهای عوامانه را نشخوار می کنیم .به جمله اقای کوشکی خوب توجه کنید:نیت خوانی ,گذاشتن حرف در دهان دیگران و بالاخره تخریب در ان موج میزند .بابا مردم اسمانها و زمین را دور زدند انوقت ما سعی امان شده اینکه وجهه ی کسی را تخریب کنیم و او را به زیر بکشیم . اینچه آفتیست که ما بدان مبتلا شده ایم ؟این چنین آشفته که ماییم خدا رحم کند ****همه محتاج دعاییم خدا رحم کند .

سعيد بهروزي در گفته :

بسمه تعالی

استاندار محترم استان لرستان جناب آقای مهندس هوشنگ بازوند

سلامٌ علیکم؛

احتراماً به استحضار می رساند که ما فارغ التحصیلان رشته بهداشت عمومی گرایش مبارزه با بیماریها و بهداشت خانواده و بهداشت محیط(قریب به ۳۰ نفر) در آزمون استخدامی استانداری استان لرستان شرکت نموده و موفق به کسب حد نصاب،جهت قبولی در آزمون شده ایم. اما به دلیل دارا بودن مدرک کارشناسی از تشکیل پرونده جهت دارندگان مدرک کارشناسی در کارگزینی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ممانعت به عمل آمده است. از این نظر که اکثر قبول شدگان در آزمون علی الخصوص رشته مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط و بهداشت خانواده دارای مدرک کارشناسی می باشند و حتی یک نفر به عنوان ذخیره در این آزمون اعلام نشده و معترض شخصی وجود ندارد و اکثر شرکت کنندگان متاهل و دارای فرزند هستند و از نظر سنی از حد قانونی جهت استخدام خارج می شوند و در طول یک دهه گذشته هیچ آزمون استخدامی جهت جذب نیروی کارشناسی در استان لرستان برگزار نشده است.تمامی رشته های مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این آزمون استخدامی کاردان و کارشناس انتخاب شده است بجز رشته مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط که کاردان انتخاب شده است. در نسخه اولیه آگهی استخدامی زمان ثبت نام برای رشته بهداشت حرفه ای فقط کاردان ذکر شده بود که این آگهی بعد از اعلام نتایج به کاردان و کارشناس تغییر پیدا کرد.قضیه کاردان و کارشناس مختص استان لرستان و خصوصا دانشگاه علوم پزشکی لرستان است.آیا گرفتن مدرک کارشناسی از طرف ما کار خطایی بوده؟ طی پیگیری های انجام شده از طریق استانداری لرستان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان هیچ همکاری از طرف این دو ارگان صورت نگرفت.لذا بدینوسیله از شما مقام مسوول و محترم تقاضای مساعدت و همکاری می شود که در این مورد دستورات لازم را مبذول فرمایید.

* مسوولین استان می خواهند ما را جذب نکنند و پستها خالی بماند، به کدامین گناه نکرده؟
* در صورت لزوم حاضر به انجام تعهد محضری می باشیم که ادعایی نداشته و دیگر ادامه تحصیل ندهیم!
* تمام کاردانها در طول یک دهه گذشته جذب شده اند و دیگر کاردانی نمانده که جذب شود!
* در طول یک دهه گذشته هیچ آزمونی جهت جذب کارشناس بهداشت صورت نگرفته است !
* گرفتن مجوز آزمون استخدامی کار آسانی نیست و گرفتن آزمون استخدامی برای دولت هزینه بر می باشد !
* طبق آمار واحد تشکیلات دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۴۵ پست کارشناس بهداشت عمومی و ۳۰ پست کارشناس بهداشت محیط خالی می باشد!

اجرکم عند اله
جمعی از فارغ التحصیلان کارشناسی رشته بهداشت مبارزه با بیماریها ، محیط و خانواده استان لرستان

سوری در گفته :

درود بر شرفت اقای ملکشاهی

عارف در گفته :

همش که متاسفانه شد

آرش از کوهدشت در گفته :

درود بر شرف ملکشاهی و کوهدشت و کوهدشتی یک سوال چرا از بین نمایندگان استان همیشه آقای ملکشاهی بعنوان سخنران و بزرگ نمایندگان نطق میکنن غیر از لیاقت و توانایی وبزرگواری ایشون چه علت دگه میتونه داشته باشه

با سلام ایشان رییس مجمع نمایندگان است و به نمایندگی از همه آنان صحبت می کند

در کدام تریبون نطق ذاشتند در تریبون بودجه یا رای وزرا ما که ایشان را از رساناهای کشوری زیارت نکردیمشاید پس از شامی یانهری که مهمانی می شود ابراز وجود کنند

پارسا در گفته :

ظاهر انسانها خوبه ولی باطن خوش خط وخال نمیدونم

امیر در گفته :

اقای ملکشاهی با سلام وخسته نباشید انشالله در پست های فرمانداری و معاونت از انسانهای پاکی چون احمد رحمتی شاهیوند استفاده کنی ایشان انسان پاک وسالمی می باشدو دوران شورای شهر بیانگر صداقت و پاک دستی و عدم استفاده از اقوام در شهرداری می باشد پس دریاب……

دانشگاهی در گفته :

همه ما به وجود شخصیتی نظیر آقای ملکشاهی در استان لرستان به خود می بالیم خداوند ایشان را حفظ نماید و همه ما وظیفه داریم از ایشان و همه نیروهای انسانی متعهد و متخصص این استان حمایت جدی بکنیم و نخبه کشی و بومی کشی رو کنار بذاریم
به امید حق

صادق غ در گفته :

با سلام
ازاین همه همت ،تلاش ودلسوزی صادقانه جناب آقای ملکشاهی تقدیروتشکرمی کنیم خداحفظش کنه

مرادروشنی در گفته :

افتخارمیکنم لرستانی وکوهدشتی هستم وخاک پاک این سرزمین برایم عزیزترازهرسرمایه ایست وقتی صداقت وصراحت توام باادب وآداب وحرفی مبتنی برمنطق واستدلال وبیانی ازسرسوزدل وخیرخواهانه میبینم احساس غرورمیکنم البته کم نیستندهمشهریانی که رفتارومنش وسلوکشان جزاین نیست جه آنانکه به فضای مجازی دسترسی دارند ویاآنانکه به هردلیلی هنوزورودبه این عرصه پیدانکرده اندچرامااهل قلم وگفتمان وکسانی که بیش ازسه دهه تجربیات گرانسنگ تلخ وشیرین کورانهای متعددراکه غالبا برآیندماحصل نوع رفتارو تعامل درونی وبیرونی رابادریافت بازخوردهای گوناگون تجربه نموده ایم هنوزهم متوسل به ادبیاتی میشویم که هیچ خیروبرکتی را حتی برای خودمان درپی نداشته است بعنوان یک همشهری دوستدارقاطبه همشهریانم توصیه میکنم۱-همیشه درنوع بیان ونوشتارخودراجای مخاطب تصورکنیم۲-قدردان حضورنخبگانمان وهمه کسانی که درعرصه های مختلف درتلاش وتکاپوی پیشرفت وآبادانی دیارمان هستندباشیم۳-درنوع نقادی عملکردها رعایت انصاف وحقانیت موضوع رابنماییم ۴-همیشه مشوق مدیران وخدمتگزاران درعرصه هاوسطوح مدیریتی حتی بخاطراقدامی اگرکوچک باشیم قطعاانگیزه تلاش رامضاعف وبابیان یک خداقوت انرژی خدمتگزاری رادوجندان خواهدنمود۵-اینجانب نیزبه سهم خودم عرض میکنم جناب آقای ملکشاهی خداقوت موفق باشید

مراد سلام تو هم

میرزایی اصل در گفته :

آقای ملکشاهی خسته نباشید خدا قوت مایه افتخار است که نماینده شهرمان رئیس مجمع نمایندگان استان است و در مراسم تودیع و معارفه استاندار سخنران جلسه می باشد

ناشناس در گفته :

enshallah haj malekshahi movafagh bashand

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :