کد خبر : 34691
تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 405 بازدید

ملکشاهی : لرستان از قافله توسعه عقب مانده است/ ضعف زیرساختهای سرمایه گذاری در استان

    میرملاس نیوز/سرویس سیاسی:رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید این موضوع را بپذیریم که با توجه به توسعه فزاینده ای که در کشور رخ داده، استان لرستان از این قافله تا حدود زیادی عقب مانده است. به گزارش میرملاس نیوز  به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی عصر شنبه در مراسم […]

 

 

میرملاس نیوز/سرویس سیاسی:رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید این موضوع را بپذیریم که با توجه به توسعه فزاینده ای که در کشور رخ داده، استان لرستان از این قافله تا حدود زیادی عقب مانده است.

به گزارش میرملاس نیوز  به نقل از مهر، الهیار ملکشاهی عصر شنبه در مراسم تودبع و معارفه استاندار لرستان با بیان اینکه آقای بازوند استاندار جدید لرستان چهره آشنایی برای مردم لرستان است، اظهار داشت: ایشان زمانی که در سمت معاون عمرانی استانداری لرستان بودند خاطرات بسیار خوشی در ذهن مردم لرستان از خود به جای گذاشته اند.

وی با بیان اینکه انتخاب آقای بازوند موجی از خوشحالی در بین مردم لرستان ایجاد کرده است، ادامه داد: از این رو از رئیس جمهوری و همچنین وزیر کشور به خاطر لبیک گفتن به خواست مردم، روحانیت، ائمه جمعه، نمایندگان و مردم استان تشکر می کنیم.

ملکشاهی با بیان اینکه استان لرستان دارای ظرفیتهای ویژه ای در بخشهای مختلف است، عنوان کرد: لرستان در زمینه های مختلف مانند منابع انسانی، خاک غنی، وجود 800 هزار هکتار زمین کشاورزی، معادن غنی، گردشگری و … دارای ظرفیتهای فراوانی است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول 30 سال گذشته کارهای فراوانی در استان لرستان توسط دولت انجام شده است، عنوان کرد: این امر موجب شده که استان لرستان امروز قابل قیاس با 20 سال گذشته نباشد.

ملکشاهی ادامه داد: با این وجود باید این موضوع را بپذیریم که با توجه به توسعه فزاینده ای که در کشور رخ داده، استان لرستان از این قافله تا حدود زیادی عقب مانده است.

وی تصریح کرد: در این راستا اصلی ترین وظیفه مسئولین، استاندار و نمایندگان باید این باشد که لرستان را از نظر توسعه یافتگی به سایر استانها نزدیک تر و به یک معدل واحد برسانیم.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل عقب ماندگی استان لرستان در زمینه های مختلف عنوان کرد: متاسفانه بعد از جنگ تحمیلی امکان سرمایه گذاری در استان لرستان فراهم نبود و این در حالی بود که در سایر استانهای کشور راه اندازی کارخانجات و صنایع موجب توسعه یافتگی آنها شد.

وی با اشاره به روند خصوصی سازی و اجرای اصل 44 در کشور، عنوان کرد: در این راستا دولت باید زیرساختهای لازم را برای حضور بخش خصوصی و همچنین ایجاد انگیزه برای این بخش فراهم کند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در استانهای محروم مانند لرستان زیرساختهای لازم مانند راه، برق، آب، گاز و … ایجاد کند، ادامه داد: متاسفانه استان لرستان به لحاظ وجود زیرساختها در وضعیت بسیار بدی به سر می برد و جایی که زیرساختهای مناسب در آن وجود نداشته باشد به طور حتم بخش خصوصی نیز انگیزه لازم را برای سرمایه گذاری نخواهد داشت.

ملکشاهی با بیان اینکه متاسفانه استان لرستان در زمینه اشتغال جوانان نیز در وضعیت مطلوبی به سر نمی برد و جزء رتبه های اول بیکاری در کشور است، عنوان کرد: متاسفانه مردم لرستان با  وجود عزت نفسی که دارند به لحاظ فشارهای معیشتی در پشت نوبت تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای حمایتی هستند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

محمود در گفته :

ماشاالله .درود بر ملکشاهی.

[پاسخ]

كوشكي در گفته :

از سخنان آقاي ملكشاهي خيلي متعجب شدم تو كه طرفدار دوستي بودي!!

[پاسخ]

محمود پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ مهر , ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷:

آقای کوشکی به دفکر منافع شهر واستان نتان باشین نه افکار پوچ برادر سپاس

[پاسخ]

احمدی از تهران در گفته :

تمام زندگیش اینجوریه

[پاسخ]

خواننده در گفته :

خیلی از ماها اگرچه به ظاهر در دسته عوام قرار نداریم ولی دچار نوعی عوام زدگی شده و حرفهای عوامانه را نشخوار می کنیم .به جمله اقای کوشکی خوب توجه کنید:نیت خوانی ,گذاشتن حرف در دهان دیگران و بالاخره تخریب در ان موج میزند .بابا مردم اسمانها و زمین را دور زدند انوقت ما سعی امان شده اینکه وجهه ی کسی را تخریب کنیم و او را به زیر بکشیم . اینچه آفتیست که ما بدان مبتلا شده ایم ؟این چنین آشفته که ماییم خدا رحم کند ****همه محتاج دعاییم خدا رحم کند .

[پاسخ]

سعيد بهروزي در گفته :

بسمه تعالي

استاندار محترم استان لرستان جناب آقاي مهندس هوشنگ بازوند

سلامٌ عليكم؛

احتراماً به استحضار مي رساند كه ما فارغ التحصيلان رشته بهداشت عمومي گرايش مبارزه با بيماريها و بهداشت خانواده و بهداشت محيط(قريب به 30 نفر) در آزمون استخدامي استانداري استان لرستان شركت نموده و موفق به كسب حد نصاب،جهت قبولي در آزمون شده ايم. اما به دليل دارا بودن مدرك كارشناسي از تشكيل پرونده جهت دارندگان مدرك كارشناسي در كارگزيني دانشگاه علوم پزشكي لرستان ممانعت به عمل آمده است. از اين نظر كه اكثر قبول شدگان در آزمون علي الخصوص رشته مبارزه با بيماريها و بهداشت محيط و بهداشت خانواده داراي مدرك كارشناسي مي باشند و حتي يك نفر به عنوان ذخيره در اين آزمون اعلام نشده و معترض شخصي وجود ندارد و اكثر شركت كنندگان متاهل و داراي فرزند هستند و از نظر سني از حد قانوني جهت استخدام خارج مي شوند و در طول يك دهه گذشته هيچ آزمون استخدامي جهت جذب نيروي كارشناسي در استان لرستان برگزار نشده است.تمامي رشته هاي مورد نياز دانشگاه علوم پزشكي لرستان در اين آزمون استخدامي كاردان و كارشناس انتخاب شده است بجز رشته مبارزه با بيماريها و بهداشت محيط كه كاردان انتخاب شده است. در نسخه اوليه آگهي استخدامي زمان ثبت نام براي رشته بهداشت حرفه اي فقط كاردان ذكر شده بود كه اين آگهي بعد از اعلام نتايج به كاردان و كارشناس تغيير پيدا كرد.قضيه كاردان و كارشناس مختص استان لرستان و خصوصا دانشگاه علوم پزشكي لرستان است.آيا گرفتن مدرك كارشناسي از طرف ما كار خطايي بوده؟ طي پيگيري هاي انجام شده از طريق استانداري لرستان و دانشگاه علوم پزشكي لرستان هيچ همكاري از طرف اين دو ارگان صورت نگرفت.لذا بدينوسيله از شما مقام مسوول و محترم تقاضاي مساعدت و همكاري مي شود كه در اين مورد دستورات لازم را مبذول فرماييد.

* مسوولين استان مي خواهند ما را جذب نكنند و پستها خالي بماند، به كدامين گناه نكرده؟
* در صورت لزوم حاضر به انجام تعهد محضري مي باشيم كه ادعايي نداشته و ديگر ادامه تحصيل ندهيم!
* تمام كاردانها در طول يك دهه گذشته جذب شده اند و ديگر كارداني نمانده كه جذب شود!
* در طول يك دهه گذشته هيچ آزموني جهت جذب كارشناس بهداشت صورت نگرفته است !
* گرفتن مجوز آزمون استخدامي كار آساني نيست و گرفتن آزمون استخدامي براي دولت هزينه بر مي باشد !
* طبق آمار واحد تشكيلات دانشگاه علوم پزشكي لرستان 45 پست كارشناس بهداشت عمومي و 30 پست كارشناس بهداشت محيط خالي مي باشد!

اجركم عند اله
جمعي از فارغ التحصيلان كارشناسي رشته بهداشت مبارزه با بيماريها ، محيط و خانواده استان لرستان

[پاسخ]

سوری در گفته :

درود بر شرفت اقای ملکشاهی

[پاسخ]

عارف در گفته :

همش که متاسفانه شد

[پاسخ]

آرش از کوهدشت در گفته :

درود بر شرف ملکشاهی و کوهدشت و کوهدشتی یک سوال چرا از بین نمایندگان استان همیشه آقای ملکشاهی بعنوان سخنران و بزرگ نمایندگان نطق میکنن غیر از لیاقت و توانایی وبزرگواری ایشون چه علت دگه میتونه داشته باشه

[پاسخ]

ن پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ مهر , ۱۳۹۲ ۰۷:۲۸:

با سلام ایشان رییس مجمع نمایندگان است و به نمایندگی از همه آنان صحبت می کند

[پاسخ]

ف پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ مهر , ۱۳۹۲ ۱۷:۲۰:

در کدام تریبون نطق ذاشتند در تریبون بودجه یا رای وزرا ما که ایشان را از رساناهای کشوری زیارت نکردیمشاید پس از شامی یانهری که مهمانی می شود ابراز وجود کنند

[پاسخ]

پارسا در گفته :

ظاهر انسانها خوبه ولي باطن خوش خط وخال نميدونم

[پاسخ]

امیر در گفته :

اقای ملکشاهی با سلام وخسته نباشید انشالله در پست های فرمانداری و معاونت از انسانهای پاکی چون احمد رحمتی شاهیوند استفاده کنی ایشان انسان پاک وسالمی می باشدو دوران شورای شهر بیانگر صداقت و پاک دستی و عدم استفاده از اقوام در شهرداری می باشد پس دریاب……

[پاسخ]

دانشگاهی در گفته :

همه ما به وجود شخصیتی نظیر آقای ملکشاهی در استان لرستان به خود می بالیم خداوند ایشان را حفظ نماید و همه ما وظیفه داریم از ایشان و همه نیروهای انسانی متعهد و متخصص این استان حمایت جدی بکنیم و نخبه کشی و بومی کشی رو کنار بذاریم
به امید حق

[پاسخ]

صادق غ در گفته :

با سلام
ازاین همه همت ،تلاش ودلسوزی صادقانه جناب آقای ملکشاهی تقدیروتشکرمی کنیم خداحفظش کنه

[پاسخ]

مرادروشنی در گفته :

افتخارمیکنم لرستانی وکوهدشتی هستم وخاک پاک این سرزمین برایم عزیزترازهرسرمایه ایست وقتی صداقت وصراحت توام باادب وآداب وحرفی مبتنی برمنطق واستدلال وبیانی ازسرسوزدل وخیرخواهانه میبینم احساس غرورمیکنم البته کم نیستندهمشهریانی که رفتارومنش وسلوکشان جزاین نیست جه آنانکه به فضای مجازی دسترسی دارند ویاآنانکه به هردلیلی هنوزورودبه این عرصه پیدانکرده اندچرامااهل قلم وگفتمان وکسانی که بیش ازسه دهه تجربیات گرانسنگ تلخ وشیرین کورانهای متعددراکه غالبا برآیندماحصل نوع رفتارو تعامل درونی وبیرونی رابادریافت بازخوردهای گوناگون تجربه نموده ایم هنوزهم متوسل به ادبیاتی میشویم که هیچ خیروبرکتی را حتی برای خودمان درپی نداشته است بعنوان یک همشهری دوستدارقاطبه همشهریانم توصیه میکنم1-همیشه درنوع بیان ونوشتارخودراجای مخاطب تصورکنیم2-قدردان حضورنخبگانمان وهمه کسانی که درعرصه های مختلف درتلاش وتکاپوی پیشرفت وآبادانی دیارمان هستندباشیم3-درنوع نقادی عملکردها رعایت انصاف وحقانیت موضوع رابنماییم 4-همیشه مشوق مدیران وخدمتگزاران درعرصه هاوسطوح مدیریتی حتی بخاطراقدامی اگرکوچک باشیم قطعاانگیزه تلاش رامضاعف وبابیان یک خداقوت انرژی خدمتگزاری رادوجندان خواهدنمود5-اینجانب نیزبه سهم خودم عرض میکنم جناب آقای ملکشاهی خداقوت موفق باشید

[پاسخ]

ف پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ مهر , ۱۳۹۲ ۱۷:۲۲:

مراد سلام تو هم

[پاسخ]

میرزایی اصل در گفته :

آقای ملکشاهی خسته نباشید خدا قوت مایه افتخار است که نماینده شهرمان رئیس مجمع نمایندگان استان است و در مراسم تودیع و معارفه استاندار سخنران جلسه می باشد

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

enshallah haj malekshahi movafagh bashand

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :