کد خبر : 34841
تاریخ انتشار : ۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 267 بازدید

ابراهیمی : 100 میلیون تومان مصوبه ی دولت براي محافظت از “ميرملاس” تخصيص داده نشده است / ایده ی محفظه شيشه اي نشكن غیر کارشناسی بود

    معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري لرستان گفت: اعتبار تعيين شده براي محافظت از نقاشي هاي غار تاريخي ميرملاس كوهدشت اختصاص داده نشده است. به گزارش میرملاس نیوز ؛ رامين ابراهيمي  افزود: در سال ۹۱مبلغ يك ميليارد ريال اعتبار محافظت از نقاشي هاي اين اثر تاريخي در نظر گرفته […]

IMG_6542
 
 
معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري لرستان گفت: اعتبار تعيين شده براي محافظت از نقاشي هاي غار تاريخي ميرملاس كوهدشت اختصاص داده نشده است.
به گزارش میرملاس نیوز ؛ رامين ابراهيمي  افزود: در سال ۹۱مبلغ يك ميليارد ريال اعتبار محافظت از نقاشي هاي اين اثر تاريخي در نظر گرفته شد كه اين ميزان اعتبار تاكنون تخصيص نيافته است.
وي با تاكيد بر ساماندهي وضعيت غار و نقاشي هاي تاريخي ميرملاس در شهرستان كوهدشت اظهار داشت: ايجاد محفظه شيشه اي نشكن براي حراست از اين نقاشي ها به تصويب رسيده بود كه تاكنون اعتباري در اين راستا جذب نشده است.
وي با بيان اينكه ايده ايجاد محفظه شيشه اي نشكن در اصل صحيح و علمي نيست تصريح كرد: ايجاد اين محفظه براي نقاشي هاي ميرملاس منطقي نيست و بايد در اين راستا طرح ديگري تدوين ، ارائه و اجرا شود.
غار ۱۲ هزار ساله ميرملاس” كه در ۱۷ كيلومتري شمال كوهدشت در بالاي كوهي به نام ” سرسورِن ” واقع شده نخستين غاري است كه بر روي ديوار آن كه قسمت هايي از آن نيز فرو ريخته است، رنگين نگاره هايي كشف شد.
 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

معلم در گفته :

معاونین ریش پرفسوری دارند عجب

[پاسخ]

دوست در گفته :

لطفاً اینقدر نگویید غار میرملاس!
یا معنی غار را نمی دانید و یا اصلاً میر ملاس را از نزدیک ندیده اید!
این نقاشی ها بر روی دیواره کوه واقع شده اند و اصلاً در آن منطقه غاری وجود ندارد. پس بهتر است بگوییم “دیوار نگاره ” یا “نقاشی صخره ای”
نمیدانم چرا بچه های کوهدشت این اشتباه را مرتکب می شوند و همیشه لفظ غار را برای این نقاشی ها بکار میبرند. درضمن این نقاشی ها فقط منحصر به میرملاس نیست بلکه در هومیان نیز مشابه آن وجود دارد و به نظر اینجانب از بعضی جهات خیلی مهمتر و زیباتر از نقاشی های میرملاس هستند.

[پاسخ]

کوهدشت در گفته :

بهشون میاد .این هم افتخار کوهدشت

[پاسخ]

ابراهیمی از اصفهان در گفته :

درود بر پرفسور میراث فرهنگی

[پاسخ]

رامین ابراهیمی در گفته :

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان و همشهریان عزیز
در سال 91ئر خصوص طرح مطالعه و ساماندهی سنگ نگاره های میرملاس و هومیان مبلغ 100میلیون تومان از محل اعتبارات استانی مصوب گردید که متأسفانه علیرغم تهیه تهیه طرح اولیه و پروپزال طرح با همکاری و مشورت اساتید بنام دانشگاه های کشور ،مبلغی جهت اجرا به این اداره کل تخصیص نیافت. علی ایحال امسال نیزبا تلاش و پیگیری فراوان مبلغ 150میلیون تومان مصوب گردیده که با پیگیری و کوشش همه مسئولان امید داریم که تخصیص اعتبار کافی محقق گردد و این امر لازم و ضروری به مرحله اجرا برسد.
در ضمن در خصوص کلیات طرح بایستی به اطلاع برسانم که ایده ایجاد محفظه شیشه ای نشکن یک ایده اولیه بوده که با بررسی بیشتر و با مطالعه عمیق،آسیب شناسی ،آسیب نگاری، بررسی شرایط محیطی و شرایط سنگ نگاره ها، طرح حفاظت و ساماندهی تهیه می گردد
رامین ابراهیمی معاون میراث فرهنگی

[پاسخ]

داریوش ابراهیمی در گفته :

سپاس از جناب مهندس بخاطر توضیحاتشون، امیدوارم زحمات عالی و دوستان منجر به راهکاری علمی و عملی برای نگه داشت این رنگین نگاره های ارشمند، شود.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ مهر , ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷:

کی کجا مهندسیشون گرفتند

[پاسخ]

همشهری در گفته :

در پاسخ دوست عزیز(ناشناس)
ایشان لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه خرم آباد و دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه بروجرد هستند و از سال 1387پایه 3 مهندسی عمران می باشند
در ضمن سوابق تحصیلی ایشان در دوران تحصیل در مدارس شهرستان برای همه همکلاسها و مدرسان به عنوان یک دانش آموز نخبه و باهوش مورد تءیید می باشد

[پاسخ]

اسد ابراهيمي در گفته :

براي مهندس ابراهيمي آرزوي توفيق دارم و اميدوارم در به ثمر رساندن اين پروژه همچون پروژه هاي قبلي ميراث فرهنگيموفق باشند.

[پاسخ]

کمیل سرتیپ نیا در گفته :

دوست عزیز جناب آقای ابراهیمی
امیدوارم همیشه موفق و موید باشی و با کمک خداوند بزرگ پله های ترقی رو طی کنی

[پاسخ]

گاو مرو در گفته :

سلام مهندس ،موفق و پیروز باشی.

[پاسخ]

شریفه محمدیان در گفته :

مسئولین عزیز دیر به فکر افتادین نقش ونگاری وجود نداره که ازش محافظت کنید همشون نابود شدن من حند روز پیش اونجا بودم فقط تاسف خوردم که میراثمان جلو چشم همه نابود شده.مگه تا حالا این مسئولین کجا بودن.میدونید نمونه این نقاشی هارو فقط در روم دیده شده.اگه محافظت میکردین الان میرملاس هم یه مکان توریستی واسه تمام دنیا بود.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :