کد خبر : 34855
تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 59 بازدید

طی پنج ماهه امسال 34 عنوان کتاب در لرستان به چاپ رسیده است

  مسئول چاپ و نشر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 34 عنوان کتاب در لرستان به چاپ رسیده است.   به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ، حمید گودرزی‌مهر با بیان اینکه این تعداد کتاب در 34 هزار و 500 جلد به چاپ رسیده‌اند، اظهار داشت: این […]

 

مسئول چاپ و نشر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 34 عنوان کتاب در لرستان به چاپ رسیده است. 

 به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ، حمید گودرزی‌مهر با بیان اینکه این تعداد کتاب در 34 هزار و 500 جلد به چاپ رسیده‌اند، اظهار داشت: این تعداد کتاب نسبت با سال گذشته که 22 عنوان بوده بیش از 50 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه 10 عنوان دیگر در نوبت چاپ هستند، افزود: این کتاب‌ها با مضامین تاریخی، دفاع مقدس، اجتماعی، فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی، سروده‌ها و ترانه‌های محلی، علمی و آموزشی تهیه شده است.

مسئول چاپ و نشر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه کار چاپ این آثار در استان انجام می‌شود، اذعان داشت: ناشران باید به این باور برسند که چاپخانه‌های استان لرستان توانمندی لازم برای چاپ و انتشار آثار هنری آن‌ها را دارند.

گودرزی‌مهر خاطرنشان کرد: طی سال گذشته87 عنوان کتاب در لرستان به چاپ رسیده است.

وی یادآور شد: این تعداد کتاب با موضوعات تاریخی، علمی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی و … از مولفان و نویسندگان استان لرستان چاپ شده است.

مسئول چاپ و نشر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بیان داشت: در این مدت ناشران درخواست مجوز چاپ 100عنوان کتاب را داشتند که 87 عنوان آن مجوز چاپ دریافت کرد و به چاپ رسید.

گودرزی‌مهر، ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در میان مردم به ویژه علاقه‌مندان به کتاب را از اهداف چاپ این عناوین کتاب در استان عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که چاپ این تعداد کتاب بتواند موجب رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی در این استان شود.

مسئول چاپ و نشر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه متذکر شد: چاپ کتاب در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن برابر بوده ولی از لحاظ کیفی چاپ کتاب در این مدت از کیفیت خوبی برخوردار بوده است.

گودرزی‌مهر در پایان ابراز کرد: در حال حاضر 50 چاپخانه فعال در سطح لرستان وجود دارد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :