کد خبر : 35048
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 478 بازدید

به بهانه انتخاب استاندار جدید لرستان

  محسن بهاروند / میرملاس نیوز : به بهانه انتخاب استاندار جدید لرستان   / بالاخره با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید استاندار جدید لرستان منصوب شد . چند روز پیش با تصویب هیات دولت مهندس هوشنگ بازوند به عنوان استاندار لرستان منصوب گردید تا بار دیگر امید بر دل مردم لرستان لبخند زند. […]

 

محسن بهاروند / میرملاس نیوز :

به بهانه انتخاب استاندار جدید لرستان

 

/ بالاخره با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید استاندار جدید لرستان منصوب شد . چند روز پیش با تصویب هیات دولت مهندس هوشنگ بازوند به عنوان استاندار لرستان منصوب گردید تا بار دیگر امید بر دل مردم لرستان لبخند زند.

هوشنگ بازوند مردی است لر زبان که تعصبی وافر به قوم اصیل لر و لرستان دارد. وی بارها بر مظلومیت مردم لرستان اذعان کرده و در جمع مسوولین خواستار توجه جدی به این منطقه شده بود.حال با انتخاب وی مردم لرستان امیدشان برای فردایی خوب و خوش دو چندان شده است زیرا نیک می دانند که لرستان تنها به دست شیر مردان لر ساخته می شود.

انتخاب بازوند توسط دولت تدبیر و امید از چند نظر حائز اهمیت است:

۱- وی لر زبان است و زبان مردم لر را به خوبی می فهمد. زیرا مردم لر همواره بی پیرایه سخن می گویند و دوست دارند تا جوابشان را هم بی پیرایه دریافت کنند.

۲- بازوند توان فکری اقتصادی بالایی دارد و این را در مسوولیتهای قبلیش یعنی معاونتهای عمرانی استانهای همدان ُ مرکز ی و لرستان  قبلا به اثبات رسانده است.

۳- بازوند اهل سیاسی کاری نیست زیرا قبل از اینکه سیاسی باشد عمرانی است و همواره به دنبال آبادانی بوده

و این را می توان در حوزه های مسوولیت قبلیش به وضوح مشاهده کرد.

۴- بازوند اهل گروه بازی و رفیق بازی و باند بازی نیست و تنها و تنها کار و تلاش برایش مهم است.

۵- بازوند خود از جنس مردم لرستان است یعنی محرومیت را به خوبی لمس کرده است و قطعا کسی که محرومیت را لمس کرده محرومان را راحت تر درک می کند.

با این شرح توصیه هایی را به  جناب مهندس بازوند استاندار محترم لرستان دارم و آن هم اینکه روحیه قبلیش را حفظ کند . شب و روز به دنبال رفع محرومیتهای استان به ظاهر غنی اما در واقع فقیر باشد.

جناب آقای بازوند وقت بسیار تنگ است انتظار داریم شما هم به مانند استانداران قبلی همتتان عزل و نصب مدیر نباشد. بهتر است توانمندها را به کار بگیرید و خیلی گوش به افراد فرصت طلبی که فقط به دنبال مطامع شخصی هستند نباشید. لر و لرستانی قوی است هم از لحاظ مدیریتی و هم از لحاظ کار و تلاش شما را به خدا از این ظرفیتها استفاده کنید و توان بالای مردم لرستان را به رخ دیگر استانهایی که مدعی اند بکشید.

اگر مردم لرستان نسبت به نصب مدیران غیر بومی اعتراض نمی کنند این از نجابتشان است و اما هر گز نباید از این نجابت سوء استفاده کنیم. شما این آب از جوی رفته را به جوی بازگردانید.

خود شما نیک می دانید لرستانیهای باغیرتی که در استانهای دیگر چه مدیر و چه کارشناس هستند چگونه برای اعتلای آن منطقه تلاش می کنند پس تواناییهای آنان برای همگان به اثبات رسیده شما هم از این پتانسیلها استفاده کنید.

گر چه شما در ابتدای راهی هستید که پر از سنگلاخ و نا همواری است اما با همت بلندتان همه موانع را برطرف خواهید کرد به شرطی که از ظرفیتهای استان به خوبی بهره گیرید و افراد نخبه و زبده استان را بکار گیرید و افراد  غیر کارشناس و پر ادعا را در اطراف خود راه ندهید.

لرستان بزرگ است و مردمان آن هم بزرگند. شایسته خدمت اند و شما هم که اعتراف کردید خدمتگزار مردم لر هستید . حال که مردم لرستان استقبال خوبی از شما کردند پسندیده است که شما هم به یاریشان بیایید. کارخانه های تعطیل شده پارسیلون ُکشت و صنعت ُ یخچالسازی و دهها کارخانه مهم دیگر را که حال خوبی ندارند  احیا کنید. چرا سهم استان لرستان از صنعت هیچ باشد در حالی که برخی استانها از فراوانی صنعت به ستوه آمده اند. چرا سهم لرستان از تولیدات کشاورزی نسبت به پتانسیلهای آن بسیار پایین است در حالی که لرستان عزیز باید قطب کشاورزی و باغداری کشور باشد.

چرا سالانه بیش از ۵/۱۳ میلیارد متر مکعب آبهای سطحی بدون هیچگونه استفاده ای از استان خارج شود در حالی که مردمان این دیار برای  یافتن کار باید رنج رفتن به استانهای دیگر را تحمل کنند.

چرا باید با داشتن این همه منابع خدادادی معدن ُ خاکُ جنگل و… مردم ما به دنبال شغلهای کاذب رانندگیُ دستفروشی و … باشند.

امیدوارم جنابعالی با همت بلندتان این ناگواریهای مردم را به حلاوت و شیرینی تبدیل کنیدو بار دیگر امید را برای مردم به ارمغان بیاورید.

محسن بهاروند / مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان همدان

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رضا آزادبخت در گفته :

بسمه تعالي
استاندارمحترم استان لرستان جناب آقاي مهندس هوشنگ بازوند
با سلام و احترام
موضوع: پيگيري استخدام كارشناس بهداشت در استان لرستان
به استحضار مي رساند كه ما فارغ التحصيلان رشته بهداشت عمومي گرايش مبارزه با بيماريها و بهداشت خانواده و بهداشت محيط(قريب به 30 نفر) طي ملاقات با حضرتعالي در روز دوشنبه مورخ 8/7/92 و طرح مشكل در خصوص عدم جذب كارشناس بهداشت در طول يك دهه گذشته در دانشگاه علوم پزشكي لرستان و نظر موافق جنابعالي در اين مورد كه اگر تنها ايراد،داشتن مدرك بالاتر است ايراد و مشكلي نيست و پاراف كردن نامه به شماره 33337 مورخ 8/7/92 خطاب به جناب آقاي رشنو، ما نامه را به آقاي رشنو تحويل داديم و ايشان نامه را به آقاي صفدري و خزايي ارجاع دادند.ولي متاسفانه آقايان صفدري و خزايي در جواب نامه به ما گفتند كه شما هيچ حقي نداريد و ما شما را استخدام نمي كنيم.آقايان صفدري و خزايي ما را بعنوان فرزندان خودشان تلقي كنند كه آيا اگر براي فرزندان خود اين اتفاق مي افتاد، اينگونه برخورد مي كردند.ما در اين آزمون بعنوان نفر اصلي معرفي شده ايم و ذخيره اي يا معترضي نداريم و متاهل و داراي فرزند هستيم و از نظر سني از حد قانوني جهت استخدام خارج مي شويم.در صورت عدم استخدام ما پست ها خالي مي ماند و گرفتن مجوز استخدامي آسان نيست و انجام آزمون استخدامي براي دولت هزينه بر مي باشد.لذا بدينوسيله از شما مقام مسوول و محترم تقاضاي مساعدت و همكاري مي شود در اين مورد دستورات لازم را مبذول فرماييد.

اجركم عند اله
جمعي از فارغ التحصيلان كارشناسي رشته بهداشت مبارزه با بيماريها،خانواده و محيط استان لرستان

[پاسخ]

دلفان پاسخ در تاريخ شنبه ۱۳ مهر , ۱۳۹۲ ۱۵:۵۰:

همینجا برات پارافش کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۰ آذر , ۱۳۹۲ ۱۵:۵۸:

آقای استاندار واقعا نمیتونید مشکل کارشناسان بهداشت را حل کنید؟

[پاسخ]

مسافر در گفته :

“اگر مردم لرستان نسبت به نصب مدیران غیر بومی اعتراض نمی کنند این از نجابتشان است ”
دوست نویسنده عزیز
تعصبات بی دلیل و بی حاصل را کنار بگذارید.
سازنده هر استان مردمان آن استان می باشند که با سعی و تلاش و استفاده از مدیران لایق راه درست را می پیمایند.
مشکلات لرستان از مدیریت غیر بومی آن نیست. بلکه از خود مردمانش است.
نگاهی به استانهای درجه یک بیندازید!!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :