کد خبر : 35151
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 199 بازدید

پاکسازی آبشار نوژیان توسط تشکل‎‌های مردم نهاد

  طی مراسمی نمادین پاکسازی آبشار نوژیان توسط تشکل‎‌های مردم نهاد انجام گرفت. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ، مديرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در حاشيه اين مراسم سید قاسم قربانی گفت: این حرکت مردم نهاد به مناسبت هفته گردشگری و با شعار گردشگری، جوامع محلی و صیانت از […]

 

طی مراسمی نمادین پاکسازی آبشار نوژیان توسط تشکل‎‌های مردم نهاد انجام گرفت.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا ، مديرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در حاشيه اين مراسم سید قاسم قربانی گفت: این حرکت مردم نهاد به مناسبت هفته گردشگری و با شعار گردشگری، جوامع محلی و صیانت از منابع آبی، در آبشارها و جاذبه‎های طبیعی سطح استان جهت پاکسازی از زباله در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا روز گذشته به همت تشکل‎های مردم نهاد در زمینه گردشگری، آبشار نوژیان به عنوان یکی از جاذبه‎های دیدنی لرستان پاکسازی شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به فعالیت‎های اداره کل برای معرفی این جاذبه بیان كرد: در این راستا کار تامین زیرساخت‎های لازم از جمله سرویس‎های بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ و … در این محل صورت گرفته است.

قربانی تقویت زیرساخت‎های مناطق گردشگری لرستان را از اولویت‎های این اداره کل دانست و یادآور شد: این امر به جذب هر چه بیشتر گردشگران و طبیعت‎گردان به این مناطق کمک می‎کند.

آبشار نوژیان به عنوان یکی از مرتفع‎ترین آبشارهای لرستان در 51 کیلو متری جنوب شرقی خرم‎آباد (بخش پاپی ) واقع شده و دارای ارتفاع 95 متر و عرض تاج پنج متر است.

 این آبشار یکی از زیبایی‎های طبیعت لرستان است که هر ساله، بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جلب می‎کند. در طول سال و به ویژه فصل پرآبی آبشار نوژیان بسیاری از مردم برای تماشای این آبشار زیبا و همچنین برای جمع‎آوری گیاهان دارویی به این ناحیه می‎روند و اوقات فراغت خود را در آنجا سپری می‎کنند.

راه ارتباطی آبشار زیبای نوژیان از طریق خرم‎آباد به گردنه نوژیان است، جاده دسترسی به این آبشار جاده آسفالته بوده و همچنین می‎توان از طریق راه‎آهن و با کمی پیاده‎روی به دیدار این آبشار زیبا رفت.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

چگنی در گفته :

اگه یک روز هم دسته جمعی تفریگاه شیرز را تمیز کنیم خیلی ثواب داره (شیرز کوهدشت)

[پاسخ]

شیرز گرافیک در گفته :

جاتون خالی اتفاقا ما جمعه رفتیم اطراف یکی از چشمه های روستامونو خوب خوب تمیز کردیم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :