کد خبر : 35636
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 161 بازدید

240 مورد حیوان در باغ وحش لرستان وجود دارد/باغ وحش نیازمند فضا و حفاظت فیزیکی

  مدیر باغ وحش لرستان گفت: 240 مورد حیوان در باغ وحش لرستان وجود دارد. به گزارش میرملاس نیوزبه نقل از فارس ، محمدرضا نیک‌سرش  گفت: این نخستین باغ وحش لرستان است که در مجتمع تفریحی تحقیقاتی لرستان در خرم‌آباد است. وی افزود: 27 گونه جانوری شامل شیر، خرس قهوه‌ای، گرگ، روباه، شغال، گورکن، میمون، […]

 

مدیر باغ وحش لرستان گفت: 240 مورد حیوان در باغ وحش لرستان وجود دارد.

به گزارش میرملاس نیوزبه نقل از فارس ، محمدرضا نیک‌سرش  گفت: این نخستین باغ وحش لرستان است که در مجتمع تفریحی تحقیقاتی لرستان در خرم‌آباد است.

وی افزود: 27 گونه جانوری شامل شیر، خرس قهوه‌ای، گرگ، روباه، شغال، گورکن، میمون، خرگوش، شتر، شترمرغ، گوزن، گاو سیستانی، کل و بز کوهی، میش و قوچ، عقاب، جغد، طاووس، بلدرچین، کبک، مرغ هندی و …. در این باغ وحش وجود دارند.

مدیر باغ وحش لرستان گفت: این باغ وحش در دو کیلومتری خرم‌آباد قرار دارد که روزانه بیش از 300 نفر از آن بازدید می‌کنند.

نیک‌سرش یادآور شد: این باغ وحش با سه نیروی عادی و یک کارشناس زیر نظر دامپزشکی لرستان است.

وی به مشکلات موجود در این باغ وحش اشاره کرد و متذکر شد: نبود خط تلفن ثابت در این منطقه، نبود دوربین مداربسته در این منطقه، کمبود نیرو جهت محافظت از این باغ وحش از جمله مشکلات موجود در این باغ وحش بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این حیوانات در 21 قفس نگهداری می‌شوند، اظهار کرد: این باغ وحش طی سه سال گذشته در لرستان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه از مسئولان لرستانی می‌خواهیم که این باغ وحش را از لحاظ فضای فیزیکی مورد حمایت خود قرار دهند، افزود: ماهانه بیش از 3 میلیون و 200 هزار تومان هزینه این حیوانات می‌شود.

مدیر باغ وحش لرستان در پایان از حبیب‌الله دهمرده، استاندار سابق، حمید خورشیدوند، معاون عمرانی استانداری قدردانی کرد و اظهار کرد: از استاندار جدید لرستان می‌خواهیم، این مکان را مورد حمایت خود قرار دهد.

   

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

طه ریون در گفته :

این باغ وحش که وضعش از باغ پرندگان کوهدشت بدتره

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :