کد خبر : 36483
تاریخ انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 276 بازدید

رمز گشایی از اظهارات رییس بانک مرکزی احمدی نژاد درباره 100,000,000,000 دلار!

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:  بانک مرکزی مطابق با قانون باید بخشی از ذخائر خود را بصورت طلا، جواهر و اشیا قیمتی نگهداری کرده تا پشتوانه پول ملی تامین گردد وبخشی را نیز در قالب سپرده  در بانکهای خارج از کشور ذخیره نماید. ذخائر بانک مرکزی به دولت تعلق نداشته و دولت نیز حق برداشت […]

48944_415

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

 بانک مرکزی مطابق با قانون باید بخشی از ذخائر خود را بصورت طلا، جواهر و اشیا قیمتی نگهداری کرده تا پشتوانه پول ملی تامین گردد وبخشی را نیز در قالب سپرده  در بانکهای خارج از کشور ذخیره نماید.

ذخائر بانک مرکزی به دولت تعلق نداشته و دولت نیز حق برداشت از آن را ندارد چرا که برداشت از این ذخائر می تواند به قیمت بی اعتبار شدن پول ملی و فروپاشی اقتصادی ملی منجر گردد.

در دولت احمدی نژاد، رییس دولت وقت مانند خالی کردن همه سرمایه های دیگر کشور به ذخائر بانک مرکزی نیز چشم دوخته بود و چند بار به روسای بانک مرکزی شیبانی و مظاهری دستور داده شده بود که از این ذخائر بعنوان منابع مالی دولت استفاده شود اما با مقاومت بانک مرکزی مواجه شده بود.

با انتصاب محمود بهمنی به سمت رییس کل بانک مرکزی این دستور مجددا داده شد تا از محل ذخائر بانک مرکزی در خارج از کشور که معمولا در شعبات بانکهای ایرانی خارج از کشور نگهداری می شود واردات تامین شود.

بهمنی برخلاف روسای پیش در برابر این دستور مقاومت نکرده و از محل ذخائر بانک مرکزی اعتبار ال سی واردات تامین شده و عملا ذخائر استراتژیک بانک مرکزی هزینه شد

اکنون بهمنی که برای این اقدام خود باید مورد بازخواست قرار می گیرد دائما دولت و رییس جمهور را متهم می کند که چرا از ذخائر 100میلیارد دلاری بانک مرکزی برای تامین کسری بودجه ناشی از هزینه هزار میلیارد دلار منابع مالی در دولت احمدی نژاد استفاده نمی کنید؟!

این درشرایطی است که دست زدن به ذخائر بانک مرکزی و مصرف آن می تواند سونامی ورشکستگی سیستم بانکی را بهمراه داشته باشد.

منبع: انتخاب

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

محمد يوسفي ريكا در گفته :

قابل توجه همه اونايي كه سنك احمدي نزاد رو به سينه ميزدن، دولت عدالت،عدالت به جه قيمت!!! عدالت مقطعي كه باعث شد كشور به لبه برتكاه رود،عدالتي كه باعث شد كشور حتي تا دهه ها بعد اثرات منفي اش رو حس كنه،

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :