کد خبر : 3692
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 141 بازدید

جزييات برگزاري مرحله دوم انتخابات مجلس

  رييس ستاد انتخابات كشور گفت: مرحله دوم انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي در ۱۴ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ راي و در ۳۳ حوزه انتخابيه، ۱۵ ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود.به گزارش میرملاس نیوز به نقل از  ایسنا، سيدصولت مرتضوي با بيان اين‌كه« ۱۳۰ نامزد در ۱۸ استان و ۳۳ حوزه انتخابيه براي دستيابي به […]

 

رييس ستاد انتخابات كشور گفت: مرحله دوم انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي در ۱۴ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ راي و در ۳۳ حوزه انتخابيه، ۱۵ ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود.
به گزارش میرملاس نیوز به نقل از  ایسنا، سيدصولت مرتضوي با بيان اين‌كه« ۱۳۰ نامزد در ۱۸ استان و ۳۳ حوزه انتخابيه براي دستيابي به ۶۵ كرسي باقيمانده مجلس شوراي اسلامي در مرحله دوم نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي با يكديگر به رقابت مي‌پردازند» تاكيد كرد: براي برگزاري انتخابات مرحله دوم بصورت صددرصد آماده هستيم.

وي هم چنين مشاركت حداكثري مردم در دور دوم انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي را يك ضرورت خواند و خاطرنشان كرد: انتخاب نماينده، يك وظيفه است و ما تقاضا داريم كه مردم عزيز در مرحله دوم نيز همانند مرحله اول با همان شور و وحدت شركت كنند و راي خود را به صندوق‌ها بيندازند و از حق خود استفاده كنند.

رييس ستاد انتخابات كشور در ادامه درباره برقرار بودن امنيت در مرحله دوم انتخابات نيز با بيان اين‌كه «مردم ما ولايت‌محور و قانون‌محور هستند و در تمام رخدادها سرنوشت نظام و انقلاب را ورق زده‌اند» اظهار كرد: مردم ما خود همواره حاميان امنيت بوده‌اند و قطعا اجازه سوءاستفاده به احدي را نخواهند داد.

به گزارش خبرنگار ايسنا دور دوم انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در حوزه‌هاي انتخابيه:

۱. آبادان

۲. آباده، بوانات و خرم بيد

۳. اردبيل، نمين، سرعين و نير

۴. اردل، فارسان، كوهرنگ و كيار

۵. اصفهان

۶. اهواز و باوي

۷. ايذه و باغملك

۸. ايلام، ايوان، مهران، شيروان وچردوال و ملكشاهي

۹. بروجرد

۱۰. بهبهان

۱۱. پلدختر

۱۲. تبريز،اسكو و آذرشهر

۱۳. تفرش، آشتيان و فراهان

۱۴. تويسركان

۱۵. تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر

۱۶. خرم آباد و دوره

۱۷. درود و ازنا

۱۸. دزفول

۱۹. دشت آزادگان و هويزه

۲۰. دهلران، دره شهر و آبدانان

۲۱. رشت

۲۲.زابل، زهك و هيرمند

۲۳. سميرم

۲۴. سنندج، ديواندره و كامياران

۲۵. شيراز

۲۶. طوالش، رضوانشهر و ماسال

۲۷. كرمانشاه

۲۸. گرگان و آق قلا

۲۹. لنجان

۳۰. مشهد و كلات

۳۱. ملاير

۳۲. مهريز، بافق، ابركوه و خاتم

۳۳. همدان و فامنين برگزار خواهد شد.

ضمن اين‌كه از بين اين ۳۳ حوزه انتخابيه، انتخابات در هفت حوزه: اردل، فارسان، كوهرنگ و كيار- تويسركان- تفرش، آشتيان و فراهان – شيراز- گرگان و آق قلا- مهريز، بافق، ابركوه و خاتم و تعدادي از شعب اخذ راي در تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر به صورت رايانه‌اي برگزار مي‌شود.

زمان تبليغات كانديداها در دور دوم انتخابات مجلس نيز همانند دور اول يك هفته قبل از روز برگزاري انتخابات خواهد بود.

مرتضوي پيش از اين در نشست مسؤولان كميته‌هاي شش گانه ستاد انتخابات كشور در وزارت كشور تاكيد كرد: روند مرحله اول انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با مشاركت گسترده و با استعانت از خداوند بزرگ و به دور از جانبداري و منطبق بر صيانت از حق و آراء مردم برگزار شده است.

وي گفت: رسانه‌هاي غربي با طراحي برنامه‌هايي پيش از انتخابات و با اعلام تحريم نفتي ايران و تبليغات گسترده درصدد برنامه‌ريزي براي حركت و تداوم فتنه ۸۸ بودند و برخي جريان‌ها با تحريم انتخابات در تلاش بودند تا مشاركت مردمي را كاهش دهند كه بحمدالله انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با ۶۴ درصد مشاركت مردمي و با ۳۱ ميليون رأي مردم در صندوق‌هاي اخذ رأي ، تمام برنامه‌هاي آن‌ها را نقش بر آب كرد.

رييس ستاد انتخابات كشور گفت: تدابير حكيمانه مقام معظم رهبري و تفكر مدبرانه ايشان پس از فتنه ۸۸، اقدامات وزارت كشور در جهت عدالت محوري و امانت داري و همچنين شفافيت، صداقت، قانون مداري، بي طرفي عملي و تأكيد رياست محترم جمهور جناب آقاي دكتر احمدي‌نژاد و وزير محترم كشور بر اجراء مرّ قانون همراه با اقدامات هوشمندانه وزارت كشور در ستاد انتخابات و استان‌ها در برگزاري موفقيت‌آميز انتخابات بسيار ارزشمند و اثرگذار بود.

وي ضمن ابراز اميدواري از رضايت قلبي مقام معظم رهبري به عنوان بهترين پاداش براي همه مردم و عوامل اجرايي انتخابات گفت: ما بر اين باوريم كه امتحان الهي، گاهي در مقام لطف و نزول نعمت رخ مي‌دهد تا ظرفيت انسان‌ها مشخص شود و اينكه مغرور به اين لطف نشوند.

مرتضوي گفت: الحمد الله اعتماد خيلي خوبي هم از جانب مسوولان و هم از جانب مردم عزيز نسبت به مسوولان اجرايي ستاد انتخابات كشور وجود دارد و اين سرمايه بايد با اخلاص، امانت داري، قانون مداري و توكل و ايمان به خدا حفظ شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

منادی گفته من نماینده ی جیب خودم هستم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :