کد خبر : 3692
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 136 بازدید

جزییات برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس

  رییس ستاد انتخابات کشور گفت: مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای در ۱۴ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای و در ۳۳ حوزه انتخابیه، ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.به گزارش میرملاس نیوز به نقل از  ایسنا، سیدصولت مرتضوی با بیان این‌که« ۱۳۰ نامزد در ۱۸ استان و ۳۳ حوزه انتخابیه برای دستیابی به […]

 

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای در ۱۴ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای و در ۳۳ حوزه انتخابیه، ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
به گزارش میرملاس نیوز به نقل از  ایسنا، سیدصولت مرتضوی با بیان این‌که« ۱۳۰ نامزد در ۱۸ استان و ۳۳ حوزه انتخابیه برای دستیابی به ۶۵ کرسی باقیمانده مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند» تاکید کرد: برای برگزاری انتخابات مرحله دوم بصورت صددرصد آماده هستیم.

وی هم چنین مشارکت حداکثری مردم در دور دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: انتخاب نماینده، یک وظیفه است و ما تقاضا داریم که مردم عزیز در مرحله دوم نیز همانند مرحله اول با همان شور و وحدت شرکت کنند و رای خود را به صندوق‌ها بیندازند و از حق خود استفاده کنند.

رییس ستاد انتخابات کشور در ادامه درباره برقرار بودن امنیت در مرحله دوم انتخابات نیز با بیان این‌که «مردم ما ولایت‌محور و قانون‌محور هستند و در تمام رخدادها سرنوشت نظام و انقلاب را ورق زده‌اند» اظهار کرد: مردم ما خود همواره حامیان امنیت بوده‌اند و قطعا اجازه سوءاستفاده به احدی را نخواهند داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا دور دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه:

۱. آبادان

۲. آباده، بوانات و خرم بید

۳. اردبیل، نمین، سرعین و نیر

۴. اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار

۵. اصفهان

۶. اهواز و باوی

۷. ایذه و باغملک

۸. ایلام، ایوان، مهران، شیروان وچردوال و ملکشاهی

۹. بروجرد

۱۰. بهبهان

۱۱. پلدختر

۱۲. تبریز،اسکو و آذرشهر

۱۳. تفرش، آشتیان و فراهان

۱۴. تویسرکان

۱۵. تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

۱۶. خرم آباد و دوره

۱۷. درود و ازنا

۱۸. دزفول

۱۹. دشت آزادگان و هویزه

۲۰. دهلران، دره شهر و آبدانان

۲۱. رشت

۲۲.زابل، زهک و هیرمند

۲۳. سمیرم

۲۴. سنندج، دیواندره و کامیاران

۲۵. شیراز

۲۶. طوالش، رضوانشهر و ماسال

۲۷. کرمانشاه

۲۸. گرگان و آق قلا

۲۹. لنجان

۳۰. مشهد و کلات

۳۱. ملایر

۳۲. مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم

۳۳. همدان و فامنین برگزار خواهد شد.

ضمن این‌که از بین این ۳۳ حوزه انتخابیه، انتخابات در هفت حوزه: اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار- تویسرکان- تفرش، آشتیان و فراهان – شیراز- گرگان و آق قلا- مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم و تعدادی از شعب اخذ رای در تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به صورت رایانه‌ای برگزار می‌شود.

زمان تبلیغات کاندیداها در دور دوم انتخابات مجلس نیز همانند دور اول یک هفته قبل از روز برگزاری انتخابات خواهد بود.

مرتضوی پیش از این در نشست مسؤولان کمیته‌های شش گانه ستاد انتخابات کشور در وزارت کشور تاکید کرد: روند مرحله اول انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مشارکت گسترده و با استعانت از خداوند بزرگ و به دور از جانبداری و منطبق بر صیانت از حق و آراء مردم برگزار شده است.

وی گفت: رسانه‌های غربی با طراحی برنامه‌هایی پیش از انتخابات و با اعلام تحریم نفتی ایران و تبلیغات گسترده درصدد برنامه‌ریزی برای حرکت و تداوم فتنه ۸۸ بودند و برخی جریان‌ها با تحریم انتخابات در تلاش بودند تا مشارکت مردمی را کاهش دهند که بحمدالله انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با ۶۴ درصد مشارکت مردمی و با ۳۱ میلیون رأی مردم در صندوق‌های اخذ رأی ، تمام برنامه‌های آن‌ها را نقش بر آب کرد.

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و تفکر مدبرانه ایشان پس از فتنه ۸۸، اقدامات وزارت کشور در جهت عدالت محوری و امانت داری و همچنین شفافیت، صداقت، قانون مداری، بی طرفی عملی و تأکید ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و وزیر محترم کشور بر اجراء مرّ قانون همراه با اقدامات هوشمندانه وزارت کشور در ستاد انتخابات و استان‌ها در برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات بسیار ارزشمند و اثرگذار بود.

وی ضمن ابراز امیدواری از رضایت قلبی مقام معظم رهبری به عنوان بهترین پاداش برای همه مردم و عوامل اجرایی انتخابات گفت: ما بر این باوریم که امتحان الهی، گاهی در مقام لطف و نزول نعمت رخ می‌دهد تا ظرفیت انسان‌ها مشخص شود و اینکه مغرور به این لطف نشوند.

مرتضوی گفت: الحمد الله اعتماد خیلی خوبی هم از جانب مسوولان و هم از جانب مردم عزیز نسبت به مسوولان اجرایی ستاد انتخابات کشور وجود دارد و این سرمایه باید با اخلاص، امانت داری، قانون مداری و توکل و ایمان به خدا حفظ شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

منادی گفته من نماینده ی جیب خودم هستم

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :