کد خبر : 37257
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 704 بازدید

سؤال مجلس از وزیر درباره مهدی هاشمی

      رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به ۳ سؤال نمایندگان از وزیر دادگستری در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز ، اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی […]

31971_orig
 
 
 
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به ۳ سؤال نمایندگان از وزیر دادگستری در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
به گزارش میرملاس نیوز ، اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی خانه ملت گفت: در جلسه امروز سؤال آقایان بیرانوند نماینده بروجرد و کریمی قدوسی نماینده مشهد از وزیر دادگستری رسیدگی شد.
 
وی اضافه کرد: یکی از سؤالات‌ این نمایندگان این بود که علیرغم تاکیدات قوه قضائیه برای برخورد با تخلفات یقه سفیدها چرا با آنها برخوردی صورت نمی‌گیرد. آقای پورمحمدی وزیر دادگستری توضیحات مفصلی درباره این سؤال دادند.
 
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سؤال دیگر این نمایندگان درباره پرونده 3 هزار میلیاردی بود. این نمایندگان اعتقاد داشتند که چند نفر از نمایندگان فعلی مجلس در این پرونده حضور دارند و با توجه به نقش آنها چرا هنوز حکمی برایشان صادر نشده است. نماینده سؤال کننده از توضیحات وزیر دادگستری قانع نشد و قرار شد آقای پورمحمدی در این زمینه تحقیقات لازم را انجام داده و نماینده سؤال کننده سوال واضح‌تری به کمیسیون ارائه کند.
 
ملکشاهی همچنین خاطرنشان کرد: سؤال بعدی نمایندگان درباره پرونده مهدی هاشمی بود؛ نمایندگان این سؤال را داشتند که چرا به این پرونده رسیدگی نمی‌شود که آقای پورمحمدی توضیحاتی درباره آخرین وضعیت پرونده ارائه کردند.
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کونانی در گفته :

سلام،بر کوهدشت و حومه
ببخشید منظور از اصطلاح حقوقی “یقه سفید ها” چیست؟لطفاً اگر امکان دارد توضیح دهید؟ممنون با تشکر

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

موفق باشی انشالله

[پاسخ]

سیاوش حیدری در گفته :

جرم یقه سفید در اشارات حقوقی و قانونی دلالت بر سواستفاده افراد بلند پایه از موقعیت و مقام خود است که بیشتر با جرایم مالی همراه‌است. این نظریه نخستین بار توسط جرم‌شناس آمریکایی ادوین ساترلند در دهه ۵۰ میلادی مطرح‌گردید. بر اساس تفکرات وی جرم‌های یقه سفید بیانگر فعالیت‌های غیرقانونی است که از اشخاص سرشناس و درخور احترام صوری و طبقه بالای جامعه سر می‌زند. شغل و موقعیت اجتماعی و اشرافی این دسته از جنایتکاران ایجاب می‌کند که مانند طبقه ممتاز جامعه بهترین و گرانبهاترین لباس با یقه سفید بر تن پوشند و صورت ظاهرشان موجب شود تا مردم به آنها گمان بد نبرند و چپاول و غارتگری را دون شان انگارند

[پاسخ]

درده دارم در گفته :

جناب آقای الهیار ملکشاهی، شما از مردم رای گرفته اید که فقط دنبال درگیری های سیاسی و حزبی خود باشید یا فکری به حال این همه گره کوری که به دست خود شما مسئولین در زندگی مردم زده شده باشید؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :