کد خبر : 37375
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 188 بازدید

فیس بوک باید برای همه قابل دسترسی باشد/ فیلتر سایتهای اینترنتی به حداقل برسد!

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: نه فیلترینگ می تواند جلوی دسترسی انتقال اطلاعات را بگیرد و نه راههای ممانعت برای ارتباط با دهکده جهانی کار ساز واقع می شود؛ امروز ماهواره هایی به فضا پرتاب می شود که تلفن و موبایل از طریق این ماهواره ها می توانند صدها شبکه تلویزیونی را دریافت کنند، چگونه […]

56939674-9a6b-4674-bac0-c19600cec5b5

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

نه فیلترینگ می تواند جلوی دسترسی انتقال اطلاعات را بگیرد و نه راههای ممانعت برای ارتباط با دهکده جهانی کار ساز واقع می شود؛ امروز ماهواره هایی به فضا پرتاب می شود که تلفن و موبایل از طریق این ماهواره ها می توانند صدها شبکه تلویزیونی را دریافت کنند، چگونه می توان جلوی این فناوری ایستاد؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان برخی مشکلات و نارسائی ها بر سر سیستم فیلترینگ کشور در مورد برنامه های این وزارتخانه برای رفع فیلتر برخی سایتها و شبکه های اجتماعی گفت: باید با کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ صحبت شود تا نه تنها فیس بوک بلکه سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترسی باشند و قید غیرقانونی بودن برای دسترسی به آنها برداشته شود.

علی جنتی شب گذشته در حاشیه نشست فعالان رسانه های دیجیتال به سوالات خبرنگاران در مورد سیستم فیلترینگ سایتهای اینترنتی و سیاستهای وزارت ارشاد در این زمینه، رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک، وضعیت انتشار روزنامه های هم میهن و نشاط، وام مسکن خبرنگاران و نحوه حمایت این وزارتخانه از فعالان رسانه های دیجیتال پاسخ داد.

فیس بوک باید برای همه قابل دسترسی باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دسترسی آزاد به شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک گفت: مگر در حال حاضر دسترسی راحت نیست؟

وی ادامه داد: به هر حال موضوع فیس بوک مربوط به کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ است که مستقیما زیر نظر وزارت ارشاد نیست و ما فقط یک نماینده در این کمیته داریم؛ اما با مجموعه دوستانی که در آن کمیته هستند باید صحبت شود تا نه تنها فیس بوک بلکه سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترسی شوند و قید غیرقانونی برای دسترسی به آنها برداشته شود و افراد راحت تر به این سایتها دسترسی داشته باشند.

جنتی در مورد نقش کم رنگ و منفعل وزارت ارشاد در کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ گفت: من از گذشته دفاع نمی کنم اما آنچه که هم اکنون می توان در مورد آن اظهارنظر داشت نقش پررنگ نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این کمیته است.

باید فیلتر سایتهای اینترنتی را به حداقل ممکن برسانیم

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد سیاستهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با وضعیت سامانه فیلترینگ کشور تاکید کرد: باید فیلترینگ سایتهای اینترنتی را به حداقل ممکن و در مواضع ضروری برسانیم.

جنتی با بیان اینکه برخی از فیلم ها و کلیپها که روی اینترنت و شبکه های اجتماعی قرار دارند برای افراد جامعه و به ویژه نسل جوان سم تلقی می شود، افزود: وظیفه دولت حمایت و صیانت از اخلاق دینی، فرهنگ ملی و آیین مردم است اما باید توجه داشت که بخش هایی از سایتهای اینترنتی نیازی به فیلتر کردن ندارند اما به دلیل برخی مشکلات فنی، دسترسی به آنها محدود شده و فیلتر می شوند. برای مثال سیستم فعلی فیلترینگ برخی واژه ها را مشخص و براساس آن سایتها را فیلتر می کند که این باید اصلاح شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مقاله های علمی که به دلیل به کار بردن برخی کلید واژه های سامانه فیلترینگ، فیلتر می شوند، گفت: من طی 3 سال اخیر که به امور تحقیقاتی مشغول بودم با این مشکلات مواجه شده ام که باید این موضوع رفع شود.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها یک عضو در کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ دارد خاطرنشان کرد: باید تا جایی که می توانیم فیلترینگ سایتهای اینترنتی را به ضرورت برسانیم و تنها در حد ضرورت از این روش برای محدودیت دسترسی استفاده کنیم.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

احسان محمدي در گفته :

با سلام

يکي از مشکلاتي که بر سر راه تجارت اکترونيکي و بدست آوردن بازارهاي داخلي و خارجي هستش همين بحث فيلترلينک گسترده هستش بطور مثال يک شخص ،کارخانه،موسسه و يا گروه ميتونن با استفاده از شبکه هاي اجتماعي به دنيا معرفي کنن بدليل اينکه اين شبکه هاي اجتماعي داراي کاربراي بسيار زيادي هستش ميتونه بسيار موفق عمل کنه
– و مورد دوم سطح اطلاع رساني بسيار بالا ميره
– آمار خريد ابزارهاي دور زدن ف يل -تر خيلي پايين مياد و بازارهاي سياهي که درست شده واسه فروش اين نوع ابزارها کم کم ، کمرنگ ميشه
و آدما بيشتر باهم آشنا ميشن
و…
البته يک سري معايب هم داره که اون به نظر شخصي افراد بستگي داره

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :