کد خبر : 38089
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 109 بازدید

خرمالو نقش بسزایی در کاهش کلسترول خون دارد

  میرملاس نیوز /رویس سلامت: خرمالو، میوه ای سرشار از پکتین است که نقش بسزایی در کاهش کلسترول خون دارد. خرمالو، میوه ای سرشار از پکتین است که نقش بسزایی در کاهش کلسترول خون دارد بنابراین کسانی که کلسترول خونشان بالاست و می خواهند به یک روش طبیعی آن را کنترل کنند، می توانند در […]

1392081309331090040724

 

میرملاس نیوز /رویس سلامت:

خرمالو، میوه ای سرشار از پکتین است که نقش بسزایی در کاهش کلسترول خون دارد.

خرمالو، میوه ای سرشار از پکتین است که نقش بسزایی در کاهش کلسترول خون دارد بنابراین کسانی که کلسترول خونشان بالاست و می خواهند به یک روش طبیعی آن را کنترل کنند، می توانند در فصل پاییز از خرمالو کمک بگیرند.

این میوه همچنین سرشار از آب و بتاکاروتن است. بتاکاروتن پیش ساز ویتامین A است بطوریکه در بدن انسان هر مولکول بتاکاروتن به دو مولکول ویتامبن A تبدیل می شود.

علاوه بر بتاکاروتن ؛ خرمالو دارای مقادیر قایل توجهی ویتامین C ، ویتامیB1 ، ویتامینB2 ، ویتامینB3  ، فیبر و همچنین مواد معدنی مفیدی مانند پتاسیم، کلسیم، گوگرد، آهن، منینیزیم و فسفر را داراست.

وجود آنتی اکسیدان های قوی در خرمالو، مصرف آن را در پیشگیری از ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی و انواع سرطان ها موثر است .

مصرف هر 100 گرم خرمالو حدود 80 کیلوکاری انرژی در پی خواهد داشت؛ بر زیاده روی در مصرف این میوه باید افزود که : مصرف زیاد این میوه فرد را مبتلا به چاقی کرده و خصوصا در افراد مبتلا به دیابت جانب احتیاط باید نگه داشته شود.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :