کد خبر : 38132
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 964 بازدید

عامل انفجارهای لبنان + عکس

    گروهک تروریستی «عبدالله عزام» مسئولیت انفجارهای  نزدیک سفارت ایران در لبنان را برعهده گرفته است. این اما اولین تهدید این گروهک تروریستی علیه ایران نیست. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از افکار ؛  دو انفجار پیاپی  در حالی بیروت و نزدیک ساختمان سفارت ایران در لبنان را لرزاند که ساعتی بعد، گردانهاي […]

nf00284006-1
 
 
گروهک تروریستی «عبدالله عزام» مسئولیت انفجارهای  نزدیک سفارت ایران در لبنان را برعهده گرفته است. این اما اولین تهدید این گروهک تروریستی علیه ایران نیست.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از افکار ؛  دو انفجار پیاپی  در حالی بیروت و نزدیک ساختمان سفارت ایران در لبنان را لرزاند که ساعتی بعد، گردانهاي «عبدالله عزام» وابسته به گروه تروريستي القاعده مسئوليت این انفجارها را برعهده گرفت. حادثه ای که ناشي از انفجار خودرويي بمب‌گذاري شده و با فاصله چند دقیقه از یکدیگر بوده و به کشته شدن ۲۳ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۵۰ نفر انجامید.

اما گردان های عبدالله عزام چگونه شکل گرفته اند و با چه هدفی این انفجار را برنامه ریزی کرده اند؟

اين گروه شبه نظامي که در سال ۲۰۰۹ تشكيل شد و در لبنان و شبه جزيره عرب فعاليت داشته و حالا به عنوان یکی از گروه های تروریستی فعال در سوریه، با تروریست ها و معارضان سوری همکاری می کند. این گروهک حدود سه سال پیش به تانكر حامل نفت ژاپن در تنگه هرمز حمله كرد. آنهاعلاوه بر انفجار سه سال پیش در نفتکش ژاپنی در تنگه هرمز، طی ۹ سال اخیر مسئولیت چند حمله مرگبار دیگر را پذیرفته اند. این گروه به عنوان شاخه ای از گروهک تروریستی القاعده شناخته می شود،عبدالله عزام اهل فلسطین و یکی از مبارزان خارجی بود که در افغانستان با ارتش شوروی می جنگیدند و حدود چهارده سال پیش بر اثر انفجار بمب در پاکستان کشته شد. گردان های عبدالله عزام در یکی از اطلاعیه های خود، موجودیت لبنان به عنوان کشوری مستقل را به رسمیت نشناخته و از آن به عنوان بخشی از «بلاد شام» نام برده که نام لبنان برخود نهاده است. این گروهک ، سه سال پیش و در آستانه سفر «محمود احمدی نژاد» به لبنان هم با صدور اطلاعیه ای تهدید کرده بود که اگر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران پا به خاک لبنان بگذارد، این کشور را به لرزه درخواهد آورد و دست به اقداماتی «خارج از حد تصور» خواهد زد.

این اطلاعیه حزب الله لبنان را هم جماعتی معرفی کرده بود که طرح ایران را برای تبدیل بلاد شام به کشوری شیعه اجرا می کند و حزب الله را تهدید کرده که در بیروت و بنت جبیل و قانا، سه شهر لبنانی که قرار است آقای احمدی نژاد از آنها دیدن کند، هدف حمله قرار خواهد گرفت. تهدیدی که البته هیچ وقت عملی نشد.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هم سال گذشته در مقاله ای، با اشاره به این موضوع که گروه تروریستی عبدالله عزام، حزب‌الله و دیگر گروه‌های مقاومت را تهدید کرده «در صورتی که همچنان به حمایت خود از نظام سوریه ادامه دهند، آنها را مورد حمله قرار خواهد داد» از این اتفاق ابراز خوشنودی کرد تا به نوعی این گروهک را هم پیمان خود معرفی کند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اشتری ازکرج در گفته :

ای خدالعنتت کنه وحشی
بری جهنم ایشاله

[پاسخ]

کردان در گفته :

شبیه میمون میمونه
قاتل سگ صفت

[پاسخ]

میثم پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۳۰ آبان , ۱۳۹۲ ۱۸:۰۷:

واقعا متاسفم
چرابه میمون تهمت میزنی مگرمیمونا قاتل اند؟

[پاسخ]

محمد در گفته :

من موندم که این نفت لعنتی چه ها که نمی کنه. چرا فقط باید در کشور های اسلامی با وجود دلار های نفتی شاهد حضور چنین بوزینه هایی باشیم.یارو از بیکاری دیگه مونده چیکار کنه رفته از افغانی ها دفاع بکنه.اگه نفت نبود و این بوزینه مجبور بود کار کنه دیگه نه عملیات می کرد نه اینجور قیافه ای واسه خودش درست می کرد.

[پاسخ]

مراد در گفته :

خداوند لعنت و نابود کند هرچی آدم کشه

[پاسخ]

دوست در گفته :

لعنت بر وهابيت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :