کد خبر : 38406
تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 175 بازدید

حق غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شد/ تحریم های بیمه، حمل و نقل و نفتی برداشته می شود

  ایران و 1+5 در مذاکرات ژنو 3 به توافقی تاریخی دست یافتند که در آن حق غنی سازی ایران در عمل و گفتار به رسمیت شناخته شد و تحریم های بیمه و حمل و نقل و نفتی بطور کامل برداشته می شود. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا ، براساس این سند […]

 

ایران و 1+5 در مذاکرات ژنو 3 به توافقی تاریخی دست یافتند که در آن حق غنی سازی ایران در عمل و گفتار به رسمیت شناخته شد و تحریم های بیمه و حمل و نقل و نفتی بطور کامل برداشته می شود.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا ، براساس این سند چهار صفحه ای هیچ تحریمی افزایش نخواهد یافت.

همپنین بر اساس این سند، «تحریم نفتی ایران متوقف می شود و سطح فروش نفت در سطح فعلی حفظ و در آمدهای نفتی آزاد خواهد شد. تحریم پتروشیمی به طور کامل رفع و تحریم صنایع خودروسازی برداشته می شود.»

ایران 1+5 همچنین توافق کردند: «تحریم طلا و فلزات گرانبها برداشته می شود و تحریم های بیمه و حمل و نقل و مرتبط با نفت کلا برداشته می شود.»

بر پایه این سند، «حق غنی سازی ایران هم در عمل و هم در گفتار در دو جای متن به رسمیت شناخته شد.ساختار برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران به طور کامل حفظ می شود و هیچ عقبگردی وجود ندارد و غنی سازی ادامه می یابد.فردو و نطنز هم به کارشان ادامه می دهند.»

براساس این توافق، در مقابل جمهوری اسلامی ایران یکسری اقدامات اعتمادساز انجام می دهد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک اقدام اعتمادساز ظرف 6 ماه آینده فعالیت های خود در اراک، نطنز و فردو را گسترش بیشتر نخواهد داد، ولی غنی سازی زیر 5 درصد و تولید مواد غنی شده مربوطه در فردو و نطنز همچون گذشته ادامه می یابد.تحقیق و توسعه در برنامه هسته ای ایران هم ادامه پیدا خواهد کرد.

بر طبق این توافق، تولید اورانیوم 20 درصد در شش ماه آینده به دلیل عدم نیاز ادامه پیدا نخواهد کرد. تمام اورانیوم غنی شده در داخل کشور باقی می ماند و هیچ ماده ای از کشور خارج نخواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ع نورمحمدی در گفته :

این درسته نه زیر نویس های شبکه خبر؟
به هر حال خدا قوت میگیم به اقای ظریف و کلا دولت اقای روحانی وتبریک به ملت شریف ایران وتیم موفق مذاکره کننده
این آقای جلیلی که 6-5 سال رفت نتونست کاری بکنه دم دولت تدبیر وامید گرم
والبته این متن بیانگر این نکته است که سیاست های هسته ای دوران آقای سیدمحمدخاتمی (محبوب مردم ایران )درست بوده است .
اگر آن سیاست ها تداوم می یافت آنقدر هزینه نمی دادیم و نیازی نبود امروز مذاکره کنیم تا تحریم ها برداشته شود! باید کمی انصاف داشت

[پاسخ]

بَنَه خدا در گفته :

وقتي ديپلماسي روحاني رو با ديپلماسي ا ح م د ي ن ژ ا د مقايسه مي كنم خنده ام ميگيره
اي دريغ از عمر رفته

[پاسخ]

ماهان ازادبخت پاسخ در تاريخ دوشنبه ۴ آذر , ۱۳۹۲ ۰۹:۲۳:

اگراحمدی نژادهم می خواست 8سال پیش به همان سه درصد رضایت می داد.!!!!!!!!!!!!!الان دانشمندان ما به 20درصد هم رسیده اند.این همه سال مردم بیچاره سختی کشدند که تازه به 8سال پیش برگردیم. رسانه ملی به نفع خود وافکار عمومی از قرارداد تفسیر به رای می کند.وباز این عامه مردم هستند که مانند مهره های شطرنج می مانند.

[پاسخ]

یک همشهری در گفته :

مبارک است خیلی خوشحال شدم دست جناب وزیر وهمکارانش درد نکند.

[پاسخ]

وتا

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :