کد خبر : 39410
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 127 بازدید

سکویی که به اندازه یک استادیوم زمان برد/ زیر پای پروژه 11 ساله استادیوم نورآباد، علف سبز شد

  ماجرای ساخت سکوی تماشاگران برای زمین چمن شهر نورآباد در نوع خود جالب توجه است؛ پروژه ای که با گذشت 11 سال تنها 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به نظر می رسد روند آن از احداث یک استادیوم 15 هزار نفری نیز طولانی تر شده است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل ازمهر، […]

 

ماجرای ساخت سکوی تماشاگران برای زمین چمن شهر نورآباد در نوع خود جالب توجه است؛ پروژه ای که با گذشت 11 سال تنها 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به نظر می رسد روند آن از احداث یک استادیوم 15 هزار نفری نیز طولانی تر شده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل ازمهر، عمليات ساخت پروژه ساخت سكوي تماشاگران فوتبال مجموعه ورزشي شهداي دلفان در زميني به مساحت هزار و 700 متر مربع در سال 81 با هدف تكميل اين مجموعه ورزشي توسط سازمان جهاد كشاورزي به عنوان مجري طرح آغاز شد.

این پروژه به دليل مشكلات فني در اجراي آن پس از گذشت دو سال ادامه ساخت آن به اداره كل تربيت بدني استان واگذار شد و پس از فعالیت كوتاه مدت توسط اداره كل تربيت بدني استان متاسفانه از سال 86 تاكنون با پيشرفت فيزيكي 40 درصد همچنان راكد مانده است.

این وضعیت به گونه ای است که 11 سال زمان برای ساخت سکوی تماشاگرانی صرف شده که به نظر می رسد در شرایط مشابه شاید بتوان در این فرصت یک استادیوم ورزشی ساخت.

رئيس هيئت فوتبال شهرستان دلفان با اشاره به فرصت سوزیهای صورت گرفته بر اثر عدم تکمیل این پروژه گفت: آشنايي و ارتباط هئيت فوتبال اين شهرستان با بازيكنان و مربيان تيم هاي ليگ برتري فرصت خوبی برای برپايي اردوي تيم هاي مختلف بود اما با توجه به وضعيت نامناسب سكوي تماشاگران و نبود امكانات اوليه اين فرصت ها از دست مي رود.

علي حسين عباسپور با اشاره به اينكه هيئت فوتبال اين شهرستان بازيكنان مهمي را به تيم هاي ليگ برتري و تيم ملي جوانان كشور داده است اظهار داشت: با توجه به وجود استعدادهاي فراوان ورزشي به ويژه فوتبال در اين شهرستان اميدواريم با تلاش مسئولان نسبت به تخصيص اعتبار مورد نياز براي تكميل پروژه سكوي تماشاگران فوتبال اين شهرستان تلاش كنند.

وي با ابراز تاسف از اينكه بعد از 25 سال برگزاري مسابقات باشگاهي شهرستان امسال اين مسابقات به دلیل مشکلات زیرساختی تعطيل شد افزود: هم اكنون زمين چمن مجموعه ورزشي شهداي دلفان تنها به مكاني براي تفريح ورزشي پيشكسوتان فوتبال تبديل شده و هيچ انگيزه اي نيز براي جوانان براي روي آوردن به رشته پر طرفدار فوتبال نيست.

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان دلفان نيز با اشاره به اينكه در حال حاضر 26 هيئت فعال ورزشي در اين شهرستان فعاليت دارند افزود: با توجه به كمبود فضاي ورزشي در اين شهرستان تكميل ساخت پروژه سكوي تماشاگران فوتبال اين شهرستان كه در نقشه آن 13 سالن ورزشي براي هيئت هاي مختلف ورزشي تعريف شده است امري ضروري است.

فردين باقري شهرستان دلفان را يكي از شهرستان هاي جوان استان و سرشار از استعدادهاي فراوان ورزشي عنوان كرد و افزود: پس از اجرايي شدن و تكميل پروژه هاي عمراني ورزشي در اين شهرستان طرح استعداد يابي ورزشي در سطح روستاهاي اين شهرستان در رشته هاي مختلف را در راستای بالابردن سطح و ارتقاي ورزش در دلفان را در دستور كار قرار خواهيم داد.

وي با اشاره به سفر اخير استاندار لرستان و بازدید از پروژه سكوي تماشاگران فوتبال اين شهرستان گفت: خوشبختانه قرار شد مبلغ 14 ميليارد ريال اعتبار از محل اعتبارات شركت تجهيز اماکن ورزشی و همچنین اعتبارات عمراني براي تكميل اين پروژه اختصاص پيدا كند و تا پايان سال 93 اين طرح به بهره برداري برسد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :