کد خبر : 39623
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 255 بازدید

امروز چهارشنبه؛اعزام دوست داران حیات وحش برای نجات توله های پلنگ کشته شده

  مدیر دیده بان حقوق حیوانات اعلام کرد: کمپین دوستدارن حیات وحش  تلاش برای یافتن توله پلنگ های شیر خواری را که مادرشان در اثربرخورد با خودرو در جاده همجوار منطقه حفاظت شده سفید کوه در خرم آباد کشته شد آغاز می کنند. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، شهرام امیری شریفی  با […]

 

مدیر دیده بان حقوق حیوانات اعلام کرد: کمپین دوستدارن حیات وحش  تلاش برای یافتن توله پلنگ های شیر خواری را که مادرشان در اثربرخورد با خودرو در جاده همجوار منطقه حفاظت شده سفید کوه در خرم آباد کشته شد آغاز می کنند.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، شهرام امیری شریفی  با بیان این مطلب افزود: تا کنون 11 نفر برای جستجو در منطقه به منظور یافتن توله پلنگهای سرگردان در زاگرس داوطلب شده اند.

به گفته وی، در بررسیهایی که کارشناسان محیط زیست بر جسد ماده پلنگ کشته شده انجام دادند متوجه شدند که در سینه های این پلنگ ماده شیر وجود دارد بنابراین دارای توله های شیرخوار است و با توجه به اینکه در حال حاضر 24 ساعت از کشته شدن پلنگ مادر می‌گذرد احتمال دارد که توله های این گونه ارزشمند همچنان زنده باشند.

امیری شریفی اظهار داشت: بررسیهای کارشناسان محیط زیست نشان میدهد که توله‌های این پلنک که با در نظر گرفتن جمیع جوانب احتمالاً دو قلاده هستند در حال حاضر به سنی رسیده اند که فقط شیر خوار نیستند و ممکن است فشار گرسنگی آنها را مجبور کند لانه امن خود را ترک کرده و به دنبال غذا در منطقه با خطراتی همچون تصادف، شکار، حمله سگهای ولگرد و یا گرک و شغال مواجه شده و از بین بروند.

مدیر دیده بان حقوق حیوانات تصریح کرد: البته احتمال دارد که این توله‌ها به دلیل نیافتن غذا حداکثر تا 48 ساعت دیگر جان خود را از دست داده و مرگ نهمین پلنگ در سال جاری را رقم بزنند.

وی از تمام دوستداران حیات وحش و محیط زیست که برای یافتن این توله پلنگها و حفظ یکی از گونه های ارزشمند حیات وحش کشور داوطلب هستند در خواست کرد: دوستداران حیات وحش و محیط زیست  آمادگی خود را به انجمن دیده بان حقوق حیوانات با شماره تلفن 09123373290 اعلام کنند.

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اقدام بسیار عالی خواهد بود

[پاسخ]

وروجک در گفته :

والابچه هاش گناه دارن.

[پاسخ]

نادر ک در گفته :

انصافا بهترین کار ممکن همینه خدا کنه پیدا بشن این احتمال وجود دارد که این ها اخرین بازمانده از پلنگهای این منطقه باشند پس باید با عزم واراده وافر در جستو وپیدا کردن توله پلنگها تلاش شود ای کاش نزدیک محل بودیم تا ما نیز در این کار شرکت کنیم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :