کد خبر : 39654
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 311 بازدید

توهم، پیری زودرس و فشارخون بالا از عوارض مصرف مواد مخدر صنعتی

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: باورهای غلط و اقدامات فریبنده مصرف مواد مخدر صنعتی افیونی را در بین جوانان افزایش داده است.   عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه مواد اعتیادآور صنعتی از جمله شیشه و مواد تشکیل دهنده آن، عوارض کوتاه مدت و بلندمدت دارند و […]

tm.aspx

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

باورهای غلط و اقدامات فریبنده مصرف مواد مخدر صنعتی افیونی را در بین جوانان افزایش داده است.

 

عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه مواد اعتیادآور صنعتی از جمله شیشه و مواد تشکیل دهنده آن، عوارض کوتاه مدت و بلندمدت دارند و درمان ناپذیر هستند، گفت: باورهای غلط و اقدامات فریبنده در راستای مصرف مواد مخدر در میان جوانان باعث گرایش بیشتر آنان به سمت مواد افیونی می شود.

رجبی خاطرنشان کرد: افزایش میل جنسی، ایجاد توهم و سوء ظن، افزایش ضربان قلب، خونریزی های گوارشی، پیری زودرس و فشارخون بالا از عوارض مصرف این مواد می باشد.

عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه با تاکید بر انجام فعالیت های ورزشی و تفریحی سالم برای پایین آوردن میزان استرس در افراد گفت: لازم است مضرات مواد مخدر و انجام رفتارهای بدون کنترل در مراکز دانشگاهی بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

رجبی در پایان با اشاره به بحث موج سوم بیماری ایدز در کشور افزود: منظور از موج سوم بیماری ایدز، رواج این بیماری از طریق روابط کنترل نشده و ناسالم جنسی در کشور است که سرعت آلودگی افراد و نسل جدید کشور را به این بیماری افزایش داده است.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :