کد خبر : 39674
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 82 بازدید

مصرف امگا۳ در کاهش خطر ابتلاء به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی موثر است

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: استفاده از ماکارونی های غنی شده می تواند منبع خوبی از املاح و ویتامین ها برای انسان باشد   ماکارونی یکی از فرآورده های مهم گندم است که تولید اولیه آنرا به چینی ها نسبت داده اند. در تهیه ماکارونی از آرد سمولینا که از نوعی گندم دروم بدست می […]

468598_t3qtQsgX

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

استفاده از ماکارونی های غنی شده می تواند منبع خوبی از املاح و ویتامین ها برای انسان باشد

 

ماکارونی یکی از فرآورده های مهم گندم است که تولید اولیه آنرا به چینی ها نسبت داده اند. در تهیه ماکارونی از آرد سمولینا که از نوعی گندم دروم بدست می آید، استفاده می شود.

 امروز ماکارونی ها در اشکال و ترکیبات مختلف ساخته شده اند و استفاده از انواع سبزیجات مانند اسفناج و گوجه فرنگی در فرمولاسیون ماکارونی رایج شده است. تفکر تولید غذاهای فرا سودمند به صنعت تولید ماکارونی نیز رسیده است. از جمله تولید ماکارونی های غنی شده با ویتامین ها و املاح مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و آهن و همچنین اخیراً غنی سازی با امگا۳٫

 امگا۳ ازجمله اسید های چرب ضروری است که بدن انسان نمی تواند آنرا بسازد و از طریق برخی منابع غذایی، مکمل ها یا غذاهای فراسودمند که با اسید چرب غنی شده اند وارد بدن می شود.

از جمله خواص امگا۳ می توان به کاهش خطر ابتلا به سرطان، فشارخون بالا و بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. همچنین در درمان پوکی استخوان و افسردگی و کاهش وزن نیز کاربرد دارد و می تواند باعث افزایش ضریب هوشی کودکان و لطافت و زیبایی پوست شود.

استفاده از ماکارونی های غنی شده می تواند علاوه بر تامین کالری مورد نیاز بدن، منبع خوبی از املاح و ویتامین ها برای انسان باشد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :