کد خبر : 39674
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 84 بازدید

مصرف امگا3 در کاهش خطر ابتلاء به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی موثر است

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: استفاده از ماكاروني هاي غني شده مي تواند منبع خوبي از املاح و ويتامين ها براي انسان باشد   ماكاروني يكي از فرآورده هاي مهم گندم است كه توليد اوليه آنرا به چيني ها نسبت داده اند. در تهيه ماكاروني از آرد سمولينا كه از نوعي گندم دروم بدست مي […]

468598_t3qtQsgX

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

استفاده از ماكاروني هاي غني شده مي تواند منبع خوبي از املاح و ويتامين ها براي انسان باشد

 

ماكاروني يكي از فرآورده هاي مهم گندم است كه توليد اوليه آنرا به چيني ها نسبت داده اند. در تهيه ماكاروني از آرد سمولينا كه از نوعي گندم دروم بدست مي آيد، استفاده مي شود.

 امروز ماكاروني ها در اشكال و تركيبات مختلف ساخته شده اند و استفاده از انواع سبزيجات مانند اسفناج و گوجه فرنگي در فرمولاسيون ماكاروني رايج شده است. تفكر توليد غذاهاي فرا سودمند به صنعت توليد ماكاروني نيز رسيده است. از جمله توليد ماكاروني هاي غني شده با ويتامين ها و املاح مانند تيامين، ريبوفلاوين، نياسين و آهن و همچنين اخيراً غني سازي با امگا3.

 امگا3 ازجمله اسيد هاي چرب ضروري است كه بدن انسان نمي تواند آنرا بسازد و از طريق برخي منابع غذايي، مكمل ها يا غذاهاي فراسودمند كه با اسيد چرب غني شده اند وارد بدن مي شود.

از جمله خواص امگا3 مي توان به كاهش خطر ابتلا به سرطان، فشارخون بالا و بيماري هاي قلبي و عروقي اشاره كرد. همچنين در درمان پوكي استخوان و افسردگي و كاهش وزن نيز كاربرد دارد و مي تواند باعث افزايش ضريب هوشي كودكان و لطافت و زيبايي پوست شود.

استفاده از ماكاروني هاي غني شده مي تواند علاوه بر تامين كالري مورد نياز بدن، منبع خوبي از املاح و ويتامين ها براي انسان باشد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :