کد خبر : 39678
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 60 بازدید

کنترل دیابت و پرفشاری خون راه‌های پیشگیری از آسیب چشمی است

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: کنترل دیابت و پرفشاری خون، تنها راه‌های پیشگیری از آسیب چشمی در بیماری دیابت است.   کاهش بینایی، تاری دید و نقطه‌های شناور در میدان بینایی از نشانه‌های رتینوپاتی دیابتی هستند.البته باید توجه داشت چنین درمانی از پیشرفت آسیب به بینایی جلوگیری می‌کند اما جلوی آسیب‌های قبلی را نمی‌گیرد.بسیاری از […]

لرال

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

کنترل دیابت و پرفشاری خون، تنها راه‌های پیشگیری از آسیب چشمی در بیماری دیابت است.

 

کاهش بینایی، تاری دید و نقطه‌های شناور در میدان بینایی از نشانه‌های رتینوپاتی دیابتی هستند.البته باید توجه داشت چنین درمانی از پیشرفت آسیب به بینایی جلوگیری می‌کند اما جلوی آسیب‌های قبلی را نمی‌گیرد.بسیاری از مبتلایان به دیابت نیازمند درمان با لیزر هستند که توسط لیزر، عروق نشت‌کننده بسته و عروق شکننده از بین برده می‌شوند.

بیماران دیابتی نیازمند معاینه سالانه توسط چشم پزشک برای بررسی شبکیه چشم هستند، این معاینه سالانه در بیماران دیابتی نوع یک، پنج سال بعد از تشخیص بیماری باید شروع شود.

هر فرد دیابتی در معرض خطر است اما افرادی كه مدت طولانی دیابت دارند، بیشتر دچار رتینوپاتی می‌شوند.سن بالاتر، كنترل نامنظم قند خون، وجود بیماری‌های همراه مثل فشار خون، چربی خون، مشكلات كلیه، حاملگی و مصرف سیگار فاكتورهای خطرسازی هستند كه احتمال عوارض دیابت در چشم را تشدید می‌كنند.

 با كنترل دقیق قند خون، رعایت رژیم غذایی، فعالیت بدنی منظم و معاینه منظم چشم می‌توان از پیدایش رتینوپاتی دیابتی پیشگیری كرد یا در صورت پیدایش آن در مراحل اولیه درمان موثرتری برای آن انجام داد.

فرد دیابتی حتی زمانی كه علائم رتینوپاتی نامشهود است، باید حداقل سالی یك بار برای معاینه به چشم‌پزشك مراجعه كند و پس از تشخیص، دفعات مراجعه خود را بنا بر توصیه پزشک یا ایجاد مشکل چشمی ادامه دهد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :