کد خبر : 3969
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 150 بازدید

لرستان در عزای فاطمه(س) غرق در ماتم و عزا شد

    به گزارش میرملاس نیوز از خرم‌آباد به نقل از فارس ؛ اراداتمندان به خاندان عصمت و طهارت(ع) در شهرها و روستاهای مختلف استان لرستان از صبح امروز در قالب دسته‌جات سینه زن و زنجیرزن در سوگ بزرگ بانوی اسلام اشک ماتم ریختند. مردم همیشه در صحنه شهرهای استان لرستان در سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز از خرم‌آباد به نقل از فارس ؛ اراداتمندان به خاندان عصمت و طهارت(ع) در شهرها و روستاهای مختلف استان لرستان از صبح امروز در قالب دسته‌جات سینه زن و زنجیرزن در سوگ بزرگ بانوی اسلام اشک ماتم ریختند.

مردم همیشه در صحنه شهرهای استان لرستان در سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) با برپایی مجالس سوگواری، سینه‌زنی و زنجیرزنی به عزاداری پرداختند.

دسته‌جات سینه‌زن و زنجیر‌زن در خرم‌آباد در حالی که طبق یک سنت دیرینه بر سر و شانه‌های خود گل مالیده بودند و اشک ماتم می‌ریختند در خیابان‌های شهر به حرکت درآمده و در سوگ دخت پیامبر گرامی اسلام(ص) عزاداری کردند.

این مراسم در مناطق مختلف شهرستان خرم‌آباد از جمله میدان سبزه‌میدان، علوی، میدان امام حسین(ع)، کیو و … برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان‌های پلدختر، کوهدشت، دورود، دلفان، سلسله، چگنی، الیگودرز، ازنا و بروجرد نیز حاکیست آیین‌های عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) با حضور دسته‌جات عزادار برگزار شد.

*مراسم سوگواری حضرت فاطمه(س) در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد

در دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد نیز آیین عزاداری و سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ظهر امروز در این مراسم پیرامون شخصیت حضرت فاطمه‌زهرا(س) سخنانی بیان کرد و گفت: فاطمه‌زهرا سیدةنساءالعالمین است و نقطه درخشان این حضرت عبودیت و بندگی خدای متعال است.

حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی افزود: همه زنان و مردان جامعه اسلامی باید با الگو گرفتن از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان یادآور شد:‌ فاطمه‌زهرا(س) اسوه انسانیت، عزت و پاکی و الگوی علم و آگاهی بود.

*برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه در دانشگاه‌های لرستان

آیین عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) در مراکز آموزش عالی استان لرستان برگزار شد.

این مراسم از صبح امروز با حضور دانشجویان و کارکنان مراکز آموزش عالی استان لرستان با برپایی مجالس سوگواری، در سوگ شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) عزاداری کردند.

در این مراسم رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان ضمن تسلیت شهادت این بانوی بزگوار گفت: حضرت فاطمه‌زهرا(س) دارای ویژگی‌های برجسته‌ای است.

کیانوش بهرهی افزود: شخصیت این بانوی بزرگ اسلام الگویی برجسته برای دانشجویان است، که باید آن را سرمشق خود قرار دهند.

وی یادآور شد: باید از ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگوار سرمشق گرفته و در هر کاری از حضرت فاطمه ‌زهرا(س) الگو بگیرند.

در این مراسم دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر مراکز آموزش عالی لرستان حضور داشته‌اند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :