کد خبر : 40052
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 149 بازدید

استاندار لرستان: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل طرح احداث ایستگاه پمپاژ آب جایدر پلدختر اختصاص یافت

  استاندار لرستان از اختصاص ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل طرح احداث ایستگاه پمپاژ آب جایدر پلدختر طی سال جاری خبر داد.   به گزارش میرملاس نیوز ؛ مهندس هوشنگ بازوند روز سه شنبه در بازدید از طرح های عمرانی و کشاورزی شهرستان پلدختر افزود: اعتبار برآورد شده مورد نیاز برای احداث و […]

 

استاندار لرستان از اختصاص ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل طرح احداث ایستگاه پمپاژ آب جایدر پلدختر طی سال جاری خبر داد.

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ مهندس هوشنگ بازوند روز سه شنبه در بازدید از طرح های عمرانی و کشاورزی شهرستان پلدختر افزود: اعتبار برآورد شده مورد نیاز برای احداث و بهره برداری از این ایستگاه، ۴۶۰ میلیارد ریال بوده که تا کنون ۱۱۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

وی ظرفیت استحصال آب این ایستگاه را ۲۹ لیتر بر ثانیه معادل ۱۸ میلیون متر مکعب در سال برشمرد و اظهار داشت: این ایستگاه در مجموع ۱۰ کیلومتر خط انتقال آب خواهد داشت که تا کنون پنج کیلومتر از این خط انتقال احداث شده است.

استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت های کشاورزی در پلدختر گفت: توسعه باغات و شناسایی اراضی مستعد برای ایجاد باغات جدید در پلدختر امری ضروری بوده که ایجاد این فرصت ها، عامل مهمی در راستای توسعه، رونق اقتصاد و اشتغالزایی شهرستان پلدختر خواهد بود.

بازوند با بیان اینکه دشت جایدر پلدختر، سه هزار هکتار زمین کشاورزی را در خود جای داده گفت: با بهره برداری از ایستگاه پمپاژ آب این منطقه، یک هزار و ۹۵۰هکتار از اراضی ، تحت پوشش آبیاری قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر رویکرد توسعه کشاورزی در شهرستان پلدختر اضافه کرد: با بازدید از ایستگاههای پمپاژ رنگین بان، چم مهر و واشیان نیز مسایل و مشکلات این طرح ها بررسی و مقرر شده از محل فاینانس تامین اعتبار شوند که در صورت عدم تخصیص اعتبار این طرح ها از این محل ، تامین اعتبار این طرح ها بایستی از محل مالی دیگری در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: عملیات احداث ایستگاه چم مهر پلدختر نیز به اتمام رسیده و در صورت رفع مشکل برق این ایستگاه توسط شرکت توزیع نیروی برق و تخصیص سه میلیارد ریال اعتبار دیگر، این ایستگاه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ،  استاندار لرستان همچنین پس از بازدید از مصلی نماز جمعه پلدختر و برگزاری جلسه با فرماندار این شهرستان، به منظور بازدید از طرح های در دست ساخت درب گنبد و شناسایی ظرفیت های کشاورزی این منطقه به شهرستان کوهدشت سفر می کند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

تابان در گفته :

امیدواریم آقای بازوند کار تبلیغاتی وشعاری نکنند بصورت عملیاتی وزیربنایی هم به توسعه استان بپردازند
لطفا اگر امکان دارد محل تامین اعتبار به این طرح را اعلام نمایند برای دلخوشی وجلب نظر نماینده نباشد

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :