کد خبر : 4009
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 91 بازدید

20 هزار نفر كار اجرا و برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس در لرستان را برعهده دارند

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا ؛ معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: 20 هزار نفر شامل عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، انتظامی، پشتیبانی و ستادی كار برگزاری دومین مرحله از انتخابات مجلس نهم در این استان را برعهده دارند. حسن شریعت نژاد روز پنجشنبه طی گفت وگویی افزود: به همین منظور و برای جمع آوری […]

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا ؛ معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: 20 هزار نفر شامل عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، انتظامی، پشتیبانی و ستادی كار برگزاری دومین مرحله از انتخابات مجلس نهم در این استان را برعهده دارند.

حسن شریعت نژاد روز پنجشنبه طی گفت وگویی افزود: به همین منظور و برای جمع آوری آرا مردم در این مرحله از انتخابات 786 شعبه اخذ رای ثابت و سیار در سطح حوزه های انتخابیه استان لرستان ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: استان لرستان در مجموع داری هفت حوزه انتخابیه است كه وضعیت سه حوزه انتخابیه آن با انتخاب پنج نماینده در مرحله اول مشخص و تایید شده است.

رییس ستاد انتخابات استان لرستان افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس در سطح چهار حوزه انتخابیه باقیمانده برای انتخاب چهار نماینده دیگر استان لرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه تبلیغات رسمی داوطلبان برای انتخابات مرحله دوم از امروز آغاز شده، گفت: برای همین منظور هشت داوطلب نمایندگی در این چهار حوزه برای كسب آرای لازم و حضور در مجلس شورای اسلامی بایكدیگر رقابت می كنند.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان اظهار داشت: براساس قانون افرادی كه دارای 18 سال تمام باشند(متولدین 1373 و قبل از آن) می توانند در این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی شركت كنند.

شربعت نژاد تصریح كرد: براساس ماده 38 قانون انتخابات، افرادی كه در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی شركت كرده اند، در مرحله دوم نیز باید در همان حوزه انتخابیه شركت كنند و این افراد مجاز به شركت در حوزه های غیر از حوزه مرحله اول خود نیستند.

وی گفت: درهمین ارتباط اگر فردی در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی مشاركت نكرده باشد، در مرحله در هر حوزه ای كه علاقه مند باشد می تواند مشاركت كند.

شریعت نژاد با اشاره به اینكه كار تبلیغات داوطلبین تا 24 ساعت قبل از آغاز رای گیری ادامه دارد، افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 15 اردیبهشت ماه جاری به صورت همزمان در سطح كشور برگزار می شود.

استان لرستان دارای 9 كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است كه پنج نماینده استان در انتخابات مرحله اول انتخاب شدند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :