کد خبر : 40273
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 243 بازدید

اعمال تحریم‌های جدید نقض آشکار توافقنامه ژنو بود/ لزوم بررسی مجدد توافقنامه در مجلس

  میرملاس نیوز/سرویس سیاسی: عضو کمیسیون ملی امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم‌ها علیه چند شرکت ایرانی گفت: این تحریم‌ها توافقنامه ژنو را نقض کرد.   ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه چند […]

139109010000903

 

میرملاس نیوز/سرویس سیاسی:

عضو کمیسیون ملی امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم‌ها علیه چند شرکت ایرانی گفت: این تحریم‌ها توافقنامه ژنو را نقض کرد.

 

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه چند شرکت ایرانی اظهار داشت: در توافقنامه ژنو آمده است که دولت آمریکا از تحمیل و اعمال هرگونه تحریم علیه ایران خودداری کند، یعنی نه خود تحریمی را وضع کند و نه اینکه اگر کنگره تحریمی را تصویب کرد، آن مصوبه را اجرا نکند. ولی جالب اینجاست که دولت آمریکا هم تحریم‌ها را تصویب کرد و خودش نیز مجری آن شده است و وزارت خزانه‌داری کل و بازرگانی این اقدام را انجام داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اعمال تحریم‌های جدید علیه شرکت‌های ایرانی نقض آشکار توافقنامه ژنو است. به‌هرحال حقوقدانان و صاحب‌نظران می‌توانند در این خصوص نظر بدهند.

وی گفت: مجلس باید توافقنامه ژنو را در راستای کمک به دولت و شناسایی نقاط ضعف و قوت بررسی کند تا متوجه شود که در توافقنامه چه‌چیزی بوده و چرا این‌گونه گفته می‌شود.

آقامحمدی در پایان خاطرنشان کرد: توافقنامه ژنو با اعمال تحریم‌ها نقض شده و آمریکا اگر به مسیر درست مذاکرات بازنگردد، ما باید این مذاکرات را متوقف کنیم و متوقف شده تلقی کنیم، چرا که نمی‌شود آنها کج‌رفتاری کنند و ما دنبال کج‌رفتاری آنها برویم.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

مهدی در گفته :

واقعا برای تندروهای امسال شما متاسفم……

[پاسخ]

دلفان در گفته :

چی شد مگه استعفا نداده بودین!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

مهدی در گفته :

وقتی همه باهم نمیتونید مشکل دانشگاه علوم پزشکی رو حل کنید. چطور می خواهید از پس اوباما بربیایید.

[پاسخ]

هاشم در گفته :

اگر مشکل دانشگاه علومپزشکی را حل کردی بعد به استعفا عمل کردی انوقت نماینده مردمی

[پاسخ]

ابراهیمی در گفته :

درود بر دلاور مرد لرستان دکتر اقامحمدی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :