کد خبر : 40385
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 425 بازدید

احمدی‌نژاد گفت نگران نباش

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: سعید مرتضوی می‌گوید: آقای احمدی‌نژاد گفت اگر امروز بر سر شما کوتاه بیاییم اینها فردا در رابطه با افراد دیگر مدعی می‎شوند. متن خلاصه شده ی  گفت‌وگوی 5 ساعته هفته‌نامه پنجره با سعید مرتضوی * من با اینکه حکم را سیاسی و غیرحقوقی و غلط می‎دانستم، پس از اعلام قطعیت […]

IMG01482500

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

سعید مرتضوی می‌گوید: آقای احمدی‌نژاد گفت اگر امروز بر سر شما کوتاه بیاییم اینها فردا در رابطه با افراد دیگر مدعی می‎شوند.

متن خلاصه شده ی  گفت‌وگوی 5 ساعته هفته‌نامه پنجره با سعید مرتضوی

* من با اینکه حکم را سیاسی و غیرحقوقی و غلط می‎دانستم، پس از اعلام قطعیت حکم توسط دیوان عدالت اداری به دولت اعلام کردم که از فردا به ‎عنوان مدیرعامل به تأمین اجتماعی نمی‎روم.

* وقتی پاستور رسیدم آقای احمدی‌نژاد خیلی گرم استقبال کرد و گفتند شما اصلا نگران نباشید، من فردا از شما دفاع می‌کنم، شما به‎ جای آمدن به اینجا باید می‌رفتید سر کارتان و وقت خود را برای این کار‎ها هدر نمی‌دادید. دیدم آقای احمدی‎نژاد اصلا در فضای استعفای من نیست. نامه را به ایشان نشان دادم و توضیح دادم که آقای حداد گفته‎اند مصلحت نظام است که کناره‎گیری کنم. آقای احمدی‎نژاد گفتند من فرد دوم مملکت هستم، مصالح نظام را من بهتر می‎دانم یا نمایندگان تهران؟ الان لازم است که شما برای خدمت به بیمه‎شدگان تأمین اجتماعی آستین بالا بزنید و شبانه‌روز کار کنید،‎ من هم حمایت می‎کنم. شما در این سنگر خدمت کنید. اگر امروز بر سر شما کوتاه بیاییم اینها فردا در رابطه با افراد دیگر مدعی می‎شوند. آقای احمدی‎نژاد خیلی محکم برخورد کردند و من هم بعد از جلسه با آقای احمدی‎نژاد همه وقایع را برای آقای حداد بازگو کردم و صراحتا گفتم که ایشان استعفای مرا نپذیرفتند.

* بابک زنجانی از طرف دولت یا باند و گروه خاصی معرفی نشده بود. بنده یک دوست مذهبی و هیئتی داشتم که با من تماس گرفت و مدعی شد رفیقی دارد که قصد خریداری شرکت‎‎های تأمین اجتماعی را دارد. او گفت که زنجانی در خارج از کشور سرمایه‎‎های کلان و بانک خصوصی دارد که توانایی خرید این شرکت‎ها را نیز دارد و به واسطه تحریم‎ها مجبور است سرمایه خود را به داخل کشور منتقل کند. بعد از این معرفی، ملاقاتی با زنجانی انجام دادم که پیشنهادهای وی منطقی و خوب به ‎نظر رسید. بعد از این ملاقات، با مسئولان ذی‌ربط در وزارت اطلاعات تماس گرفتم تا ادعای بابک زنجانی را از طریق آنها استعلام کنم. آنها در تماس تلفنی و جلسات حضوری در محل سازمان اعلام کردند که زنجانی برای انجام این معامله مورد تأیید ماست و ارزی که از طریق این قرارداد وارد کشور می‌شود یک فرصت است که نباید آن را از دست داد. البته مشورت من با بانک مرکزی هم منجر به همین نتیجه شد و آنها هم موافق این تفاهمنامه و انتقال ارز به کشور بودند.

* موضوع غیر شمول اختصاص به سازمان تأمین اجتماعی ندارد و در همه وزارتخانه‎ها و سازمان‎ها این موضوع هست یا مثلا ریاست محترم مجلس در همین سال جاری شنیده‎ایم طبق قانون رقمی در حدود ۳۰ میلیارد تومان بودجه غیرشمول دارد که می‎تواند به اشخاص حقیقی و حقوقی بنا به تشخیص خودشان بدهند. حتی آقای باهنر در جلسه گفت که ماهی ۳۰۰ هزار تومان به نمایندگان می‎دهیم که در حوزه انتخاباتی به آدم‎‎های محروم بدهند که یک نفر از نمایندگان در همان جلسه تکذیب کرد که آقای باهنر، این را به ما نمی‎دهید! چرا توقع ایجاد می‎کنید. پس معلوم است آنجا هم این ابهامات وجود دارد.

* طبق قانون مطبوعات، اگر هر بحثی در رابطه با اداره‎، انتشار و تیتراژ روزنامه مطرح شود به عهده مدیرمسئول است. این یک اصل است؛ پس او باید پاسخگو باشد، ضمن اینکه برای واحد‎های مختلف تأمین اجتماعی روزنامه همیشه مجانی بوده است. از اول تا به حال مجانی می‎فرستند. زمان آقای نوربخش مدیرعامل فعلی نیز مجانی می‎فرستند. در زمان انتخابات همه روزنامه‎ها به ‎طور طبیعی تیراژشان بالا می‎رود. آن هم که دست من نیست که تیراژش بالا رفته یا پایین. خودش می‎داند، او باید جواب بدهد. این را باید مدیرمسئول جواب بدهد. اگر تیراژ روزنامه‎ای بالا برود حسن کار اوست و عیبی محسوب نمی‎شود.

* همه پرداختی‎‎های دوره یک و نیم ساله من مربوط به مجلس نهم است. عدد اعلامی توسط آقای محجوب دروغ است و از روی سوءنیت به منظور ابهام‌آفرینی عدد ۳۷ را ذکر کرده است.

* ما سه تا لیست کلی داریم. علت اینکه اسامی را به آقای محجوب ندادم این بود که کارمند ایشان مطالبی را به من گفت و متوجه شدم ایشان می‎خواهد رقبای خود را تخریب کند. آنها پیشنهاد دادند در رابطه با یکی از نمایندگان، مدرکی به آنها بدهم. بعد با من در حذف برخی از موارد همکاری کنند. احساس کردم که می‎خواهند سوء‎استفاده کنند. الان شما می‎بینید مدارک و اسناد داخل سازمان تأمین اجتماعی روی میز رسانه‎‎های ضد ‎انقلاب خارج از کشور است و مانور تبلیغاتی خودشان را می‎دهند. مقصر آقای محجوب است و او این اسناد را غیرقانونی منتشر کرده و در اختیار ضد ‎انقلاب قرار داده است. پس من حق داشتم و الان هم حق دارم نسبت به آن قسمت از اسنادی که فقط در اختیار خودم است، ایشان را محرم ندانم و به او سندی ندهم. البته به دادگاه و مراجع ذی‌صلاح و امین در موقع خود ارائه می‎کنم.

* پرداخت حقوق هیچ ارتباطی با مدیرعامل ندارد. این حقوق در هیئت امنا و در هیئت‌مدیره تصویب شده و اجرا می‌شود و بر اساس آن، امور اداری و مالی سازمان، حقوق مدیران و کارمندان را محاسبه و ابلاغ می‌کند. مدیرعامل هیچ دخالتی در تعیین میزان حقوق معاونان خود ندارد.

* برادر خانم بنده کارمند پیمانی سازمان تأمین اجتماعی بوده است. برای اینکه بتوانیم اشراف بهتری به شرکت ایرانول داشته باشیم، با درخواست انتقال ایشان از سوی شرکت ایرانول موافقت شد و مصوبه آن نیز هیچگونه خدشه و ایرادی ندارد. مگر آقای روحانی برادر خودشان را به سمت بازرسی ریاست‎جمهوری منصوب نکرده‌اند؟ مگر آقای ربیعی نزدیکان خود را در بخش‎‎های مختلف مدیریتی وزارتخانه و تأمین اجتماعی منصوب نکرده‌اند؟ برادر خانم اینجانب در مصوبه هیئت‌مدیره به شرکت ایرانول به مدت یک سال مأمور به خدمت شده است.

* چرا تحقیق و تفحص از دوره‎‎های گذشته نیمه‌کاره ر‎ها شد؟ اگر دنبال منافع خود و ساخت و پاخت نبودند چرا در آن دوران هیچ گزارشی تنظیم نشد؟ چرا زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت؟ من آن زونکن را دیدم که همه سران جبهه مشارکت مبالغ بسیار کلانی را دریافت کرده‎اند که پرداختی‎‎های ما در قبال آن هیچ است. الان شنیده‌ام هیچ‌کس جرأت بررسی و انتشار این زونکن را ندارد و آن را لاک و مهر کرده‌اند و خارج از مدارک سازمان در گاوصندق نگهداری می‌کنند. با ورود آقای محجوب، زونکن مجلس ششم حکم هولوکاست را پیدا کرده است و کسی حق دخالت و ورود به آن را ندارد! شنیده‌ام کلید آن گاوصندوق را به آقای وزیر داده‌اند تا کسی در سازمان به اسناد دسترسی نداشته باشد.

* طرف امروز همه‌کاره رسانه‎ای دولت شده است، مرا اتفاقی در مراسم تحلیف دید و گفت یادتان هست مرا بازداشت کردید؟ و من هم گفتم یادم هست. تو هم یادت هست که چه خیانت‎‎هایی انجام دادی که بازداشت شدی؟! من بی‌صبرانه منتظر برگزاری دادگاه هستم و صحن علنی دادگاه صحنه رسوایی این گروه خواهد شد. من پشت پرده این جریانات را به لطف الهی با ارائه اسناد و مدارک رسوا خواهم کرد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

كوهدشتي در گفته :

خب راست گفته اگر ريگي در كفش ندارند همين طور كه ايشان شفاف و بي پرده مدعي است آنها هم بيايند و هرچه در چنته دارند رو كنند تا حقيقت بر همگان روشن شود.

[پاسخ]

رئیس کمیسیون قضایی مجلس:
مذاکرات ژنو با تدبیر رهبری ادامه یابد

[پاسخ]

الف پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲ دی , ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲:

این نکته در این مکان یعنی چه؟!

[پاسخ]

حقیقت در گفته :

شهدا شرمنده ایم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

محمود هميشه مي گفت نگراننباشد وقتي خزانه هم خالي شد باز هممي گفت نگران نباشيد آخه … در تخليه آن نقش داشتند

[پاسخ]

قُرنجه در گفته :

احمدی نژاد مرد خوبی بود مصداق فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه بود! خدایش مسکن مهرش خوب بود یارانه اش هم خوب! اما زورش نمیرسید به بعضیا وقتی با ماسک و زره آهنی میومدن جلوش

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :