کد خبر : 4041
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 124 بازدید

آزاد راه اراک- خرم آباد با مشارکت بخش خصوصى احداث مى شود

به گزارش میرملاس نیوز ؛ دولت در راستای توسعه شبکه آزادراهی کشور، با احداث آزاد راه اراک- خرم آباد با مشارکت بخش خصوصى موافقت کرد. طی این موافقت وزارت راه و شهرسازی مجاز است؛ برای اجرای آزاد راه شش خطه اراک – خرم آباد به طول حدود(150) کیلومتر، شامل طراحی، احداث آزادراه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص […]

به گزارش میرملاس نیوز ؛ دولت در راستای توسعه شبکه آزادراهی کشور، با احداث آزاد راه اراک- خرم آباد با مشارکت بخش خصوصى موافقت کرد.

طی این موافقت وزارت راه و شهرسازی مجاز است؛ برای اجرای آزاد راه شش خطه اراک – خرم آباد به طول حدود(150) کیلومتر، شامل طراحی، احداث آزادراه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره برداری از آن برای قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری از آزاد راه اراک – خرم آباد با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام  کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست و بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانکها و سایر منابع مالی و پولی کشور -مصوب 1366- تصویب کرد: وزارت راه و شهرسازی مجاز است؛ برای اجرای آزاد راه شش خطه اراک – خرم آباد به طول حدود(150) کیلومتر، شامل طراحی، احداث آزادراه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره برداری از آن برای قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری از آزاد راه اراک – خرم آباد با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی پنجاه درصد(50%) منابع مالی لازم برای احداث آزاد راه، تاسیسات جانبی خاص آن و تملک اراضی را از محل ردیف اعتباری مشخص تامین و در مدت اجرا متناسب با پیشرفت کار و طبق مفاد قرار داد منعقده به حساب مشترک طرح واریز می کند. طرف مشارکت نیز تامین پنجاه درصد(50%) باقی مانده منابع مالی لازم برای احداث آزاد راه و تاسیسات جانبی خاص را تعهد و تامین و به حساب مشترک طرح واریز می کند.

همچنین پیش بینی اولیه دوران مشارکت معادل بیست و سه (23) سال مشتمل بر سه (3) سال دوران احداث و بیست (20) سال دوران بهره برداری خواهد بود لیکن دوران مشارکت واقعی منوط و محدود به استهلاک کامل سرمایه و سود مورد انتظار (مصوب) است.

بر اساس مصوبه دولت، سود قطعی مورد انتظار سرمایه گذاری معادل سود سپرده های بلند مدت نزد بانکهای دولتی به علاوه سه درصد(3%) است. سود علی الحساب برای تنظیم گزارش هزینه- درآمد معادل(20%) منظور می شود.

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، پس از وصول گزارش توجیهی فنی، اقتصادی و مالی و زیست محیطی و رعایت پدافند غیر عامل در اولین فرصت موضوع را برای تصمیم گیری در کمیسیون بند(الف) ماده(215) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه – مصوب 1389- مطرح خواهد کرد. 

بر این اساس، وزارت راه وشهرسازی موظف است؛ در قرارداد مشارکت منعقده، نحوه استیفای حقوق دولت را در صورت خودداری و یا ناتوانی طرف مشارکت در اجرای قرارداد، پیش بینی کند.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

دولت

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اگه راست باشه.

[پاسخ]

بهنام آزادبخت پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت , ۱۳۹۱ ۱۴:۵۴:

به نظر من این آزادراه باید در کوتاهترین مسیر ساخته شود، تا راه خرم آباد به تهران کوتاه شود. و این آزادراه هم باید به نظر من در مسیر خرم آباد – چالانچولان – هندودر – شازند – اراک – آشتیان – تفرش – ساوه – تهران ساخته شود.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :