کد خبر : 40538
تاریخ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,266 بازدید

مراسم تقدیر و تشکر از کرم رضا پیریایی استاندار قم

    مراسم تقدیر و تشکر از کرم رضا پیریایی استاندار قم  با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور،  آیت الله ممدوحی نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، آیت الله سعیدی امام جمعه قم، آیت الله گلپایگانی، حجت الاسلام آشتیانی و آقای امیر آبادی نمایندگان […]

 

 

مراسم تقدیر و تشکر از کرم رضا پیریایی استاندار قم  با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور،  آیت الله ممدوحی نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، آیت الله سعیدی امام جمعه قم، آیت الله گلپایگانی، حجت الاسلام آشتیانی و آقای امیر آبادی نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، نماینده ویژه ی دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی،اعضاء بیوت مراجع، روحانیون و علماء، ائمه جمعه و اعضاء شورای اداری استان در سالن حضرت معصومه (س) استانداری قم برگزار گردید.

 

 

 

 

 

کرم‌رضا پیریایی در اين مراسم گفت: در همه جای کشور و به ویژه در قم هر مسئول یا خادمی که بار مسئولیت و مدیریت را بر عهده دارد قطعا در چنین جلسه ای باید عذر قصور و تقصیر را عرضه بدارد.

وی گفت: اگر ما به وظایفمان آن گونه که حق است انجام دهیم فهرست کارهایی که باید انجام شود کمتر می‌شود.

پیریایی با تشکر از وزیر کشور که به جای عنوان تودیع، از واژه تقدیر و تشکر استفاده کرده است، تصریح کرد: این مسئله در قم اهمیت دارد چون کسی از قم خداحافظی نمی‌کند و همیشه با قم در ارتباط است.

استاندار سابق قم اظهار کرد: قدردانی و ارزش گذاری از مباحثی است که خدمت را تعریف می کند.

وی داشتن نقشه راه را در سرعت دهی به فعالیت‌ها و برنامه‌ها مهم دانسته و تاکید کرد: من در معارفه خود مسئله آمایش سرزمین را مطرح کردم و اکنون هم در مراسم تقدیر و تشکر هم همین مسئله را مطرح می‌کنم.

 

 

 

 

*  28 جلد مطالعات آمايش سرزمين قم تدوین شده است

پیریایی تصريح كرد: تاکنون 28 جلد از تحلیل وضعیت قم آماده و تدوین شده و فاز اول آن به اتمام رسيده است و بناست از امروز به بعد آينده نگاري كنيم نه آينده نگري هر چند آینده نگاری سخت تر از تحليل وضع موجود وآینده نگری است.

استاندار سابق قم عنوان داشت: حقیقتا در این هشت سال کارهای عمده ایی انجام شد و قم پیشرفت‌های خوبی در این برهه داشت که امیدواریم در دوره آقای صالحی منش ادامه یابد.

وي با ابراز خرسندي از انتصاب حجت‌الاسلام صالحي منش به عنوان استاندار قم تصریح کرد: در دوره آقایان محتاج ،ناظمی اردکانی و موسی‌پور وفور نعمت (اعتبارات) بود ولی در دوره ما بخاطر عدم وفور نعمت کارها سخت شد اماخداوند به ما بخاطر کوتاه بودن دوران مسئولیت رحم کرد ولی در این برهه آقای صالحی منش نسبت به ما كار سخت‌تري پیش رو خواهند داشت.

وي خطاب به استاندار فعلي قم گفت: از زمان اعلام مصوبه دولت تا بامداد روز بعدخبر های انتصاب شما در صدر اخبار بودند و من از رئيس جمهور كه فضا را براي انتخاب و معرفي استاندار مهيا كردند و همچنین از آقاي ضرغامي که خوب اطلاع رسانی کردند حقیقتا تشكر مي‌كنم.

استاندار سابق قم تاكيد كرد: حقیقتابهترين تعريف براي یک استاندارآنست که بگوید من سرباز رهبری و خادم مردم هستم.

وي تقويت كارآمدي را براي تقويت ارزش‌ها مهم دانسته و اذعان داشت: به عنوان يك شهروند مي‌گويم آنچه انجام شده است هر چه باشد بايد بيشتر انجام شود.

استاندار سابق قم انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم را جزو بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی به منظور آبادانی قم دانسته و تصریح کرد: تفکر خدمت به قم و شیرین‌ شدن آب از زمان آیت‌الله العظمی بروجردی وجود داشته و استاندار جدید قم هم به یقین پیگیر موضوعاتی این چنینی خواهد بود.

* نفی خدمات گذشته خوب نیست

وی با بیان اینکه نفی خدمات گذشته خوب نیست، گفت: مباحث مهر ماندگار و طرح تبدیل جاده قم ـ گرمسار به آزادراه و نیز آزادراه حرم تا حرم باید با اولویت ویژه و بیشتری در این دولت پیگیری شوند.

 

 

 

  تقدير حجت الاسلام آشتیانی رييس فراكسيون روحانيون مجلس از خدمات پيريايي

در این مراسم حجت الاسلام آشتیانی نماینده مردم قم با بیان ویژگیهای شخصیتی آقای پیریایی از توجه ایشان به ایجاد همدلی بین مردم و مسئولین تشکر و قدردانی نمود و  عنوان کرد ایشان هماهنگی خوبی با مسئولان، مراجع تقلید و گروه های مختلف مردمی داشت.

 

رحمانی فضلی وزیر کشور: آقاي پيريايي فردي پر تلاش و خدوم در عرصه هاي مختلف بوده است.

 

همچنین آقای رحمانی فضلی وزیر کشور با اشاره به تجربه همکاری با آقای پیریایی از ایشان به عنوان یک فرد پرتلاش در عرصه های مختلف یاد کرد و عنوان کرد تغییر استاندار به معنای ضعف عملکرد ایشان نیست بلکه این طبیعی است که با تغییر دولت استانداران نیز تغییر می کنند. وی همچنین یادآور شد: قم شهری ملی نبوده و یک شهر بین‌المللی است و تاثیرگذاری بسیار فراتر از مرزهای ما دارد؛ امیدواریم استاندار قم با کمک دولت بتواند سرمایه‌گذاری و فعالیت‌هایی در شأن این استان انجام دهد.

 

 

 

 

حضور باشکوه روحانیون، نخبگان و مسئولین استان قم از نکات مهم این جلسه بود.

در حالیکه حدود نیم ساعت از پایان مراسم گذشته بود و استاندار جدید توسط محافظین به دفتر راهنمایی شده بود، خبرنگاران و افراد متعددی اطراف مهندس پیریایی حلقه زده بودند و با ایشان روبوسی می کردند.

کارکنان روابط عمومی استانداری لوح تقدیر و تابلوهایی که توسط افراد شرکت کننده در این مراسم به مهندس پیریایی اهدا شده بود را تحویل می گرفتند.

یکی از روحانیون که همراه با محتاج استاندار اسبق در این مراسم شرکت کرده بود به پیریایی که در محوطه استانداری مشغول صحبت با مدیران استانداری بود نزدیک شد و ضمن تشکر از آقای پیریایی عنوان کرد: استفاده بردیم عالمانه فرمودی! کاش قم بیشتر از این می توانست از وجود شما بهره می برد.

حضور پرشور افراد از طیف های مختلف سیاسی سبب شد تا دست اندرکاران برنامه چندین بار مجبور به استفاده از صندلی های اضافه در سالن شدند.

مراسم به صورت مستقیم از شبکه رادیویی قم پخش می شد.

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بي غمي درد بزرگيست كه دور از ما باد در گفته :

شنيدم حدود سي سال پيش جواني كه معلم بود و همه به دلسوزيش براي اطرافيانش واقف بودند و ايمان داشتند شروع به جذب شاگردان و بعضاً جوانان هم سن و سال خودش كرده بود ، آرزو داشت بتونه با برگزاري كلاس هاي عقيدتي، كلاس هاي آموزشي و جمع كردن همين جوانان پاك و مومن و متدين دور خودش قدم مثبت و مفيدي رو در راه رسيدن به نتيجه اي خدايي و والا برداره .

– شنيدم اون بنده خدا با اينكه سن و سال زيادي نداشت تونسته بود طوري رفتار كنه كه جاذبه زيادي براي بزرگترهاي خودش داشته باشه و خيلي جاها بعنوان حلقه اتصال و وجه اشتراك بين سلیقه هاي مختلف شناخته ميشد .

-شنيدم كه از بازي در تيم فوتبال تا جانبازي درجبهه رو تجربه كرده بود .

– شنيدم كه فعاليتهاي اوليه بعد از انقلاب رو در يك شهر كوچيك طوري پيگيري مي كرد كه انگار داره يك سازمان و تشكيلات عظيم رو در سطح كشور رهبري ميكنه.

– شنيدم كه دوستانش اونقدر روش حساب مي كردند كه موقع عمليات وصيت نامه هاشون رو براش مي فرستادن تا بعنوان امين ازشون نگهداري كنه .

– شنيدم تمام سعي و تلاشش رو كرده بود تا براي شهرش مفيد باشه و بتونه ذره اي از توقعات اطرافيانش رو در راه اعطلاي كشورش برآورده كنه .

-شنيده بودم جزء اولين كساني بود كه كتاب هاي شهيد مطهري رو بين دوستانش معرفي كرده بود و مدتها براي تعليم تفكرات استاد مطهري بين دوستانش وقت گذاشته بود .

-شنيده بودم كه بعد از مدتي اونقدر تونسته بود با سن و سال كمش مفيد باشه كه جز اولين نفراتي بود كه فعاليت تبليغاتي براي نماينده دار شدن كوهدشت رو شروع كرده بود و تونسته بود براي كوهدشت نماينده تعيين كنه .

– شنيده بودم كه تمام سعيش رو در متحد كردن و منسجم كردن نخبگان و فعالان سياسي – فرهنگي شهرمون بكار بسته بود .

– شنيدم كه هم و غمش رو گذاشته بود تا بتونه براي آينده مدير تحويل اين مملكت بده و با اطرافيانش در چارچوب قانون و مقررات رفتار كنه .

– شنيدم امثال محمدزاده ها، ميرزايي ها، كوراني فرها، امرايي ها و بقيه عزيزاني كه شما بهتر از بنده شناخت داريد جزء حلقه هايي بودند كه ايشون پرورششون داده بودند و براي پيشرفتشون قدم برداشته بودند .

تمام اين شنيده هام رو تا جايي كه يادم بود نوشتم . بنده خدايي كه برام تعريف ميكرد براش سوال بود كه دستمزد اون همه كار و فعاليت دلسوزانه كجا رفت ؟

مي گفت شايد ديگه عمرم كفاف نده جوون اون روزها رو ببينم و حداقل خودم ازش تشكر كنم تا بدونه مردم اين شهر قدر نشناس نيستن .

حالا من ميگم براتون :

چند سالي بود اين حرفها رو شنيده بودم و آرزو داشتم بدونم در مورد كي شنيدم،حالا كجاست كسي كه با وجود سن كمش كوهدشت خيلي فعاليتهاي منسجم گروهي رو با بودنش تجربه كرده بوده .

خيلي دوست داشتم بدونم عاقبت تفكر درست و كار براي خدا رو .

كسي چيز بيشتري از اين كه من شنيدم شنيده ؟؟؟؟

كسي ميدونه دليل اينكه من جوون 20 تا 30 ساله حتي اسم چنين زحمت كشاني رو هم نشنيدم چيه ؟

كسي مي دونه چرا وقتي عده اي در كوهدشت پرچم خدمت برداشتن و سالهاست به جاي پيشرفت درجا ميزنيم خبري از اون تفكرات و فعاليتهاي منسجم نيست ؟

كسي مي دونه چطور ميشه كوله باري از خاطرات رو رها كرد و عطاي خدمت به شهر خود را به لقاي آن بخشيد ؟

كسي لمس كرده نبود كوههايي از تجربه رو كه بدون هيچ حاشيه اي براي اين كشور مفيد بودن ولي در بين كوته فكران شهر خودمون جايي ندارن ؟

كسي كلاه خودش رو قاضي كرده كه يه نگاهي به گذشته بندازه و مقايسه كنه و درمقام قضاوت گذشته رو رصد كنه ؟

كسي پيدا ميشه كه خواستار خشكوندن نفاق،لجبازي و تعصب بي جا باشه ؟

دوستان و همشهري هاي عزيز خوبه كه قدر شناس باشيم …
عزيزان ميرملاس خواهشي كه دارم اينه كه اين كامنت رو حذف نكنيد . هرجايي كه فكر ميكنيد نبايد منتشر بشه را ويرايش كنيد . بنده به سالم بودن شما ميرملاسي ها اطمينان دارم .

[پاسخ]

مصطفی شيرمحمدی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۵ دی , ۱۳۹۲ ۰۰:۴۵:

نگارنده محترم مطلب فوق سلام-شما شنیدی و ما دیدیم
اون جوون معلم حدود سی ساله اون روزا؛ حالا دیگه حدود سی سالی هم میشه که معلمی میکنه – منتها کلاس درس عوض شده، اون محیط دیگه به مدرسه و کلاس محدود نمیشه و حالا به جامعه سرایت کرده
نمیدونم شنیدی یا دیدی که آموزش گفتمان مدیریت برای بیش از پنج هزار نفر در شورای اداری استان همدان، بیان مفاهیم و گفتمان آمایش سرزمین برای هزاران کارشناس و مدیر در استان قم، تعلیم انفرادی و جمعی مدیران اجرایی در صدا و سیما و تربيت مدیران اجرایی استانها، تعیین راهبرد فرمانداران، معاونان و بخشداران و هزاران برنامه پرقوت دیگر از کلاسهای ارزنده آقای پیریایی است.

[پاسخ]

محمد در گفته :

ضمناً براای کلیه برادران کوهدشتی در هر جای ایران که خدمت می کنند آرزوی توفیق دارم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :