کد خبر : 40697
تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 476 بازدید

برخورد پ‍لنگ و پ‍ژو تمامی ندارد / تکرار رفتار مسئولانه راننده لرستانی در گچساران

   برخورد پژو 206 با سه پلنگ در جاده گچساران – دیل در استان کهگیلویه و بویراحمد، یکی از آنها را مجروح و نیازمند تیمار کرد.       به گزارش میرملاس نیوز به نقل ازایرنا، رییس اداره محیط زیست گچساران گفت:راننده خودرو یاد شده پس از این حادثه برای کمک به پلنگ مجروح ، محیطبانان […]

 

 برخورد پژو 206 با سه پلنگ در جاده گچساران – دیل در استان کهگیلویه و بویراحمد، یکی از آنها را مجروح و نیازمند تیمار کرد.

 

    به گزارش میرملاس نیوز به نقل ازایرنا، رییس اداره محیط زیست گچساران گفت:راننده خودرو یاد شده پس از این حادثه برای کمک به پلنگ مجروح ، محیطبانان منطقه حفاظت شده ˈدیلˈ را مطلع کرد .

 

عبدال دیانتی نسب افزود:متعاقب این امر دامپزشک به محل حادثه اعزام و پلنگ مصدوم برای تیمار به محیط بانی روستای دیل گچساران انتقال و سپس به اداره محیط زیست دو گنبدان منتقل شد.

 

وی بیان کرد: هم اکنون حال عمومی ماده پلنگ جوان خوب است اما امکان اینکه به تهران انتقال یابد وجود دارد.

 

رییس اداره محیط زیست گچساران اضافه کرد:عبور این سه پلنگ از مسیر جاده بیانگر این است که کوه ˈدیلˈ یکی از زیستگاه های پلنگ است از این رو انتظار داریم مردم در کمک به حفظ سلامت این گونه کمیاب و ارزشمند محیط زیست ،بیش از پیش همکاری کنند.

 

مسعود هاشمی افزود:این پلنگ صبح امروز در شرایط عادی حرکت می کرد اما متاسفانه مراجعه افراد به محل نگهداری این حیوان آن را دچار اضطراب کرده است و باید در مکانی امن نگهداری شود.

 

منطقه حفاظت شده کوه دیل با وسعت 10 هزار و 374 هکتار در 20 کیلومتری شهر دو گنبدان مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است. این منطقه از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار است و علاوه بر پوشش گیاهی مناسب دارای گونه های جانوری از جمله بز و پازن، قوچ و میش، خرس قهوه ای، پلنگ،سمور سنگی، گرگ، خرگوش، گراز، کبک، تیهو، جغد و بحری است.

 

دو هفته پیش نیز یک قلاده پلنگ ایرانی در لرستان بر اثر تصادف با خودرو تلف شد. 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

وروجک در گفته :

راستی اگه ی پلنگ دیدم خواست منوبخوره نگاش کنم یافرارکنم یاتسلیم مرگ بشم یابکشمش وجریمه شوبدم؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :